Savo gimtadienį braliukai pavertė krepšinio švente

Kai Kauno „Žalgiris“ ir „Barcelona“ sužaidė pirmąsias Eurolygos turnyro ketvirtfinalio rungtynes, broliai Nauris ir Normundas Maciai šiltai dairėsi į abi stovyklas. Juk prie abiejų ekipų vairo stovėjo jų bičiuliai. Tiesa, pergalės jie linkėjo tik vienam kolektyvui.

„Šarūnas – mūsų draugas, bet Kazys yra trenerio idealas. Puikiai su juo sutariame, visada labai šiltai bendraujame. Nesvarbu, su kuo kovotų K. Maksvytis, šitam treneriui ir visam „Žalgiriui“ visada linkime tik pergalių“, – šypsojosi Normundas Macius.

Broliai iš Latvijos ne vieną dešimtmetį garsėja dviem dalykais – meile Lietuvai ir krepšiniui. Sudėję šiuos argumentus pernai jie pagaliau priėmė esminį sprendimą – persikėlė gyventi į Lietuvos krepšinio sostinę. Juolab, kad šiemet Kaunas taps ir Europos krepšinio epicentru. Čia gegužės 19–21 d. vyks Eurolygos finalo ketverto rungtynės. „Braliukai“ šio istorinio įvykio laukia taip pat nekantriai kaip ir dauguma „Žalgirio“ sirgalių. Tiesa, skirtingai nei kiti, jie į „Žalgirio“ areną nepateks.

Tačiau mūsų pokalbį pradėjome nuo malonesnių temų.

– Kokios nuotaikos pasitinkate gimtadienį?

– Smagios, tik nenorime sakyti, kiek mums metų (juokiasi). Penktadienį sukanka jau 53-eji. Sakote, atrodome jaunesni? Gali būti, nes stengiamės nesenti. Jau beveik dešimtmetis, kai atsisakėme alkoholio. Be to, mūsų šeimos genai dėkingi. Mūsų artimieji irgi jaunai atrodo. Šiaip džiaugiamės gyvenimu Kaune. Prieš gerą pusmetį čia persikėlėme iš Rygos ir jaučiamės priėmę patį geriausią sprendimą gyvenime. Tiek gerų, malonių žmonių niekur nesame sutikę. Kaunas - nuostabus, viskas sutvarkyta, graži aplinka, matyti, kad miestas turi gerus šeimininkus.

– Ar todėl ir žadate surengti savo gimtadienį visiems kauniečiams?

– Norime atsilyginti už draugiškumą ir dar kartą išreikšti meilę Lietuvai. Mes, latviai ir lietuviai, esame mažos artimos tautos ir turime draugauti kaip broliai. Todėl šeštadienį visus kviečiame į barą „Bocmanas. Pratęsimas“ prie Krepšinio namų (Santakos g. 11) ir kartu praleisime smagų vakarą. Startuosime apie 18 val. Su visais pabendrausime, nusifotografuosime, pašoksime pagal „All Star DJ“ muziką. Ten pat pavaišinsime bendrovės „Kauno alus“ gaminama mūsų vardine limonadų kolekcija. Prieš tai penktadienį važiuosime į mūsų bičiulių – garsios latvių grupės „Brainstorm“ – koncertą Palangoje. Šie vyrukai taip pat žavisi Lietuvos krepšiniu, todėl esame jiems perdavę Lietuvos krepšinio federacijos dovaną – vardinius mūsų rinktinės marškinėlius. Beje, ta proga norime padėkoti LKF generaliniam sekretoriui Mindaugui Balčiūnui, Vidui Mačiuliui, kitiems krepšinio žmonėms, kurie mus yra labai daug padėję.

Suprantame, kad sykį gyvenime padarėme kvailystę. Tačiau nuo tos istorijos jau praėjo dešimt metų!

 

– Kaip suprantu, Kaune ne tik pramogaujate, bet ir vystote verslą. Koks jis?

– Yra kelios sritys. Viena kryptis – braliukai.com prekės ženklas. Gaminame vardinius marškinėlius, bluzonus, įvairią atributiką. Netrukus pristatysime prekės ženklą „Brofinity“. Ši įmonė į Lietuvą veža garsiausių Italijos ir kitų šalių dizainerių drabužių kolekcijas. Bendradarbiaujame su sportinės aprangos gamintojais „Ago“, su viešbučių tinklu „Ibis Styles“ ir daugeliu kitų. Yra ir keletas įdomių projektų, į kuriuos įsitraukėme. Vienas jų, Latvijos krepšinio šimtmečio proga kuriamas žinomo latvių režisieriaus Rihardo Olmanio dokumentinis filmas apie mus. Tai bus labai atvira išpažintis apie mūsų gyvenimą. Jame buvo visko – ir vaikystė vaikų namuose, ir svajonių apie tai, ką pasiekėme dabar. Filmo pristatymas planuojamas rudenį.

Be to, Kaune ir gydomės. Mane (Normundas – aut. past.) buvo prispaudę širdies problemos, teko gultis į Kauno klinikas operuotis. Negaliu nepadėkoti gydytojai Jolantai Laukaitienei, operaciją atlikusiam profesoriui Arui Puodžiukynui ir savo šeimos gydytojai Viktorijai. Dar teko tvarkytis ir kelio problemas. Čia patekau į Vytenio Trumpicko ir kitų „Gijos klinikų“ nuostabių specialistų rankas. Žodžiu, dabar būsiu kaip naujai surinktas (juokiasi – aut. past.).

– Dabar Kaunas, kaip turbūt ir jūs, gyvena Eurolygos ketvirtfinalio serijos nuotaikomis. Kaip prognozuojate, ar į „Žalgirio“ areną žalgiriečiai atsiveš bent vieną pergalę iš Barselonos?

– Viena turėtų būti. Žalgiriečiai pajėgūs pasipriešinti „Barcai“ net ir išvykoje. Tada jau iš mūsų arenos varžovai be nuostolių neišvyks. Šiais mūsų krepšiniui istoriniais metais Eurolygos finalinis ketvertas Kaune turi vykti su „Žalgirio“ krepšininkais.

– Tačiau jūsų Kauno arenoje nebus?

– Mums vis dar galioja Eurolygos draudimas. Suprantame, kad sykį gyvenime padarėme kvailystę (vienas brolių po rungtynių arenoje trenkė „Real“ gynėjui Rudy Fernandezui, mačo metu provokavusiam žalgiriečius, – aut. past.). Tačiau nuo tos istorijos jau praėjo dešimt metų! Mes Rudy nes sykį atsiprašėme, jis tą atsiprašymą priėmė ir dabar su juo normaliai bendraujame. Lygiai kaip ir su kitais „Real“ organizacijos nariais. Tačiau draudimas mums vis dar galioja. Bandėme kalbėtis su Eurolygos vadovais. Kol kas nesėkmingai. Labai tikimės, kad anksčiau ar vėliau šį diskvalifikacija baigsis. Tokia turbūt ir yra didžiausia mūsų gimtadienio svajonė.NAUJAUSI KOMENTARAI

LT

LT portretas
Šaunuoliai! Lietuviškesni už kai kuriuos lietuvius!

LAISVE UKRAINAI!

LAISVE UKRAINAI! portretas
vel tos slykscios banderovcu veliavos!

kas nors

kas nors  portretas
matėt juos su moterim .
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių