Kauno rajone didins bendruomenių informuotumą apie klimato kaitą

 • Teksto dydis:

Vykstantys planetos klimato pokyčiai keičia pasaulį. Tokiam visuotiniam iššūkiui reikia visuotinio atsako. Šiuo tikslu 2019 m. gruodžio mėnesį ir buvo paskelbtas ES strateginis dokumentas "Europos žaliasis kursas", kuriame pateikiamos veiksmų gairės, kaip spręsti klimato kaitos ir aplinkos problemas, kartu užtikrinant ekonomikos tvarumą.

Naujų iššūkių fone iškyla problema, kaip įtraukti visuomenę, kad ji galėtų kryptingai prisidėti sprendžiant šias problemas. Atliktos apklausos rodo, kad nors nemaža dalis Lietuvos piliečių suvokia klimato kaitos svarbą (72 proc. Lietuvos respondentų, ES vidurkis – 78 proc.), tačiau asmeniškai prisidėti linkę vos trečdalis.

Viešoji įstaiga "Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centras" (ECAT) jau daugiau nei du dešimtmečius prisideda prie aplinkosaugos idėjų skleidimo, visuomenės sąmoningumo ugdymo. Drauge su Kauno rajono bendruomeninių organizacijų sąjunga (KRBOS) buvo parengtas ir 2020 m. spalį pradėtas įgyvendinti projektas, kuriuo siekiama stiprinti pilietinę visuomenę, didinti bendruomenių informuotumą klimato kaitos ir aplinkosaugos srityje, ugdyti jų kompetencijas ir gebėjimus dalyvauti įgyvendinant šios srities strateginius tikslus.

Projektas "Vietos bendruomenių informavimas bei gebėjimų stiprinimas aplinkosaugos ir klimato kaitos srityje" finansuojamas Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis per Aktyvių piliečių fondą www.apf.lt.

Vis dažniau kylant konfliktų tarp gyventojų ir teršiančių įmonių svarbu ne tik spręsti atsiradusias problemas, bet ir planingai užkirsti joms kelią. Tam būtinas bendruomenių įgalinimas, gebėjimas komunikuoti, strateguoti.

Įgyvendinant projektą bus profesionaliai pateikta konkreti ir motyvuojanti informacija apie vykstančius aplinkos pokyčius, ateities prognozes, galimus sprendimo būdus, ES ir Lietuvos strategines ir politines kryptis. Tai padidins bendruomenių informuotumą klimato kaitos ir aplinkosaugos srityje, sustiprins Kauno rajono bendruomenių gebėjimus ir paskatins įsitraukti į pilietines veiklas. Daugiau informacijos apie projektą galite rasti www.ecat.lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
„Europos Sąjunga siekia įtraukti jūrų sektorių į savo apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemą - planą, kuris nustatytų naują mokestį laivams, aptarnaujantiems žemyno uostus. Pastangos yra dalis ES strategijos per ateinantį dešimtmetį daugiau, nei perpus, sumažinti bendras šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas ir įpareigoja gamyklas, elektrines ir oro linijas mokėti už išmetamą teršalų kiekį, perkant anglies dioksido leidimus. “[1] Tokia sistema, verčianti pirkti anglies dioksido leidimus, turėtų būti išplėsta ten, kur įmanoma, verčiant pirkti leidimus, bei išvežant darbo vietas. Nesunku pastebėti, kad kiekvienas šalių blokas ir kiekviena atskira šalis keršydama imsis tokių pat mokesčių. Ar ne kaip tik to mes norime? Ar mes nesiekiame, kad ne tik kiekviena teršianti įmonė, bet ir kiekviena įmonė, kitaip mažinanti mūsų ilgalaikę sėkmę, būtų priversta susimokėti? Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

ALGIS

ALGIS portretas
Kodėl nepasikviečiat pasaulinio lygio lektorės THUNDER

Faktas

Faktas portretas
Eilinis projektukas ,Europinių lėšų vogimui.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių