„Lego“ mozaika, atkartojanti pašto grindinį, pretenduoja patekti į rekordų knygą

Miestiečiai, ketvirtadienio vidudienį užsukę į Kauno centriniame pašte veikiančią modernistinę parodą, visai netikėtai tapo rekordo fiksavimo liudininkais.

Nuo sausio, kai miestas iškėlė Europos kultūros sostinės vėliavą ir įsuko renginių karuselę, Kauno centrinis paštas ėmė pasakoti moderniosios architektūros istoriją ir gvildenti šioms dienoms aktualius klausimus. Antai, Žaliakalnio rajone esančią Bazilką tyrinėjęs muzikantas, kompozitorius ir garso inžinierius Martynas Timinskas šios vietos istorijas pasakojo elektroninės muzikos garsais. Hugo Herrera Tobon iš nuotraukų sukūrė subjektyvų Kauno atlasą, su vietos gyventojais, langų, durų ornamentais ir gatvių pavadinimais. Tuo metu „Lego“ modelių kūrėjas, architektūrinio ir kultūrinio paveldo puoselėtojas Rokas Mikšiūnas moderniai diskusijai su lankytojais pasirinko priemones, kurios mėtosi turbūt kiekvieno pradinuko stalčiuose. Parsisiuntęs tūkstančius juodų ir baltų „Lego“ detalių, padedamas savanorių, menininkas iš Vilniaus per penkias dienas ant sienos atkartojo pašto operacijų salės grindų mozaiką.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Kaip pasakojo parodos „Modernizmas ateičiai 360/365“ kuratorė Viltė Migonytė-Petrulienė, pirminis kūrėjo sumanymas buvo kitoks. Planavęs vykti į Izraelį ir ten iš vaikų atiduotų nereikalingų detalių surinkti Liebling House, dėl epidemiologinės situacijos R. Mikšiūnas turėjo persiorientuoti. Taip esą gimė mintis sukurti darbą, skirtą konkrečiai Kaunui.

Tiesa, pirminės idėjos kūrėjas nepaleido – sukurtas iš „Lego“ detalių, Bauhaus stiliaus modernistinis pastatas Tel Avive kažkada stiebsis į dangų. Ar jam bus panaudota dalis pašto grindinio detalių, parodos kuratorė negalėjo pasakyti. Tik patikino, kad visos jos ir toliau keliaus iš rankų į rankas. Jei ne menininkų, tai mažųjų konstruotojų.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Savo darbu, kuriame panaudojo beveik 70 tūkst. „Lego“ detalių, R. Mikšiūnas pretenduoja patekti į Lietuvos rekordų knygą. Ketvirtadienio vidudienį į Kauno centrinį paštą atvykę agentūros „Factum“ atstovai išmatavo mozaiką. Jos aukštis 240 cm, o plotis 337 cm. Tam, kad didžiausios  iš „Lego“ detalių kurtos mozaikos rekordas būtų užfiksuotas, gali prireikti savaitės.

„Jei tik Lietuvos rekordų agentūra „Factum“ rekordą patvirtins, jį paskelbs savo interneto puslapyje“, – sekti naujienas kvietė agentūros atstovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vilma

Vilma portretas
Žurnalistai, išmokite vieną kart rašyti žodį LEGO.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių