Metai su rombais Kauno gatvėse: ar pasiteisino?

 • Teksto dydis:

Statistika rodo, kad beveik trečdalis visų tragiškai pasibaigusių įvykių Lietuvoje įvyksta pėsčiųjų perėjose. Kaunas, pėsčiųjų saugumui pasitelkęs nestandartinį sprendimą, šiandien skaičiuoja rezultatus – per metus sužeistųjų skaičius sumažėjo beveik perpus. 

„Pėsčiųjų perėjose per pirmąjį praėjusių metų pusmetį buvo sužeisti 52 kauniečiai. Pradėjus pėsčiųjų perėjas žymėti rombais, šįmet šis skaičius sumažėjo beveik per pusę – iki 28. Iš jų tik keturios nelaimės įvyko rombais pažymėtose perėjose“, – pabrėžė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras.

Šią vasarą novatoriškais ženklais bus baigtos žymėti ir likusios nepaženklintos Kauno pėsčiųjų perėjos. Rombo formos ženklai įrengiami iki pėsčiųjų perėjos likus 30 ir 15 metrų. Horizontalusis ženklinimas atkreipia ne tik vairuotojų, bet ir pėsčiųjų dėmesį.

Pėsčiųjų perėjos tapo saugesnės ir dėl modernaus LED apšvietimo. Per pastarųjų keletą metų kryptinis apšvietimas įrengtas daugiau nei 750 pėsčiųjų perėjų.

„Be to, dvylikoje pėsčiųjų perėjų įrengta išmanioji LED signalizacija, informuojanti vairuotojus apie prie perėjos artėjantį pėsčiąjį. Per pirmuosius metus šiose pėsčiųjų perėjose eismo įvykių sumažėjo penkis kartus. Pėsčiųjų perėjose, kertančiose daugiau nei dvi eismo juostas, įrengėme daugiau nei 100 pėsčiųjų saugumo salelių“, – teigė Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.

Portalas kauno.diena.lt primena, kad tik atsiradę rombai sulaukė prieštaringų vertinimų. Užuot perspėję vairuotojus ir pėsčiuosius, rombai Kauno gatvėse klaidino vairuotojus. Dalis jų tokį ženklinimą siejo ne su perėjomis, o su pagrindinį kelią žyminčiais ženklais. Įsiplieskus diskusijai Susisiekimo ministerija pareikalavo rombus iš Kauno gatvių pašalinti, tačiau savivaldybė toliau aiškino, kad toks sprendimas duoda rezultatų.NAUJAUSI KOMENTARAI

As1

As1 portretas
Nekalbant apie rombų nupiešimą,manau, pats laikas įruošti pėsčiųjų perėją ties Romainių ir Bivylių g.kampu kampu.Šioje g

Vietinis

Vietinis portretas
Pridėkite rombų ir kokių ten kvadratų dar daugiau, tirščiau - visai nebus eismo įvykių. Bus dar didesnis jovalas...... Nejuokinkite. Gyvenu Kaune, žinoma yra gerų dalykų, bet man pikta kai aplinka kuriama bele kaip, jokio proveržio į švarą ir grynumą.... jokios Europos, kad tik pigiau. ....dar tie, kaip kreivos lazdos šviesaforai, šleivi, skirtingų aukščių, skirtingo horizontalumo, kuriuos reikia stebėti užvertu galvą, be simetrijos aplipdyti ženklais.... tfu...

Žilvinas Ručys

Žilvinas Ručys portretas
Ko neparašėte kainų . Apsimyžo kaunodiena ?
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių