„Marijos radijo“ kiemą kertantys kauniečiai jaučiasi nesaugiai: tik žingsnis iki nelaimės?

„Marijos radijo“ naujojo pastato Vilniaus gatvėje statybos artėja prie finišo. Praeiviai stebi pokyčius, o dėl kai kurių situacijų neslepia apmaudo, tačiau ar jam yra pagrindo?

Į portalą kauno.diena.lt kreipėsi skaitytojas, atkreipęs dėmesį į radijo pastato kieme esantį pavojingą atvirą rūsį. Vieta, kur yra angos, aptverta, bet, jo manymu, ne itin patikimai. Vyras teigė, kad „Marijos radijo“ kiemą kertantys kauniečiai jaučiasi nesaugiai, baiminamasi galimos nelaimės.

„Marijos radijo“ administratorė Stasė Raščiuvienė nustebo dėl priekaištų. Anot jos, jų kiemas, galintis sujungti Vilniaus ir V.Sladkevičiaus gatves, oficialiai yra nepereinamas. Dėl vykstančių darbų visa radijo teritorija yra statybvietė, o jose pašaliniams lankytis draudžiama.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Rangovo RNDV projektų vadybininkas, kuruojantis šį objektą, dienraščiui kalbėjo tą patį. Be to, priminė, kad Vilniaus gatvė oficialiai taip pat yra statybvietė. Tačiau kai kurie pėstieji, anot jo, linkę apeiti taisykles.

S.Raščiuvienė pridūrė, kad „Marijos radijo“ teritorija, kurioje vyksta darbai, aptverta. Tiesa, rangovo užtvaros iš Vilniaus gatvės pusės dingo – jas supainioję nurinko Vilniaus gatvės rekonstruktoriai.

„Laukiame, kol bus priduotas pastatas. Daugiau galėtų pakomentuoti rangovas“, – kalbėjo administratorė.

Vilmanto Raupelio nuotr.

RNDV specialistas aiškino, kad darbai vyksta pagal užsakovų ir Kultūros paveldo departamento, kitų institucijų patvirtintą projektą. Pirminiame projekto pristatyme buvo išsakyti užmojai senuosius rūsius restauruoti ir padaryti prieinamus visuomenei, pavyzdžiui, ten įrengti skaityklą ar pan. Dabartiniame projekte tokio sprendimo nėra.

„Rūsys yra konservuojamas, kad būtų išsaugotas“, – sakė atstovas. Konservavimas yra statinio paruošimas, kai dėl tam tikrų priežasčių statybų neįmanoma tęsti. Šis procesas skirtas statiniui nuo drėgmės, vagysčių ir pan. apsaugoti iki tol, kol bus nuspręsta pastatą ar jo dalį baigti statyti, remontuoti.

Vilmanto Raupelio nuotr.

„Marijos radijo“ puslapyje apie naująjį pastatą rašoma, kad jame bus  koplyčia. Nurodoma, kad objekte bus įrengtos kelios tiesioginės transliacijos ir garso įrašų studijos, aprūpintos nauja aparatūra. Pagrindinis fasadas – iš stiklo vitrinų, nes „norisi būti atviriems, matomiems, girdimiems, užmegzti kontaktą tiek su esamu, tiek su būsimu klausytoju“. Statybų darbai pradėti dar 2017 m. Projektas įgyvendinamas aukotojų lėšomis.

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos atstovai pateikė savo komentarą.

„Statybos inspekcija informuoja, kad  žemės sklype adresu V. Sladkevičiaus  g. 5, Kaunas (vidinis pastato kiemas adresu Vilniaus g. 5, Kaune) vykdomi rūsio konservavimo darbai.

Rangovo įmonės „RNDV Statyba“ atstovas pateikė projektą „Valstybės saugomos vietovės – Kauno senamiesčio teritorijoje, Pilies teritorijoje ir senamiesčio kultūrinio sluoksnio teritorijoje Rūsio V. Sladkevičiaus g. 5, Kaune TVARKYBOS DARBŲ (remonto, restauravimo) PROJEKTAS. Pirmas darbų etapas: Rūsio konservavimas“. Projektas yra suderintas su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos Kauno teritoriniu skyriumi“, – atsakymą pateikė  inspekcijos atstovė viešiesiems ryšiams Rasa Kėkštienė.

Ji akcentavo, kad darbai vykdomi privačiame žemės sklype. „Statybos sklypas iš Vilniaus gatvės pusės yra aptvertas, iš V. Sladkevičiaus gatvės pusės – įrengta statybinė tvora, pakabintas informacinis stendas apie sklype vykdomus darbus. Paminėtina, kad patekimas į sklypą yra galimas darbuotojams, statybiniai technikai ir kt., vykdantiems statybos darbus, pašaliniams asmenims vaikščioti po privačią teritoriją (sklypą) – draudžiama“, – pabrėžė R. Kėkštienė.


Šiame straipsnyje: Marijos radijasstatybvietėpastatassenieji rūsiaikiemasskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Prie tokio pastato Vilniaus gatvėje labai tiktų betoninės trinkelės.

Jonas

Jonas portretas
Baisus pastatas Visai nesiderina prie šoniniu pastatų ir sugadino Vilniaus gatvės visumą.

Straipsnio autorei

Straipsnio autorei portretas
Lietuviu kalboje "kerta" tai medzius, krūmus o kiemus pereina...
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių