Lietuvos zoologijos sode karaliauja statybų technika: buvę gyvūnų namai virsta griuvėsiais

  • Teksto dydis:

Nuo pirmadienio Lietuvos zoologijos sodas uždarytas rekonstrukcijai, tad čia liūtų riaumojimą pakeitė statybų garsai. Sunkioji technika griauna senus voljerus, laisviną vietą, kad galėtų atsirasti nauji namai egzotiniams gyvūnams.

Griaunami seni pastatai

Lietuvos zoologijos sodas pasidalijo vaizdo įrašu, kaip sunkioji technika ardo buvusį zebryną. Matyti, kaip senos sienos virsta griuvėsiais.

„Ar dar atpažįstate vaizdo įraše matomus pastato likučius? Prižiūrėtojai šį pastatą vadindavo antilopių-zebrų pastatu. Jame, be minėtų gyvūnų, dar taip pat gyveno kulanė Henrieta su asilytėmis Bella ir Tolė“, – kokie gyvūnai anksčiau gyveno šiame pastate, skelbiama Zoologijos sodo feisbuko paskyroje.

Socialiniuose tinkluose įrašas sulaukė ir ištikimų Zoologijos sodo lankytojų dėmesio. Žmonės tikino, kad labai daug atsiminimų, susijusių su dabar griaunamu zebrų namu, tada dabar nekantrauja pamatyti, kaip viskas atrodys po rekonstrukcijos.

Kitose sodo vietose darbininkai taip pat ardo senus voljerus, nuo laiko surūdiję atitvarai pjaustomi į gabalus ir vežami lauk. Šią savaitę Zoologijos sode darbai jau vyksta pilnu tempu.

Įsikurs nauji gyvūnai

Zoologijos sodo socialiniame tinklalapyje skelbiama, kad po rekonstrukcijos buvusiuose zebrų namuose bus taip pat įkurta Afrikos savana, tačiau ji nei iš tolo neprimins to, kas buvo iki šiol. Lankytojus pasitiks nauja ir dar Kaune nematyta ekspozicija.

„Savo apipavidalinimu ši erdvė bus žymiai panašesnė į Afrikos savaną, o vidiniuose ir lauko voljeruose bus daug daugiau erdvės gyvūnams. Ekspozicijose gyvens mišrios gyvūnų grupės, kuriose bus daug įdomiau stebėti, kaip gyvūnai bendrauja tarpusavyje. Lankytojams bus įrengtas naujas takas, nuo kurio bus patogu susipažinti su Afrikos savanos gyventojais“, – rašoma feisbuke.

Ar dar atpažįstate vaizdo įraše matomus pastato likučius?

Žinoma, ir kituose voljeruose pasitiks nauji gyvūnai. Dėl rekonstrukcijos dalis augintinių buvo perkelti į kitus Zoologijos sodus ir į Kauną nebesugrįš. Vienas tokių gyvūnų, atradusių naujus namus, buvo ruonis Kajus. Jis išvežtas į Kaliningrado zoologijos sodą. Po rekonstrukcijos jo baseine įsikurs ūdros, kurios, tikimasi, kad bus tokios pat žaismingos ir traukiančios vaikus.

Po rekonstrukcijos senajame meškų voljere planuojama apgyvendinti beždžiones anubius. Naujais vojerais džiaugsis stumbrai, lokiai, vilkai, ūdros, beždžionės, gepardai ir kiti gyvūnai. Mišriuose voljeruose gyvens pvz., kengūros ir juodosios gulbės bei stručiais emu.

Po rekonstrukcijos bus atnaujinta gyvūnų kolekcija. Jau yra žinoma, kad Kaune apsigyvens nauji raganosiai. Atvirosiose džiunglėse lakstys surikatos, liūtai, įvairūs ropliai. Į Kauną planuojama, kad sugrįš ir meškos. Zoologijos sodo darbuotojai visų naujų gyvūnų kol kas dar neatskleidžia ir palieka siurprizų, kurie pasitiks lankytojus po kelių metų.

Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukcija vyks iki 2023 metų vidurio. Liepos pabaigoje buvo pasirašyta rangos sutartis su bendrove „Statybos ritmas“.

Viso projekto vertė – 18,3 mln. eurų. Lėšos bus skiriamos iš ES struktūrinių fondų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaimiečai tikri dirba

Kaimiečai tikri dirba portretas
Darbininkai be darbų saugos priemonių liemenių, šalmų...

nu

nu portretas
nezinau kaip kitiems, bet du metus statyti zebriukams nama yra kazkokia nesamone. Galvoju max 1..2 menesiai.

Sodo lankytojas

Sodo lankytojas portretas
Zoologijos sodo rekonstrukcija yra labai gera naujiena Kaunieciams ir miesto sveciams. Tiek vaikai, tiek ir suaugusieji gales grozetis idomiais gyvunais
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių