Kaunas rengiasi Kalėdoms: šiemet kurs saldžią pasaką

Kaunas jau pradeda ruoštis šv.Kalėdoms. Pagrindinės miesto eglės puošimui vėl prireiks daug rankų darbo. Šių metų tema siejasi su saldumynais ir pasakomis.

Darbai prasidėjo

Nors iki didžiųjų metų švenčių dar yra nemažai laiko, tačiau pasiruošimo darbai jau prasidėjo. Skelbiama ir šių metų šv.Kalėdų tema, pagal kurią bus puošiama pagrindinė miesto eglutė, Rotušės aikštė. Tikėtina, kad šios temos akcentų atsiras ir Senamiestyje bei kitose miesto vietose.

"Šių metų Kalėdų tema išlieka saldi kalėdinė pasaka. Šiandien dar nenorime atskleisti visų kortų, palikdami šiek tiek vietos prieššventinei intrigai, bet jau galime atskleisti, kad Kalėdos bus saldžios, baltos ir lengvos – ryškus kontrastas pernykštei kalėdinio miestelio nuotaikai", – "Kauno dienai" komentavo miesto savivaldybės viešųjų ryšių atstovai.

Kalėdos bus saldžios, baltos ir lengvos.

Kas puoš eglutę?

Kauno miesto savivaldybė kol kas neatskleidžia, kas rūpinsis šiųmetine Kalėdų eglute. Tačiau neoficialiais duomenimis, ši misija patikėta menininkei Jolanta Šmidtienei, kuri yra sukūrusi ne vieną originalią Kauno šventinę eglutę.

"Kaip tik šiuo metu dėliojami paskutiniai taškai atliekant visas būtinas procedūras. Tikimės, kad artimiausiu metu visi formalumai bus baigti ir galėsime paskelbti šiųmetės Kalėdų eglutės ir šventinio miestelio Rotušės aikštėje kūrėjus. Ne paslaptis, kad gražiausių Kauno Kalėdų eglių autorė menininkė Jolanta Šmidtienė per daugelį metų kartelę yra užkėlusi itin aukštai, todėl Kaunas jaučia didelę atsakomybę renkantis ir šių metų idėją. Siekiame, kad tai ir vėl nustebintų bei džiugintų kauniečius ir miesto svečius", – kol kas paslaptį bandė išlaikyti miesto atstovai.

Tačiau menininkė savo "Facebook" puslapyje jau buvo pasidalijusi keliomis nuotraukomis, kuriose užsiminė apie saldžių Kalėdų dekoracijų kūrimą. Dėl to "Kauno diena" susisiekė su tekstilininke ir paklausė, ar ji šiemet puoš Kauną Kalėdoms. Menininkė tikino, kad kol kas nėra oficialu, todėl daug kalbėti apie tai negalinti, tačiau prisipažino, kad jau pradėtas puošmenų gamybos procesas.

"Tai mano pirmieji bandymai miesto eglutei, – taip J.Šmidtienė pakomentavo internete įdėtas kelias nuotraukas. – Dar galvojame, kaip ta eglutė šiemet atrodys, bet turėtų būti saldu kaip morengas. Šį kartą tai yra vien mano idėja, bet dar negaliu daug apie tai kalbėti."

Jolantos Šmidtienės nuotr.

Tekstilininkė atskleidė, kad lengvus papuošimus ji gamins iš ekologinės medžiagos – izolono. Savo darbuose menininkė yra naudojusi šią medžiagą, tačiau tai buvo tik mažais kiekiais.

Šiemet Kalėdų eglutės dekoracijos primins morengą. (Jolantos Šmidtienės nuotr.)

Pasipuoš visas miestas

Įprastai kalėdinėmis dekoracijomis apraizgomas visas Kaunas, tad ir šių metų šventiniu laikotarpiu įvairių akcentų bus ne tik Rotušės aikštėje. Dauguma dekoracijų bus tokios, kurias kauniečiai ir miesto svečiai jau yra matę praėjusiais metais.

"Šiais metais planuojama atnaujinti Laisvės alėjos dekoracijas, lemputėmis puošti medžius. Į rekonstruotos Laisvės alėjos medžius nusileis daug mažų švieselių, kad naujai atgimusi pagrindinė miesto arterija būtų šviesi ir šventiška. Prie savivaldybės esančiose klombose vėl sužaliuos apie 80 mažų eglučių", – dėstoma "Kauno dienai" atsiųstame komentare.

Miesto savivaldybės atstovai nurodė, kad Kalėdų eglutės ir Rotušės aikštės dekoracijoms numatoma ne mažesnė suma, nei buvo pernai. "Natūralu, kad ji gali nežymiai ūgtelėti, tačiau tai galutinai paaiškės išrinkus idėjos autorius ir jos įgyvendinimo sprendinius", – pridūrė savivaldybės specialistai.

Naujoms dekoracijoms (girliandoms) įsigyti šiemet planuojama išleisti apie 75 tūkst. eurų. Visas miestas bus puošiamas jau turimomis dekoracijomis, įsigytomis nuo 2017 m., puošybos darbus atliks savivaldybės įmonė "Kauno gatvių apšvietimas".NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Kad ir penki karantinai, kaledu egle ir kaledos yra sventas reikalas.. ir taip jau metai suniui ant uodegos, nors viena sventeliko..

Anonimas

Anonimas portretas
Oi kiek gaug ligoniu is Psichuskes pabego :O

Ruta

Ruta portretas
Korona lab.greit plinta.. Jei bus ivestas Karantinas,kas tuomet egle lankys? Pinigai i bala bus ismesti.. Gal siais metais butu uzteke tradicines misko egles ir balionu su keliom griliandom, kol sutramdys Korona su vakcinom..
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių