Kaunas atsisveikina su drugeliais puošta kalėdine egle

 • Teksto dydis:

Maždaug pusantro mėnesio kauniečius ir miesto svečius džiugino menininkės Jolantos Šmidtienės kurta Kauno Kalėdų eglutė. Šiemet ji atspindėjo Rojaus sodą ir kvietė pasijusti tarsi pievoje, kurioje virš galvų linguoja smilgos ir skraido drugeliai.

Prasidėjo demontavimo darbai

Praėjusią savaitę Kaune pražygiavo Trys karaliai, kurie simboliškai paskelbė ir švenčių pabaigą. Todėl pirmadienį prasidėjo pagrindinės Kauno eglės nupuošimo darbai. Nuo pat ryto Rotušės aikštėje kyla bokšteliai, kurie padeda pasiekti eglės viršūnę ir aukštai pakilusius drugelius bei smilgas. Iš radžių bus nupuoštos dekoracijos, lemputės, vėliau demontuotas ir karkasas.

Pasiteiravus, koks likimas laukia pagrindinės Kauno Kalėdų eglės puošmenų, J.Šmidtienė porlaui kauno.diena.lt dar savaitgalį sakė, kad jos bus grąžintos Kauno miesto savivaldybei, kuriai ir priklauso. Žaliaskarės šakos bus perduotos „Kauno švarai“ ir utilizuotos, o karkasas iškeliaus į kūrėjų dirbtuves. Sprendimą, kad miesto žaliaskarė bus pradėta demontuoti sausio 10 dieną priėmė Kauno miesto savivaldybė, tačiau, tarstelėjo J. Šmidtienė, šiemet eglute gyventojai ir svečiai vis tiek galėjo pasidžiaugti ilgiau nei 2021-aisiais, kai dėl pandemijos buvo nerekomenduojama buriuotis.

Iš reakcijų aš matau, kad visiems žmonėms – tarp jų ir menininkams, ši eglutė buvo priimtina, neužkliuvo.

Širdį šildė padėkos

Šiemet Kauno kalėdinei eglutei teko paragauti liepsnų, mat šis meno kūrinys buvo padegtas. Galbūt ši nelaimė dar labiau suvienijo žmones ir šie pradėjo menininkei siųsti šilčiausius linkėjimus, o gal šiemet tiesiog eglutė visiems patiko, todėl norėjosi ją apipinti gražiais žodžiais.

„Iš reakcijų aš matau, kad visiems žmonėms – tarp jų ir menininkams, ši eglutė buvo priimtina, neužkliuvo. Tiesiog, matyt, ji buvo pakankamai šilta ir simpatiška. Čia tikriausiai yra jos sėkmės kodas – labai daug gerų emocijų“, – šyptelėjo kūrėja. Pasak J.Šmidtienės, per visą laikotarpį Kauno Kalėdų eglutei puošiant Rotušės aikštę, ją nuolat lydėjo žmonių padėkos žodžiai – ir susitikus gatvėje, ir menininkės darbe – galerijoje.

„Atnešdavo ne tik padėkas, bet ir dovanų esu gavusi – visokių suvenyriukų. Žmonės šiemet reagavo labai šiltai. Man labai smagu, kad daugelis socialiniuose tinkluose dalijosi eglutės vaizdais. Jei pernai eglutė ir jos aplinka buvo graži, bet žmonės – tarsi uždaryti, nes nors iki eglutės ateiti ir buvo galima, bet nerekomenduojama, tai šiemet visi vaikščiojo ir džiaugėsi. Man patiko, kad žmonės prasiskaidrindavo savo laiką“, – kalbėjo eglutės kūrėja.

Kauno kalėdinė eglė miestiečius džiugino nuo praėjusių metų lapkričio 27-osios. Rajono eglė taip pat jau nupuošta.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunas

Kaunas portretas
Šiemet egle buvo tikras nesusipratimas,per ilgai dar ji buvo .

kaunietė mano ,

kaunietė mano , portretas
Džiugu ,kad tos Kauno gėdos nebeliks .Tikiuosi š/m kalėdinės eglutės papuošimui suras tikrą menininką, gebanti skoningai ir pagal kalėdinę tematiką papuošti eglutę , o su šita šiknienę - pinigų plovėją ,užrauks sutartis visiems laikams..

Žilvinas Ručys

Žilvinas Ručys portretas
o kur iškamšos karkaso foto ? šiukšlių krūva . O tas prekybos palapines pavogs ? Akivaizdu kad šmidtienė ne menininkė , o kauniečių pinigų įsisavintoja -švaistytoja
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių