Nuo kitų metų įsigaliojus Priešgaisrinės saugos įstatymo pakeitimams, profesionaliems ugniagesiams kaimiškosiose vietovėse talkins savanoriai.
Padės taupyti lėšas
Kauno rajone veikia septynios ugniagesių gelbėtojų komandos: Kulautuvoje, Vilkijoje, Čekiškėje, Babtuose, Lapėse, Margininkuose ir Ežerėlyje, kuriose dirba 63 darbuotojai. Nuo sausio 1-osios jų gretas papildys savanoriai ugniagesiai.
Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos direktoriaus Ryčio Velžio teigimu, gaisrininkai neturėtų nuogąstauti dėl etatų mažinimo. "Darbuotojai nebus atleisti. Tačiau vietoj į pensiją išėjusiųjų nebus priimami nauji. Procesas – ilgalaikis ir natūralus", – tvirtino direktorius.
Prie šių savivaldybės priešgaisrinės saugos tarnybos ugniagesių komandų prisijungus savanoriams, bus taupomos lėšos. Jas planuojama skirti pastatams ir technikai atnaujinti, gesinimo įrangai įsigyti, gaisrų prevencijai.
Gesina ir ūkininkai
Pirmajai savanorių ugniagesių komandai Kauno rajone pasirinkta buvusi priešgaisrinė gelbėjimo stotis Poderiškiuose (Alšėnų seniūnija). Tai strategiškai patogi vieta.
Beveik penkerius metus nenaudotos patalpos yra neblogos būklės. Reikia tik kosmetinio remonto. Savivaldybės lėšomis pastatą planuojama sutvarkyti dar iki ateinančių metų pradžios. Administracijos direktoriaus Ričardo Pudževelio teigimu, čia galėtų įsikurti viena pirmųjų Lietuvoje ugniagesių komandų.
Pirmaisiais savanoriais planuoja tapti Poderiškių apylinkėse gyvenantys Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai. Apylinkėse yra ir savanorystės idėjomis susižavėjusių žmonių. Vienas jų – ūkininkas Antanas Juočionis, buvęs ugniagesys gelbėtojas, jau dabar laisvu laiku tvarkantis būsimą gaisrininkų budėjimo stotį.
Kauno rajono žmonės jau turi patirties gesinant gaisrus. Vasaros pabaigoje Alšėnų, Ringaudų ir Samylų seniūnijose kilusius gaisrus malšino ne tik profesionalūs ugniagesiai, bet ir ūkininkai, verslininkai, įmonių darbuotojai.
Pareiga ir garbė
"Ugniagesių savanorių nereikėtų vertinti kaip tiesiog neatlygintiną darbą dirbančių žmonių. Tai garbė ir pareiga, kitiems – įdomus pomėgis. Žmonės juk nelieka abejingi, jei gaisras kyla netoli jų namų", – svarstė R.Velžys.
Kaip veiks šis savanorystės modelis, kokios lengvatos ir socialinės garantijos bus taikomos savanoriams, dar galutinai nenuspręsta. Savanoriams ketinama mokėti už valandinį darbą, skirti kasmečius mokymus ir sveikatos draudimą. Tiek vyrai, tiek moterys, atitinkantys sveikatos ir fizinio pasirengimo reikalavimus, galės sudaryti savanorio ugniagesio sutartį ketveriems metams.
Naujausi komentarai