Daktarų gaujos narį nušovęs kaunietis: per jį ubagu tapau Pereiti į pagrindinį turinį

Daktarų gaujos narį nušovęs kaunietis: per jį ubagu tapau

2016-07-28 02:00

"Kai jis nusivedė mane į tą namelį, supratau, kad tik vienas iš jo teišeis", – teigė prieš teismą dėl Daktarų gaujos nario Virginijaus Silvestravičiaus nužudymo stojęs Algis Taškevičius. "Kauno dienai" jis sutiko praskleisti šio mįslingo nusikaltimo širmą.

Algis Taškevičius (kairėje)

Savigynai įsigytas ginklas

"Kauno diena" rašė, kad Kauno mafijos veteranas V.Silvestravičius, tarp sėbrų turėjęs Virgelio pravardę, buvo rastas negyvas pernai, lapkričio 19-osios popietę, remontuojamame name Senamiestyje, Muziejaus gatvėje.

Velionio pakaušyje, smilkinyje ir kakle žiojėjo šautinės žaizdos.  Žmogžudyste įtariamas nušautojo pažįstamas nuo jaunystės laikų A.Taškevičius buvo sulaikytas už poros valandų – savo namuose Aleksote.

Iki tol į policijos akiratį nepatekusiam 55-erių A.Taškevičiui buvo nustatytas beveik vidutinis girtumas – 1,46 promilės. Tačiau jis tikino, kad alkoholį vartojo jau po tragedijos.

Sulaikant įtariamąjį, buvo paimtas ne tik legaliai jo laikytas pistoletas "Makarov", kuriuo buvo nušautas V.Silvestravičius, bet "CZ 92", kurį A.Taškevičius taip pat buvo įsigijęs savigynos tikslais.

Sulaikytasis tikino, kad nušovė V.Silvestravičių, nes šis jį puolė. Esą taip baigėsi tarp jų kilęs konfliktas dėl nekokybiškai atliktų pastato Muziejaus gatvėje remonto darbų. Jiedu su Virgeliu turėjo bendrą verslą. Nušautasis buvo Muziejaus gatvėje esančiame pastate vykusių remonto darbų, kuriuos organizavo A.Taškevičius, užsakovas.

Pirmenybė – atostogoms

Kaltinamojo 46-erių metų V.Silvestravičiaus nužudymu versiją, kad tai buvo būtinoji gintis, sujaukė ekspertų išvados dėl nusikaltimo aplinkybių. Jų esmė – į V.Silvestravičių buvo šauta du kartus. Ir abu – į galvą.

Po šių ekspertų išvadų A.Taškevičius atsisakė ikiteisminio tyrimo pareigūnams duoti parodymus. Esą dar kartą papasakos, kaip viskas buvo, teisme.

Tačiau vakar šios didelį atgarsį sukėlusios bylos atversti nepavyko, nepasirodžius teisme A.Taškevičiaus advokatui Tomui Kaminskui. Šis informavo teismą, kad prieš porą dienų prasidėjo jo atostogas, kurios truks iki rugsėjo 1-osios.

Kitas teismo posėdis numatytas tik spalio mėnesį, nes rugsėjį atostogaus ir teisėjas.

A.Taškevičius nesidangstė nuo žiniasklaidos fotoobjektyvų, kaip dažniausiai elgiasi tokiais nusikaltimais kaltinami teisiamieji. Vis dėlto nelabai jaukiai jautėsi prieš nemažą aukos artimųjų bei su jais atvykusių asmenų būrį.

Prašo solidaus atlygio

Nukentėjusiaisiais pripažinti V.Silvestravičiaus vaikai, tėvai bei sesuo pareiškė A.Taškevičiui solidžius ieškinius.

Sūnus bei dukra prašo priteisti po 80 tūkst. eurų, tėvai – po 60 tūkst., sesuo – 40 tūkst. Jie atvyko į teismą su advokatu.

"Esu šitiek padėjęs Virgelio šeimai, kai jis kalėjo. O dabar jie prašo tokių ieškinių", – guodėsi "Kauno dienos" prakalbintas A.Taškevičius.

Pasiteiravus, kodėl jis pats nepranešė apie tai, kas įvyko, policijai, teisiamasis atsakė, kad po įvykio pats bandė žudytis.

"Grįžau į namus, išgėriau ir patraukiau į vieną Aleksoto parkelį, kur norėjau nusišauti tuo pačiu pistoletu. Tačiau nepajėgiau, nors jau buvau parašęs ir atsisveikinimo raštelį", – pasakojo A.Taškevičius. Jis teigė, kad, grįžęs iš Senamiesčio į namus, iš karto neišdrįso pasakyti žmonai, kas atsitiko. O ši netrukus skambino Virgelio žmonai – gal pastaroji žino, kodėl jis grįžo toks nesavas. V.Silvestravičiaus žmona atsakiusi, kad pati ieško dingusio savo vyro.

Kitos išeities nebuvo?

"Po šūvio aš išbėgau, todėl nežinojau, ar Virgelis – gyvas. Antrojo šūvio net nepamenu. Tai buvo būtinoji gintis – jis mane jau nežinau kiek mėnesių terorizavo. Tiek metų padėjau jo šeimai, o jis iš manęs viską atėmė – per jį ubagu tapau", - sunkiai tramdė emocijas  Darbo biržoje užsiregistravęs ir tyčiniu nužudymu kaltinamas A.Taškevičius.

Anot teisiamojo, tą lemtingą rytą jie su Virgeliu susitiko, kaip ir kasryt. Tačiau, kai pastarasis nusivedė jį į Muziejaus gatvėje esantį butą, A.Taškevičius teigė supratęs, kad iš jo išeis tik vienas jų.

"Žinojau, kas nutinka, kai Virgelis puola. Jūs dar visko apie jį nežinote. Ne kartą jau buvau nuo jo nukentėjęs. O tądien buvo turbūt baisiausia diena mano gyvenime – jis, galima sakyti, sudorojo mane morališkai. Jūs galvojate, kad tokie dalykai atsitinka iš niekur nieko? Jis ne tik puolė, bet ir grasino paversti mane pelenais", – apie savo auką, kurią pažinojo 20 metų, nors apie dešimt iš jų beveik nebendravo – tik pasisveikindavo, pasakojo A.Taškevičius.

Suimti neleido

A.Taškevičius tikino žinojęs ir tai, kad Virgelis visada vaikšto su nelegaliai laikytu pistoletu. Tačiau teisėsaugininkai po pastarojo žūties jo automobilyje rado tik teleskopinę lazdą.

Jeigu A.Taškevičiui bei jo advokatui nepavyks įrodyti, kad V.Silvestravičius buvo nušautas ginantis, o ne tyčia, kaip yra teigiama kaltinamajame šios bylos akte, teisiamajam gresia laisvės atėmimas nuo septynerių iki penkiolikos metų.

Nepaisant to, kad yra kaltinamas labai sunkiu nusikaltimu, A.Taškevičius nėra suimtas. Nors po sulaikymo ir buvo prašoma leidimo suimti jį trims mėnesiams, – Kauno apylinkės teismas, nagrinėjęs šį prokuroro prašymą, jo nepatenkino.

Trečias kartas nemelavo

Kaip jau rašyta, V.Silvestravičius buvo teistas už ne vieną nužudymą. Šie atskleisti, tik pradėjus triuškinti Daktarų nusikalstamą susivienijimą – kai kai kurie jo nariai pradėjo bendradarbiauti su teisėsauga.

1993-iųjų spalį V.Silvestravičius Kaune, Ašigalio gatvės degalinėje, nušovė kitą Daktarų atstovą, su kuriuo konkuravo dėl tos pačios merginos, vėliau tapusios jo žmona. Šis nusikaltimas, kurį Virgelis įvykdė neteisėtai laikomu pistoletu, buvo atskleistas tik po 17 metų.

Kalėjo V.Silvestravičius ir už vieno Daktarų vadeivos – Egidijaus Abariaus, pravarde Goga, pagalbinio darbininko nužudymą 2000-aisiais. Pastarojo palaikai, užkasti Kulautuvos miške, buvo rasti tik po devynerių metų.

Virgelis Daktarų nusikalstamame susivienijime karjeros viršūnę pasiekė vadovaudamas šios gaujos jaunimo atšakai, vadintai šampaniniais. Paskutinis V.Silvestravičiaus teistumas – devynerių metų laisvės atėmimas už trylika nusikaltimų, kuriuos, jo nurodymu, įvykdė minėta gauja. Tačiau, teisiamas už juos, Virgelis jau ir pats bendradarbiavo su teisėsauga, dėl to jam labai greitai atsivėrė vartai į laisvę.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra