Kauno rajono Lapių miestelyje rasta apie 400 sveikų ir sudužusių gyvsidabrio termometrų.
Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, termometrai buvo rasti pirmadienio vakarą Vilties ir Tujų gatvės sankryžoje stovinčiame plastikiniame stiklo taros konteineryje.
Apie įvykį buvo informuoti civilinės saugos ir policijos atstovai, taip pat pat Lapių miestelio seniūnas.
Konteineris buvo užsandarintas ir aptvertas STOP juosta, surinkus termometrus, atlikta konteinerio demerkurizacija - gyvsidabrio ir jo garų šalinimas iš aplinkos.
Dar vienas incidentas su gyvsidabriu užregistruotas Kaune antradienio vakarą.
Birželio 23-osios gatvėje prie vieno iš butų durų rasta prilaistyta gyvsidabrio. Pasak ugniagesių, pavojingas metalas surinkta su šluotele ir semtuvėliu į sandarią stiklinę tarą. Apie 20 gramų gyvsidabrio ir nuvežta į bendrovę "Kauno švara".
Gyvsidabriu apsinuodijama, kai patalpų oras užteršiamas jo garais. Dažniausiai taip atsitinka metalui išsiliejus ant grindų, garuojant iš atvirų indų, sandėliuojant sudužusias neonines lempas. Galima apsinuodyti net nuo vieno sudužusio medicininio termometro. Patekęs per burną, gyvsidabris yra praktiškai nekenksmingas, išsiskiria su išmatomis. Patekęs pro kvėpavimo takus, jis gali susikaupti parenchiminiuose organuose, smegenyse ir kauluose.
Iš organizmo išsiskiria lėtai su šlapimu, seilėmis, prakaitu, motinos pienu. Ūminių apsinuodijimų pasitaiko labai retai (avarijų metu), kai gyvsidabrio garų koncentracija ore 10–15 kartų viršija maksimaliai leistiną (0,01 mg/m³).
Naujausi komentarai