Suglumino situacija: Savanorių prospekte ženklų pristatė ant kiekvieno kampo

Savanorių prospekte įrengus naują dviračių taką visoje atkarpoje atsirado ir įspėjamieji ženklai, skirti vairuotojams pastebėti dviratininkus. Tačiau kauniečiai stebisi, kad ženklai pastatyti net ir ten, kur iš kiemo išvažiuoja vos vienas kitas automobilis.

Ženklų gausa

Portalo kauno.diena.lt redakciją pasiekė kauniečių nuomonė dėl įspėjamųjų kelio ženklų „Dviratininkas“. Šie ženklai naujai pastatyti Savanorių prospekto pusėje, kur visai neseniai įrengtas dviračių takas. Miestiečiai atkreipė dėmesį į tai, jog ženklai sudėti ant kiekvieno išvažiavimo iš kiemo. Vietomis yra didelė ženklų koncentracija. Be to, tokie ženklai įspės vos kelis vairuotojus, todėl kauniečiai įsitikinę, kad tokia įspėjimų gaus yra perteklinė.

„Neprivažiavus Geležinio vilko gatvės yra tokia įspėjamųjų ženklų zona. Ten ant šaligatvio gal kokie penki vienoje vietoje sustatyti, visai šalia vienas kito. Keista, kad ženklus sudėjo net ir prie tų išvažiavimų iš kiemų, kuriais naudojasi keli privačių namų gyventojai. Be to, juk išvažiuojant iš kiemo tikrai nebūna didelio greičio, nes reikia kirsti šaligatvį, kuriuo gali eiti žmonės, tad tai, kad įrengė dviračių taką, automobilių greitis vis tiek nepadidėjo, tad nemanau, jog tiek ženklų reikia. Galėjo nebent prie normalių išvažiavimų sudėti, kuri tikrai didesnis automobilių srautas važiuoja“, – savo nuomonę išsakė Judita.

Ji tikino, kad įspėjamieji ženklai padaryti įprasto dydžio, nors tokioje vietoje estetiškiau atrodytų mažesni. Anot jos, mažesni kelio ženklai daug kur sudėlioti ir niekam nekliūna.

Pagal taisykles

Portalas kauno.diena.lt pasidomėjo, ar minėtoje vietoje nėra per daug įspėjamųjų ženklų ir ar nevertėjo jų palikti ten, kur yra didelis automobilių srautas. Specialistai aiškino, kad toks dviračių tako žymėjimas numatytas Kelių eismo taisyklėse (KET).

Galėjo nebent prie normalių išvažiavimų sudėti, kuri tikrai didesnis automobilių srautas važiuoja.

„Kai buvo rengiamas techninis projektas, buvo išduotos sąlygos, suderintos su Transporto ir eismo organizavimo skyriumi. Pagal KET, prie kiekvieno įvažiavimo turi būti įrengtas toks ženklas, jei įvaža kerta dviračių taką. Ženklas įspėja, kad gali važiuoti dviratininkas, tad automobilio vairuotojas turi sustoti ir įsitikinti, ar nėra dviračių. Pėsčiasis lėčiau juda ir gali sustoti bei praleisti automobilį“, – aiškino Miesto tvarkymo skyriaus vyr. specialistė Inga Bendokienė.

Anot jos, dėl įspėjamųjų ženklų būtinybės pasisakė ir dviratininkų bendruomenė. Visi laikėsi pozicijos, kad nesvarbu, kiek automobilių naudojasi įvaža, kuri kerta dviračių taką, įspėjamasis kelio ženklas privalo būti.

„Ar iš kiemo išvažiuoja vienas, ar dešimt automobilių, yra visai nesvarbu, nes visi turi praleisti dviratininkus. KET galioja visiems, tad mes tikrai negalėjome kažkur įrengti, kažkur palikti išvažiavimus be ženklų. Tuo labiau, kad pats projektas buvo patvirtintas su ženklais. Be jų mes net negalėtumėme projekto priduoti“, – toliau aiškino specialistė.

Ji tikino, kad mažesnių ženklų nebuvo galima įrengti, nes įspėjamieji ženklai turi būti įprasto dydžio. Kiek sumažintus kelio ženklus galima statyti tik paprastesnius, kitos kategorijos, tokius kaip „Pėsčiųjų ir dviračių takas“.


Šiame straipsnyje: ženklaikelių eismo taisyklėsįspėjamieji ženklaidviračių takasdviračių takas Savanorių prospekteskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

Vytenis

Vytenis portretas
Vilniaus gatvėj labai nusitrynė dviračių tako žymėjimas

P.Kleras

P.Kleras portretas
Keras toliau kauniečius laiko už asilus. Bet gal tokie ir esame jei tylime?

Ai

Ai portretas
Ženklai ant kiekvieno kampo dar nieko, palyginus su šviesoforais prie kiekvieno prekybcentrio. Taip maždaug kas 50 metrų...
VISI KOMENTARAI 27
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių