Kauno barai ir kavinės prisijungė prie protesto akcijos

Kauno barai ir kavinės prisijungė prie visoje Lietuvoje organizuotos 15 minučių protesto akcijos.

Barus jungiančios organizacijos šeštadienio popietę pakvietė į akciją, kurios metu barų darbuotojai sustojo prie uždarytų įstaigų durų. Dalyvauti ir palaikyti savo mėgstamas maitinimo ir pasilinksminimo vietas buvo kviečiami visi norintys.

14–14.15 val. maitinimo įstaigų darbuotojai stovėjo prie savo uždarytų patalpų demonstruodami, kad jau daug mėnesių laukia ir nesulaukia Vyriausybės paramos.

„Šia akcija mes nesiekiame, kad leistų iš karto veikti kavinėms ir barams. Mes suprantame situaciją ir rizikas. Siekiame aiškumo – kokios paramos galime tikėtis kaip nuo antrojo karantino nukentėjęs verslas“, – akcijos tikslą pabrėžė kavinių „PianoPiano“ ir „Nuogas“ savininkas Justas Leščiukaitis.

Siekiame aiškumo – kokios paramos galime tikėtis kaip nuo antrojo karantino nukentėjęs verslas.

Anot J. Leščiukaičio, daugelis kavinių patalpas nuomoja, patalpų savininkai stengiasi nuomininkus suprasti, tačiau jie irgi sėdi toje pačioje karantino valtyje, jiems taip pat reikia iš kažko gyventi, savo verslus prižiūrėti.

„Jeigu Vyriausybė mums tiksliai pasakytų, kokios paramos galime tikėtis, mums būtų paprasčiau kalbėti su patalpų savininkais“, – sako J.Leščiukaitis.

Baro „Klimas“ vadovas Vilius priminė, kad nuo pandemijos pradžios tik vienetai barų buvo tapę koronaviruso židiniais.

„Laikėmės visų reikalavimų, visur buvo dezinfekcinio skysčio, atstumai tarp staliukų. Turėjome laikytis, nes kitaip grėsė baudos. Viduje net neįsivaizduoju, kada galėsime priimti lankytojus, bet tikimės, kad balandį jau galėsime atidaryti lauko terasas“, – lūkesčiais dalinosi Vilius.

Prie savo uždarytų kavinių susirinkę darbuotojai sakė į protesto akciją skubėję su dideliu užsidegimu – labai pabodo sėdėti namuose, nekantriai laukia grįžimo į darbą.

„Man atrodo, kad kavinėse žymiai geriau laikomasi visų reikalavimų dėl atstumų, patalpų dezinfekavimo nei prekybos centruose, kur niekas nežiūri, kokiu atstumu vienas nuo kito yra pirkėjai“, – pastebėjimais dalinosi kavinės darbuotojas Marius.

Akcijos organizatoriai Vilniaus naktinis aljansas (VNA) ir Lietuvos barų ir kavinių asociacija skelbia reikalavimus Vyriausybei:

kuo greičiau pervesti pirmo paketo paramą maitinimo įstaigoms, kurios dėl biurokratinių kliūčių vis dar nieko negavo;

kuo greičiau paleisti ką tik patvirtintą antrą paramos paketą, kuris buvo reikalingas jau vakar;

jau dabar pradėti planuoti trečią paramos paketą, kuris bus reikalingas balandžio mėnesį, jei vis dar nebus galima atsidaryti.

„Juk mūsų veiklos priverstinis nutraukimas yra labai svarbi visos visuomenės sveikatos priemonė, todėl visa visuomenė solidariai turėtų prisidėti prie tos priemonės įgyvendinimo“, – dar prieš akciją skelbė VNA atstovai.

Organizatoriai nurodė instrukcijas ir palaikyti kavinių atėjusiems lankytojams.

„Prašome gerbti pareigūnus ir nedaryti viešosios tvarkos pažeidimų. Kaukės privalomos. Atstumai tarp žmonių – 2 m. Jokių alkoholinių gėrimų“, – buvo akcentuojama skelbime apie protesto akciją.

Organizatoriai sutiko, kad epidemiologinė rizika dėl pandemijos išlieka, todėl kalba ne tik apie atsakingą protesto akciją, o ir apie atsakingą maitinimo įstaigų veiklos atnaujinimą arba paramą išgyventi karantino ribojimus.

„Yra rizika dėl viruso trečios bangos. Mes iš esmės pritariame, kad turėtų būti labai atsargus atidarymas ir dėl to sakome, geriau jūs duokite mums subsidijas, kurias pažadėjote duoti, kompensuokite už uždarymus. Tada mes galime toliau stovėti, neveikti, bet nebūsime skolose. Tai būtų geresnė praktika. Bet jei paaiškės, kad kiti sektoriai gali veikti, o mes negalime veikti, tikrai kelsime klausimą dėl nelygybės“, – sako VNA atstovai.

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, iki pirmadienio 1051 savarankiška viešojo maitinimo įmonė jau sulaukė 3,285 mln. eurų negrąžintinų subsidijų.

VMI taip pat įgyvendina ir Mokestines pagalbos priemonės nuo COVID-19 nukentėjusiam verslui. Tai reiškia, jog įmonėms į VMI sudarytą sąrašą nėra skaičiuojami delspinigiai, nepradedami mokesčių išieškojimo veiksmai.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Gh

Gh portretas
Reike verst ta išsigiimuse valdžia

Vargas del proto,nes

Vargas del proto,nes portretas
jo nera

nuomone

nuomone portretas
Jei jau taip per kelis menesius skurdas koks cia verslas kaip sake Skvernelis Kas nori darbo prie seniu slaugos namuose pilna barmenai padavejai valytojais darbo yra bet tingi geriau uz dyka gauti O tos girdyklos gali ir neatsidaryti naktiniai barai su narkotiku platinimu tegil buna uzdaryti isvis jaunimas sveikesnis bus.Restoranai ir taip maista gamina issinesimui Lietuviai amziais verkt priprate.Kas usa neziurekit netaip ten viskas gerai.
VISI KOMENTARAI 42
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių