Kulautuvos miestelis šeštadienį skambėjo nuo dainų ir muzikos – čia vyko Kauno rajono dainų ir šokių šventė „Graži tu, mano brangi tėvyne“.
Tradicinė šventė rengiama nuo 1953 m. Renginio pavadinimui neatsitiktinai pasirinkti Maironio žodžiai – šiais metais minimos iškilaus poeto 150-osios gimimo metinės.
Šeštadienį nuo popietės Kulautuvoje ėmė rinktis šventės dalyviai. Organizatorių teigimu, sulaukta daugiau kaip 70 Kauno rajono kultūros centrų ir ugdymo įstaigų meno kolektyvų – iš viso apie 1400 dalyvių. Milžiniškoje scenoje ir aikštėje prieš ją prasidėjo repeticijos.
Kulautuvos parko aikštėje aidėjo folkloro garsai, buvo galima pasiklausyti liaudies instrumentais improvizuojamo fokstroto. Akacijų alėjoje šurmuliavo tautodailės ir kulinarinio paveldo mugė.
„Kiekvienais metais atvažiuoju čia su šeima. Nežinau, bet man ši vieta ir šventė turi kažkokią magišką, sunkiai paaiškinamą aurą. Kiekvieną kartą į Kauną grįžtu nurimusi“, – apkabinusi mažą anūkėlę sakė kaunietė Rima, kuri atvyko gerokai anksčiau prieš pagrindinio koncerto „Graži tu, mano brangi tėvyne“ pradžią.
Į sceną vieni pirmųjų žengė Kauno muzikos ansamblis „Ainiai“, kurie senovinių trimitų garsais pasveikino visus svečius ir pradėjo pirmąją koncerto dalį „Aš norėčiau prikelti“.
Perpildytoje sėdimojoje aikštės dalyje netilpo visi norintieji, o dar didesnis šurmulys kilo į sceną žengus lietuvių liaudies atlikėjai Veronikai Povilionienei. Ji atliko dainą „Gali lauko stadatėlė“.
„Pavasario“, „Nuo Birutės kalno“ ir „Taip niekas tavęs nemylės“ koncerto dalyse skambėjo jaunučių ir jaunių chorų atliekamos dainos, buvo galima išgirsti ir įdomių improvizacijų.
Koncertą užbaigė penktoji dalis – „Lietuva brangi“. Jungtiniam chorui dirigavo maestro Petras Bingelis, o vėliau skambėjo Andriaus Mamontovo daina „Būkim draugais“, kurią atliko Kauno rajono „Božolė“ choras.
„Kiek teko girdėti žmonių atsiliepimų, šventė tikrai buvo gera – čia puikiai suderinta senoji liaudies kultūra su modernumu. Ar tai būtų “Božolė„ pasirodymas, ar Maironio eilės. Labiausiai džiaugiuosi dėl to, kad kolektyvų kasmet nemažėja, o tik didėja. Matau, kad Kulautuva tampa ir dainuojamosios poezijos, bardų susibūrimų vieta. Mano manymu, visa Kulautuva ir jos bendruomenė tvirtai apsisprendusi ir toliau eiti šiuo rekreaciniu sveikatingumo ir kultūros keliu“, – po šventės sakė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.
Naujausi komentarai