Į Kauno IX fortą sulėkė ugniagesiai: pratybose – radiacinis pavojus

Pirmadienį IX forte vyko Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (PGV) ir radiacinės saugos specialistų pratybos. Įvykio vietoje išrikiuota įvairi technika, ugniagesiai mokėsi, kaip tiksliai atlikti ne tik pačią gelbėjimo operaciją, bet ir tai, kaip apsisaugoti nuo radiacijos ant aprangos ir kitos įrangos.

Pratybų scenarijus

Kauno PGV nurodė, kad IX forte imituota situacija, jog muziejaus pagrindinės susisiekimo galerijos gale valant drenažo šulinį rastas metalinis, prarūdijęs indas su išbyrėjusiais milteliais. Pagal scenarijų, ant rasto indo pavaizduotas radiologinis ženklas, kuris nurodo, kad reikės specialaus pasiruošimo.

Gelbėtojams pranešta, jog darbuotojas, kuris esą atliko drenažo valymo darbus, sunkiai orientuojasi, nes yra tamsu. Be to, sutriko jo kvėpavimas.

„Mūsų ugniagesiai mokosi reaguoti į radioaktyvius įvykius, kur galimai rastos radioaktyvios medžiagos. Pagal šių pratybų legendą, buvo rastas indas, kuriame yra milteliai, skleidžiantys spinduliuotę. Tad pareigūnai mokosi ne tik kaip gelbėti žmogų, bet ir kaip švarinti žmones, kurie nukentėjo, bei pačius pareigūnus, kurie dirbo įvykio vietoje“, – pratybų eigą pristatė 5-osios Kauno PGV komandos vyriausias specialistas Darius Čiužauskas.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Ryšio patikra

IX forto muziejus yra labai specifinė vieta, kurioje panaudota labai daug betoninių konstrukcijų, kurios blokuoja tiek mobilųjį, tiek radijo ryšį. Pratybų vienas akcentų būtent ir buvo tai, kaip tokiose situacijose atkurti ryšį su pareigūnais.

„Viduje nebuvo ryšio, kurį naudoja ugniagesiai. Tad reikėjo įvesti ryšį į tokias patalpas, kur jo nėra, jis yra kaip nors blokuojamas. Viskas labai gerai pavyko ir pareigūnams pavyko susisiekti su kolegomis, kurie laukia išeinančiųjų“, – kalbėjo PGV vyr. specialistas.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Darbų pasiskirstymas

Vos tik gavus pranešimą apie galimai su radiacija susijusį įvykį, pareigūnai nieko nelaukdami pasiskirstė darbus. Vieni vilkosi specialius drabužius, kurie apsaugo nuo galimos radiacijos. Į šią aprangą įeina ne tik visą kūną dengiantis kombinezonas, bet ir deguonies balionas.

Kiti ugniagesiai puolė statyti įrangos, skirtos nuplauti žmones ir įrangą, kuri buvo radiacijos paveiktoje zonoje. Dar kiti PGV pareigūnai koordinavo veiksmus, stebėjo, ar nuo pašalinių žmonių aptverta teritorija.

Išėjus iš forto ugniagesius reikėjo nuplauti specialiai įrengtuose dušuose. Taip pat buvo tikrinama, ar ant aprangos neliko radiacijos pėdsakų.

„IX forte dirbo dvylika Kauno, keturi Marijampolės PGV pareigūnai. Taip pat pratybas stebėjo du radiacinės saugos specialistai. Į pratybas atvyko du 5-osios komandos automobiliai ir vienas – Marijampolės. Čia buvo panaudoti tie automobiliai, kurie skirti važiuoti likviduoti cheminių avarijų“, – kiek pareigūnų dalyvavo pratybose, vardijo D.Čiužauskas.

Kauno PGV atstovai pažymėjo, kad pratybos turi labai didelę reikšmę. Jose pareigūnai ne tik tobulina įgūdžius, mokosi kaip įmanoma greičiau bei saugiau užtikrinti visą gelbėjimo eigą, bet taip pat ir siekiama, kad pareigūnai gebėtų tinkamai reaguoti į įvairias situacijas.

„Pratybos iš tiesų labai svarbios, nes turime kaimynystėje Astravo atominę elektrinę, taip pat būna, kad vykdant įvarius statybų darbus žmones randa karo laikų medžiagų, kurios taip pat gali būti pavojingos. Po pratybų bus aptarimas, kokios klaidos padarytos, ką pareigūnai atliko tinkamai“, – kalbėjo D.Čiužauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
vyruso fone valdziabiurokratai tusciai durniuoja svarbu pinigu isisavinimas ir visi budai tinka kapitalizmo forte==========

Kėdainių Astravas

Kėdainių Astravas portretas
Senoviniai statiniai ir 9 forto betono sienos skleidžia mini radiacija, turime ir Kedainių raj. kintama radiacijos šaltinį E PG fosfogipso kalnus
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių