Kaunas atšaukė karantiną? Miesto centre – kaip skruzdėlyne

 • Teksto dydis:

Šeštadienio popietę Kaunui švenčiant miesto gimtadienį centras priminė didelį skruzdėlyną. Vilniaus gatve ir Laisvės alėja zujo šimtai žmonių, nors daugiausiai renginių, iš anksto neskelbiant jų vietos ir laiko, vyko mikrorajonuose.

„Pasidavėm gero oro vilionėm ir laisvės troškimui“, – taip būtų galima apibūdinti tai, kas vyko Kauno centre.

Minios žmonių. Vieni mėgavosi saule, vienas kito kompanija, tuo, kad vėl gali pasijusti minios dalimi.

Vieni sėdėjo Vilniaus gatvės ar Laisvės alėjos lauko kavinėse, kiti zujo pirmyn atgal maršrutu Rotušės aikštė – Vilniaus gatvė – Laisvės alėja – fontanas – Soboras.

„Per karantiną prisisėdėjom. Norisi pajudėti, norisi gyvų žmonių pamatyti“, – taikliai nusakyta.

Ne vienas taikė apie 17 val. sutikti Santakoje ar prie Kauno pilies. ANBO trijulės ore pasirodymas.

Lėktuvų garsas, vienas šalia kito skriejo virš pilies, po savęs palikdami trispalvę uodegą. „Ir viskas?“ – pražiopsoję ir tai, tik tolumoje matydami pilotų viražus klausė vienas kito susirinkusieji.

Teko stebėti iš tolo virš Žaliakalnio, Vilijampolės piešiamas dūmų figūras. Netrukus pilotai grįžo virš Kauno pilies. „Kaip amerikietiški kalneliai“, – vieną figūrų įvardijo mažasis kaunietis. 

Patraukus per Rotušės aikštę, Vilniaus gatve link Laisvės alėjos buvo vos įmanoma prasilenkti su žmonėmis, ką jau kalbėti apie saugų atstumą.

„Kaunas jau atšaukė karantiną“, – tokie pastebėjimai į galvą šovė ne vienam praeiviui, pažvelgus į masę žmonių.

Laisvės alėjoje nebuvo taip ankšta, buvo galima jausti kiek patogiau.

Vaikštinėjo ar buvo įsitaisę prie staliukų jaunos šeimos, pagyvenę poros, draugės, draugai ar pavieniai kauniečiai. Vieni nusprendė, kad šis vakaras –puiki proga atšvęsti mamos jubiliejų. Moteris plačia šypsena laiminga bendravo su artimaisiais, rankose tebelaikydama puokštę gėlių.  

Į miestą – visa šeima, taigi ir su augintiniais. Vieni keturkojai ramiai bidzeno šalia šeimininkų, koja už kojos ėjusių per centrą, kiti galėjo prigulti prie staliukų, kol šeimininkai pailsės, pabendraus lauko kavinėje.

Šurmulys, šypsenos, šiltas vasariškas oras – karantinas atrodo lyg slogus sapnas. Ypač kai sutikome Ąžuolyno orkestro eiseną Laisvės alėja. Vieni orkestrantų ir šokėjų atnešamą trankų ritmą ir grakštumą sutiko bei palydėjo plojimais, kiti – bent susižavėjusiais žvilgsniais ir nostalgija renginiams, koncertams. 

Tiesa, per karantiną išsiilgtų renginių šiandien, Kauno miesto gimtadienio proga, buvo užderėję su kaupu. Ne vienas kaunietis apmaudžiai bumbėjo, kam tie renginiai, jeigu, kaip diktuoja karantino sąlygos, negalima skelbti, kur ir kada jie bus. Neva, siurprizas mikrorajonų gyventojams, išgirs iš toli ir galės ateiti saugiu atstumu pažiūrėti, paklausyti.

Tačiau užtaikiusieji į šiuos renginius buvo maloniai nustebinti. Profesionalų parengti ir atliekami spektakliai, chorų, šokėjų, kitų kolektyvų pasirodymai nepaliko abejingų bendruomenių, į kurių kiemus, gatveles šiemet atėjo kultūra Kauno miesto gimtadienio proga. 

Gimtadieninėje programoje – net 40 pasirodymų, kitokių staigmenų visame mieste: skveruose, kiemuose, gatvelėse ir pan. Tuo pasirūpino teatrai, muzikiniai bei šokių kolektyvai, muziejai, V. Kudirkos viešoji biblioteka, kino teatras „Romuva“ ir kt. 

Kai kurių pasirodymų akimirkas pamatysite „Kauno dienos" fotografo užfiksuotų nuotraukų galerijose.NAUJAUSI KOMENTARAI

hmm

hmm portretas
gal jau amžiams "aukštai" ? bet aukštai nepateks, bus amžiams "žemai". Už nuopelnus.

Tas, ,,kuris aukštai''

Tas, ,,kuris aukštai'' portretas
Gražiausia,kai krabas kauniečius laimino iš dangaus.Pasirodo,jis nebe krabas,o tas, ,,KURIS AUKŠTAI''.

kaunietis

kaunietis portretas
Virusas siaucia tik Vilniuje. Tegul ten jie su Veryga priesakyje uzsidare sedi nors ir metus.
VISI KOMENTARAI 103
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių