Kartu su likusiais miestais Kaunas dėkojo muzikos skambesiais

 • Teksto dydis:

Pirmadienio pavakarę skirtingose Kauno vietose išdygo trumpalaikės padėkos scenos, žiūrovus aplink save būrusios nuo 15 min. iki pusvalandžio.

Tokiu būdu ryškiausi miesto muzikos, teatro ir šokio kolektyvai prisijungė prie visuotinės akcijos „Ačiū, Lietuva!“. Idėjos tikslas – padėkoti tiems, kurie aprūpino būtiniausiomis paslaugomis ir apsaugos priemonėmis, o taip pat visiems Lietuvos žmonėms, už sėkmingai įveiktą pirmąją COVID-19 bangą. Pirmadienio pavakarę, vienu ir tuo pačiu metu – 17 val., muzikos garsai pasklido plačiai po visą šalį. Nuo Lietuvos Respublikos Vyriausybės, ministerijų, savivaldybių administracijų ir kultūros įstaigų stogų, iki skverų, aikščių ir parkų erdvių. Muzikiniai kūriniai suskambo ir Kaune – specialiai šiai akcijai pasirodymus surengė miesto teatrai, orkestrai, chorai ir ansambliai. Iš savo balkono praeiviams lenkėsi Kauno valstybinio muzikinio teatro artistai. Įgulos bažnyčios pašonėje įsikūrė Karinių oro pajėgų orkestras su būgnais, trimitais, trombonais ir tūbomis. Ansamblis „Ainiai“ muzikos garsais apipynė Šv. Gertrūdos bažnyčią. Tuo metu Kauno styginių kvartetas Kauno valstybinės filharmonijos kiemelį užpildė legendinių „The Beatles“ dainų skambesiais.

Po kultūrinio alkio gerai ir kelios minutės muzikos.

„Išstumdėme mašinas, kurios čia įprastai stovi, ir štai – puiki scena“, – pro šalį einančius miestiečius į laikiną koncertinę erdvę kvietė Kauno valstybinės filharmonijos vadovas Justinas Krėpšta. Pradžioje atsargiai, galiausiai praeiviai įsidrąsino. Laikydamiesi saugaus atstumo jie taisėsi kiemelyje ir lingavo klausydamiesi „The Beatles“ kūrinių.

„Po kultūrinio alkio gerai ir kelios minutės muzikos“, – svajingai žvelgdama į Kauno styginio kvarteto atlikėjus, pusamžė kaunietė džiaugėsi, kad grįždama namo pasirinko E.Ožeškienės gatvę, o ne Laisvės alėja. Nors kaip paaiškėjo netrukus, muzika skambėjo ir čia – Kauno simfoninio orkestro atliekami kūriniai skaidrino pro miesto savivaldybę einančiųjų nuotaiką.

Eitvydo Kinaičio nuotr.

Išsiilgęs koncertų ir žiūrovų srautų J.Krėpšta džiaugėsi pirmadienio veiksmu filharmonijos kiemelyje, o visus, klausiančius, kada muzika grįš vidun, ramino.

„Liepos 19 dieną pradedame Pažaislio muzikos festivalį, kuris truks iki rugpjūčio 30 dienos. Pažaislio vienuolyne bus pastatyta didelė scena, o atidarymo koncerte išvysite Edgarą Montvydą“, – sekti naujienas ragino J.Krėpšta.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Sukvietė būsimus nabašnikus laidotuvių orkestro pasiklausyt... nes karantinas tai NESIBAIGĖ.

KURIE PIKTINASI

KURIE PIKTINASI portretas
O JŪS, "TEISUOLIAI",AR KĄ NORS PADARĖTE AR NORS PASIŪLĖTE,JUK TIK IR MOKATE BAMBĖTI.

Kaunietis

Kaunietis portretas
Nusibodo kaune,Žaliakalnyje arti gyvenantiems baznycios varpai,vasara negalima per juos langus atsidaryti. Kada liausis pažeidinėti bažnyčia žmonių teisias i ramų gyvenimą. Vaikai negali ramiai augti. Sakydavo kad turistam skamba ,bet dabar jau kelintas menuo karantinas ir tai triukšmas.Manau Kauno ,Žaliakalnio žmonėms turi būti patogu gyventi o turistams stengtis įtikti.
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių