Savaitgalį įvyko oficialus mobiliųjų turgelių atidarymas. Jame apsilankę kauniečiai džiaugėsi galimybe rinktis lietuvišką produkciją, bet pasigedo lašinių.
Netoli Čečėnijos aikštės įsikūręs prekybos centras „Iki“ šeštadienio vidudienį sulaukė mažiau pirkėjų nei įprasta. Atrodo, kad tokiam likimui parduotuvė pasmerkta iki liepos mėnesio pabaigos, nes iki to laiko jos pašonėje kiekvieną savaitgalį rinksis ūkininkai iš įvairių Lietuvos kampelių.
„2 litrai natūralaus kaimiško pieno pas ūkininką kainuoja 4 litus. Parduotuvėje už skiesto ir dar su priemaišomis pieno litrą moku virš 2 litų. Dar klausiate ką rinksiuosi?“, - žvilgčiodama į prekystalius kalbėjo kaunietė Elvyra.
Agurkų kilogramą ūkininkai tądien siūlė įsigyti už 4 litus, tiek pat prašė už baziliku ar juodaisiais pipirais pagardintą baltą sūrį. Ketvirtis juodos duonos čia kainavo 3 litus, 100 g garbanotų salotų - 1 litą. Persisotinę lenkiškomis, miestiečiai už lietuviškas braškės negailėjo ir 9 litų.
“O kur galima nusipirkti lašinukų?”, - nešini pirkinių maišais vieni kitų klausinėjo lankytojai. Deja, rūkytais mėsos gaminiais turgelio atidarymo dieną prekiavo tik vienas ūkininkas, o ir lašinių jis neturėjo. Siūlė kaimiškas sardeles, vytintą jautieną ir dešras.
„Anksčiau ūkininkams nebuvo leista prekiauti mėsa. Dabar taisyklės pakeistos. Darbą pradėjo mažieji cechai, todėl netrukus turgeliuose galėsite įsigyti ne tik rūkytų lašinukų, bet ir jautienos“, - tikino turgelio atidarymo šventėje apsilankęs Žemės ūkio ministras Kazimieras Starkevičius. Politikas džiaugėsi, kad miesto valdžia pagaliau įsileido mobiliuosius turgelius į gyvenamuosius rajonus ir vylėsi, kad ateityje tokių prekyviečių tik daugės.
„Nuo daržo ir sodo - tiesiai pas pirkėją. Ar gali būti geriau?“, - kilnodamas kopūsto gūžę šyptelėjo ministras.
Naujausi komentarai