Gyventojai, anot jo, įtaria, kad į upelį išleidžiamos fekalijos ir labai dideliu mastu. Teigė, kad panaši situacija per metus kartojasi po kelis kartus. Savaitę upelis teršiamas, o po to tarša nutrūksta. Po kelių dienų vanduo nuskaidrėja, kvapas dingsta.
„Visais atvejais kviečiame avarinę tarnybą, kuri atvažiavusi tik skėsčioja rankomis“, – teigė skaitytojas, pridūręs, kad tai yra ekologinė katastrofa. „Labai prašau sureaguoti, esant galimybei nuvykti į vietą ir įsitikinti patiems kvapu, vaizdu“, – kvietė kaunietis.
Į jo nurodytą vietą tą pačią dieną nuvykusi portalo kauno.diena.lt fotografė užfiksavo upelį, kurį skaidriu pavadinti tikrai negalima. Vanduo balzganas, melsvas, matėsi ir putų. Vietomis buvo jaučiamas ir nemalonus kvapas, nors ir nelabai intensyvus.
Justinos Lasauskaitės nuotr.
Kreipėmės į aplinkosaugininkus. Aplinkos apsaugos agentūros atstovai nurodė, kad klausimai persiųsti pagal kompetenciją. Taip ir nesulaukę komentaro po pakartotinio užklausimo gavome patikslinimą, kad Aplinkos apsaugos agentūra neatlieka kontrolės funkcijų, kad laiškas persiųstas į Aplinkos apsaugos departamentą.
Šio departamento Komunikacijos skyriaus vyr. specialistė Jurgita Jasiūnienė portalui kauno.diena.lt pakomentavo, kad tikrinimai mieste vyksta kiekvieną penktadienį, o paskutinis skundas dėl šio upelio gautas birželį.
Ji patikino, kad upelis ar bent dalis jo buvo apžvalgyta ir dieną po portalo kauno.diena.lt gauto skundo. Nieko blogo neužfiksuota ir tądien.
Tai yra ekologinė katastrofa.
Pranešti nedelsiant
Šiuos tikrinimus, anot J. Jasiūnienės, aplinkosaugininkai vykdo kartu su „Kauno vandenų“ ir miesto savivaldybės atstovais. Ji neatmetė galimybės, kad galimi teršėjai žino apie esantį tikrinimų grafiką ir teršia iš karto po tikrinimo, kad iki kito vizito tarša jau būtų nepastebima.
J. Jasiūnienė ragino gyventojus į aplinkosaugininkus kreiptis vos pastebėjus taršą. „Skubiais atvejais skambinkite Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu 8 (5) 273 2995 arba telefonu 112. Taip pat informaciją (nuotraukas, vaizdo įrašus ir pan.) galite pateikti el. paštu [email protected] arba Aplinkos apsaugos kontrolės informacinėje sistemoje AAKIS. Konsultacijos teikiamos el. paštu [email protected]“, – kontaktus nurodė atstovė.
Justinos Lasauskaitės nuotr.
Girstupio upelio ir jo intako Gričiupio tarša – seniai visiems žinoma bėda. Savivaldybė šių metų pradžioje plačiai paskleidė žinią, kad bandys tai sukontroliuoti ir keisti situaciją.
Didžioji dalis Gričiupio ir Girstupio upelių teka po žeme ir tik nedidelė dalis išnyra į paviršių ties Gričiupio parku ir A. Mickevičiaus slėniu. Pasak savivaldybės, tai, kad upeliai sovietmečiu buvo sukanalizuoti, gerokai apsunkina galimų jų teršėjų paieškas.
„Siekiame ir toliau stiprinti gyventojų sąmoningumą ir atsakomybę, todėl ir toliau skatinsime juos vengti aplinkos teršimo ir jungtis prie miesto tinklų, o į piktybiškai įspėjimų nepaisančius teršėjus žiūrėsime principingai – jų lauks baudos“, – pranešime sakė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tadas Metelionis.
Naujausi komentarai