Rotušės aikštėje – nematomi kelio ženklai?

Dar prieš Kalėdas Rotušės aikštėje buvo pakeista eismo organizavimo tvarka. Po švenčių miestas nusprendė ir toliau neleisti važiuoti ratu, tad kai kur eismas liko vienpusis. Deja, bet vairuotojai iki šiol nepaiso kelio ženklų.

Važiuoja prieš eismą

Buvo įrengti kelio ženklai, nurodantys, kad nuo Muitinės gatvės galima važiuoti tik tiesiai. Sukti į dešinę neleidžia sustatyti kuoliukai.

Tačiau prieš Jėzuitų bažnyčią eismas yra viepusis, nuo Maironio muziejaus važiuoti Muitinės gatvės link yra draudžiama. Panašu, kad kai kuriems vairuotojams tokia eismo tvarka – nė motais ir jie drąsiai važiuoja prieš eismą.

Iš Muitinės gatvės pasukti į dešinę neleidžia sustatyti kuoliukai. (Laimio Steponavičiaus nuotr.)

Kauniečiai svarstė, galbūt vairuotojai vis dar vadovaujasi senąja tvarka ir važiuoja iš įpročio. Mat seniau, kai eismas vyko aplink rotušę, atvažiavus nuo A.Jakšto gatvės buvo galima važiuoti Muitinės gatve. Dabar iš šios pusės vairuotojus pasitinka draudžiamieji ženklai, bet ne visi juos pastebi.

"Gal kai kurie vairuotojai nežiūri, kur važiuoja. Aišku keista, nes ratu negalima jau seniai važiuoti. Gal kažkam tiesiog ženklai nematomi?" – svarstė Rotušės aikštėje sutiktas kaunietis Titas.

Tvarkos nekeis

Aišku keista, nes ratu negalima jau seniai važiuoti. Gal kažkam tiesiog ženklai nematomi?

Savivaldybės eismo specialistai "Kauno dienai" teigė, kad dabartinė tvarka Rotušės aikštėje yra saugesnė, tačiau jau yra gavę informacijos apie nedrausmingus vairuotojus. Jei ir toliau žmonės važinės prieš eismą, žadama imtis daugiau prevencinių priemonių.

"Pasitaiko pažeidėjų, kurie nuo A.Jakšto gatvės važiuoja Muitinės gatvės link ir nepaiso ženklo "Įvažiuoti draudžiama". Kelių eismo pažeidimus kontroliuoja ir statistiką veda policija. Jei situacija negerės, planuojame kreiptis į atitinkamas institucijas, kad padidintų kontrolę šioje miesto vietoje", – teigė Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjo pavaduotojas Martynas Matusevičius.

Jis aiškino, kad pagal dabartinę tvarką ratu aplink rotušę važiuoti nėra galimybės, nes yra įrengti kuoliukai Muitinės gatvės ir Rotušės aikštės bei A.Jakšto gatvės ir Rotušės aikštės sankryžose.

"Eismas A.Jakšto gatvėje galimas abiem kryptimis, o nuo Muitinės gatvės A.Jakšto gatvės link – tik viena kryptimi. Kadangi yra uždėti eismą ribojantys kuoliukai, aptarnaujantis personalas kavines gali pasiekti važiuodamas M.Valančiaus gatve. Manome, kad šie pokyčiai pasiteisino, nes taip užtikrinamas maksimalus pėsčiųjų  saugumas", – pastebėjo M.Matusevičius.

Sulaukė baudų

Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai jau buvo surengę keletą patikrinimų Rotušės aikštėje. Tuomet stebėta, ar vairuotojai laikosi Kelių eismo taisyklių. Per kelis mėnesius pareigūnai nubaudė daugiau nei pusšimtį vairuotojų, kurie nepaisė ženklų.

Kai kurie vairuotojai Rotušės aikštėje važiuoja prieš eismą. (Laimio Steponavičiau nuotr.)

"Nuo šių metų sausio 1-osios iki kovo 2-osios dėl važiavimo tvarkos Kauno miesto Rotušės aikštėje nesilaikant kelio ženklo "Įvažiuoti draudžiama" reikalavimų administracinėn atsakomybėn buvo patraukti 58 transporto priemonių vairuotojai", – "Kauno dieną" informavo Kauno VPK atstovė Odeta Vaitkevičienė.

Policijos pareigūnai žada ir toliau tikrinti vairuotojus ir stebėti, ar jie Rotušės aikštėje važiuoja vadovaudamiesi Kelių eismo taisyklėmis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Plikas ežiukas

Plikas ežiukas portretas
Šaunu kad pėstiesiems senai reikėjo taip padaryti, nes buvo tarytum stovėjimo aikštelė palikusi visiems. Valančiaus g reik uždrausti parkingą nes neina vakare prasilenkti.

robotas

robotas portretas
Taigi ne dėl pėsčiųjų saugumo, nemeluokit, o dėl kavinių ir barų, juk komersantai jau seniai triukšmavo, kad nori lauke staliukus ir palapines statyti ir mašinos jiems trukdė. Ir medžius vienbalsiai prašė išpjauti. Tai va pagaliau "susitarė", kad aikštė kavinių verslui priklauso, o ne miestiečiams. Tik neįvertino koronos, turizmo ir viešojo maitinimo įstaigų nuosmukio. Ar nepaliks dykuma ir nykuma ta aikštė? Beje, o kaip iki viešbučio Daugirdas privažiuoti?

X

X portretas
Tokioje gatvėje 301 (plyta) ženklas turi būti 60 cm skersmens. Kažkaip atrodo,kad pakabintas mažesnio skersmens . Kyla klausimas-ten tikrai ženklas,o gal vis tik kokia reklama?
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių