Sunku patikėti: Celofanas „Rasos“ gimnazijoje sveikino abiturientus

Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazijos Kaune abiturientus pasveikinti ir kalbą visų tėvų vardu pasakyti pasirinktas jau ne kartą teistas ir šiuo metu teisiamas skandalingas kaunietis Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, vienas „Šeimų maršo“ organizatorius.

Kaune tokia bėda su autoritetais?

Feisbuke sklinda vaizdai, kuriuose užfiksuotos įvairios šios gimnazijos abiturientų atestatų įteikimo šventės akimirkos.

„Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazijos 12-okų išleistuvėms sveikinimo kalbą „serviruoja“ labai spalvinga persona. Tikiu, jog ten sėdintys jauni žmonės supranta šio asmens daroma žalą ypač sunkiu pandemijos laikotarpiu ir nepasiduoda provokacijoms“, – socialiniame tinkle, pasidalijęs vaizdu su minėtu išleistuvių momentu, pasisakė vienas kaunietis.

Kultūros ministras Simonas Kairys taip pat neslėpė nusivylimo ir nuostabos dėl šio įvykio.

„VDU „Rasos“ gimnazija išleistuvių proga išleidžia į tribūną Celofaną. Direktorius prašė nepolitikuoti, bet minėto veikėjo kalba net baisesnė už politikavimą. Mano Alma Mater VDU, gimnazija, kurioje ne kartą esu buvęs, kas darosi?! Čia taip norima įkvėpti jaunuolius? Kaune tokia bėda su autoritetais? Tarp visų moksleivių tėvų nebuvo nei vieno, kuris bent su teisėsauga neturėtų problemų?“ – klausė S. Kairys.

Čia taip norima įkvėpti jaunuolius? Kaune tokia bėda su autoritetais?

Abituriento tėvas

„Rasos“ gimnazijos direktorius Artūras Sakalauskas portalui kauno.diena.lt patvirtino, kad A. Kandrotas sakė kalbą per išleistuves. Jos vyko šiandien, ketvirtadienį.

„Jis yra vieno mūsų abituriento tėvas. Jo sūnus baigė mūsų mokyklą“, – teigė A. Sakalauskas.

Kodėl būtent šiam vyrui suteiktas žodis? „Tai su politika niekaip nesusiję. Tiesiog ta moteris, kuri turėjo kalbėti, atsisakė paskutinę minutę. Užtai auklėtojos pasiūlė kitam tėvui. Net nežinau, ar auklėtojos pasiūlė, ar jis pats pasisiūlė. Politikos jo kalboje nebuvo“, – užtikrino gimnazijos vadovas.

Feisbuko nuotr.

Paklaustas apie nusikalstamą A. Kandroto praeitį, A. Sakalauskas svarstė, kad jis savo nuosprendžius jau atsėdėjęs. Tačiau priminus, kad šiuo metu nagrinėjamos trys jo bylos, direktoriaus tik pakartojo: „Su politika, sakau, čia nesusiję“.

Ateityje, svarstė A. Sakalauskas, „reikės cenzūruoti, kas kalba“. Jis pridūrė, kad paprastai nesikiša į kalbėtojų parinkimą.

A. Kandrotas buvo vienintelis per šventę pasisakęs tėvų atstovas. „Nu jo, gal čia negerai išėjo“, – pokalbio pabaigoje pripažino gimnazijos vadovas. Jis teigė, jeigu būtų žinojęs visus faktus apie šį kalbos sakytoją, „ko gero“ nebūtų sutikęs su tokia kandidatūra. „Smulkmenų nežinau, bet žinau, kad jis šiuo metu yra ant bangos“, – dėstė direktorius.

Aiškinasi aplinkybes

Kauno miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Dovilė Kaminskė teigė, kad mokyklos savarankiškai organizuoja renginius.

„Kaune veikia per 60 mokyklų ir kiekviena iš jų savarankiškai organizuoja savo renginius, ruošia scenarijus bei programas. Diplomų įteikimo šventės – taip pat ne išimtis. Miesto pozicija šiuo atveju yra gana aiški – atsikratyti to „senojo palikimo“ ir vengti pigaus politikavimo bei agitacinių, populistinių pasirodymų prieš mokinių auditoriją. Suprantama, kad tokiuose renginiuose nepageidaujami ir prieštaringai vertinami asmenys“, – sakė D. Kaminskė.

Anot jos, savivaldybė šiuo atveju aiškinasi „galimai įvykusio akibrokšto aplinkybes“. „Kol kas pirminė informacija yra tokia, kad renginio metu tarti žodį neplanuotai paprašė vieno iš abiturientų tėvas, kurio kalba nebuvo iš anksto numatyta“, – komentavo atstovė.

Teistas ir teisiamas

Kaunietis A. Kandrotas už finansinius nusikaltimus jau yra teistas ir šiuo metu vėl teisiamas. Kauno apygardos teisme šiuo metu nagrinėjamos trys su juo susijusios bylos.

„Kauno diena“ rašė apie Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pradėtus ikiteisminius tyrimus, kuriuose šešėlinė prekyba naftos produktais vykdyta, panašu, prisidengiant ties bankroto riba balansuojančiomis įmonėmis.

Daugiau nei 5 tūkst. tonų dyzelino ir daugiau nei 700 tūkst. eurų nesumokėtų mokesčių valstybei – tokia įtariama A.Kandroto nusikalstamos schemos kaina minima bent jau vienoje byloje. Teistas ir bausmę Pravieniškių pataisos namuose-kolonijoje atlikęs A.Kandrotas į nusikalstamą veiką, manoma, įtraukė ir daugiau asmenų.

Panašių aferų modelis tyrėjams gana gerai žinomas. Degalai perkami, tarkime, Vokietijoje su nuliniu pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifu. Deklaruojama, kad parduoti degalai buvo, tarkime, Rumunijoje. Tačiau tiriant tokio tipo aferas tampa aišku, kad jokių rumunų nėra, kad greičiausiai degalai buvo parduodami Lietuvoje. Šešėlinio versliuko uždarbis – valstybei nesumokėti mokesčiai, kadangi tai sudaro kone pusę degalų kainos, tai ir dalytis, akivaizdu, yra ką, mat įsigytų degalų kiekiai skaičiuojami dažniausiai tonomis.

„Jei susimokėtų mokesčius, jiems nieko neliktų, o jie parduoda kažkam nemokėdami mokesčių. Tas kažkas parduoda jau su priskaičiuotais mokesčiais ir atsiskaito su jais. Kadangi pagrindinę kainą ir sudaro PVM bei akcizas. Tie pinigai nemaži, dalytis turbūt yra ką“, – apie nusikalstamą modelį ir iš to uždirbamus pinigus „Kauno dienai“ yra sakęs prokuroras O.Vasiliauskas.

Šiam kauniečiui teko ragauti ir laisvės atėmimo įstaigos duonos. Apklausų metu A.Kandrotas tyrėjams yra prisipažinęs, kad 2014 m. pradžioje, jam atliekant bausmę pataisos namuose, pasiekė informacija, jog yra parduodama įmonė „Stelažai LT“. Kalint Pravieniškėse, gali būti, ir kilo idėja minimą įmonę panaudoti galimai nusikalstamam šešėliniam degalų verslui.NAUJAUSI KOMENTARAI

lape

lape portretas
siandien vairuoja tixanovskaja ir celofanas

Tai maršistų veidas

Tai maršistų veidas portretas
Iki ko nusirito vargšė Lietuva. Jaunimui kalbas sako ne šviesuoliai-menininkai, intelektualai ar šiaip dori žmonės, bet Celofanas! Ar tai toks dabartinės Lietuvos veidas.Kraupu! O savo vaikus turėjo sveikinti namuose, ne viešumoje.

Peoplas

Peoplas portretas
Pagarba Antanui Kandrotui - Celofanui jeigu puola reiskia neparankus!
VISI KOMENTARAI 104
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių