Stipraus vėjo padariniai Kaune: dalis Romainių liko be elektros, virto medžiai, nuplėšta stogo danga

Kauno regione toliau siautėjant stipriam vėjui, dalis Romainių liko be elektros. Ugniagesiai gelbėtojai sulaukia daug kvietimų šalinti jo padarinius: nuvirtusius medžius ir nulūžusias šakas, nutrauktus elektros laidus.

„Vyraujant stipriam vėjui, šeštadienį dalyje Romainių nėra elektros energijos. Jau vyksta gedimo šalinimo darbai“, – tokia žinia pasidalinta šeštadienį po vidudienio feisbuko puslapyje „Romainiai – Naujieji Romainiai“. Šioje grupėje pasidalinta nuotrauka, kad elektros tinklų avarinė tarnyba jau šalina gedimą.

Tačiau „Kauno dienos“ žurnalistams susisiekti su Elektros energijos skirstymo operatoriaus (ESO) atstovais nepavyko. Surinkus numerį 1852, skirtą pranešti apie elektros gedimus, pasigirdo įrašas: „Informuojame, kad dėl oro sąlygų šiuo metu fiksuojamas didelis kiekis atjungtų teritorijų. Jei norite pranešti apie elektros sutrikimą, informuojame, kad teks palaukti ilgiau nei paprastai.“

Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (KAPGV) atstovai informavo, kad šiandien iki 12 val. daugiau kaip dešimt iškvietimų gauta dėl nuvirtusių, pavojingai pasvirusių medžių, užvirtusių ant elektros laidų. „Žmonės nenukentėjo. Ugniagesiai gelbėtojai šalino medžius, aptvėrė vietas, kur nutraukti elektros laidai. Maironio g. 9 nuo pastato nuplėšta apie 45 kv. metrai skardos lakštų. Vėjas juos buvo pakėlęs, ugniagesiai juos nukėlė į saugią vietą. Raudondvario pl. 228A medis buvo nuvirtęs medis ant stovėjusio automobilio“, – sakė KAPGV vyriausiasis specialistas Erikas Baltrimavičius.

Kad stiprus vėjas pridarytų mažiau žalos, reikia pašalinti visus lauke esančius nepritvirtintus ir galinčius sužaloti daiktus – suoliukus, batutus. Taip pat nestatyti automobilių po medžiais.

Nuvirtę medžiai kai kur nutraukė elektros laidus, kitur pasviro ant elektros laidų. „Vaidoto gatvėje priešais kareivines ant šaligatvio ir laidų pasvirusį medį ugniagesiai pašalino, padarė praėjimą gyventojams. Kitur ant elektros laidų užvirtusio medžio negalėjome šalinti, kol neatvažiavo elektros tinklų atstovai ir neatjungė elektros srovės. Ugniagesiai gelbėtojai tą vietą aptvėrė, kad žmonės ten neitų, kol atvyks elektros tinklų atstovai“, – pasak A.Baltrimavičiaus, apie nuvirtusių medžių nutrauktus elektros laidus gauta iškvietimų ne tik iš Kauno miesto – iš viso Kauno regiono.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) visiems gyventojams dar vakar išsiuntė perspėjimus, kad dėl gūsingo vėjo reikia pasirūpinti savo ir aplinkinių saugumu.

„Kad stiprus vėjas pridarytų mažiau žalos, reikia pašalinti visus lauke esančius nepritvirtintus ir galinčius sužaloti daiktus – suoliukus, batutus. Taip pat nestatyti automobilių po medžiais. Kartais žalos pridaro ne vien nuvirtę medžiai, bet ir užkritusios nulūžusios šakos – išdaužo automobilių stiklus, užtveria išvažiavimus iš kiemų“, – sakė A.Baltrimavičius.

Šeštadienį stiprus vėjas siaučia visame Kauno regione ir Lietuvos vakarinėje dalyje. Kaip BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas, pranešimų apie vėjo padarinius gaunama iš visos Lietuvos, daugiausia iš vakarinių ir Kauno regionų. „Matome, kad vėjas yra pakilęs, intensyvumas tik didėja ir iškvietimų skaičius auga auga auga“, – BNS sakė Situacijų koordinavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Saulius Žilinskas.

Pasak jo, daugiausia iškvietimų kol kas sulaukiama Vakarų Lietuvoje, Klaipėdos apskrityje ir Kauno apskrityje, Kauno rajone.

Ugniagesiai gelbėtojai per praėjusią parą (iki šeštadienio 6 val. ryto) gesino 21 gaisrą, 60-čia atvejų prisijungė prie gelbėjimo darbų: nuo važiuojamosios dalies po avarijų šalino transporto priemones, padėjo medikams ir kitoms spectarnyboms.

Dar beveik tris dešimtis kartų vyko šalinti vėjo padarinių: dažniausiai nuo kelio nurinkti nuvirtusius medžius ar nulaužtas šakas, sutvarkyti nutrauktus laidus.

Skaitytojus kviečiame dalintis stipraus vėjo padarinių nuotraukomis: portalas@diena.lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

ir

ir portretas
Romainiuose gyventi galima.....

Kaimiečiui

Kaimiečiui portretas
nenuostabu, nes jie dar tik randasi, kai atsiras, tada visi sužinos.

kaimietis...

kaimietis... portretas
pats gyvenu Romainiuose,bet kur randasi Naujieji Romainiai,tai nezinau...,gal taip vadina,kapsukai,Vijukų kaimą...
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių