Į naująją šio kauniečio, turinčio Gestapo pravardę, kuriam neseniai sukako 44-eri, bylą sugulė nusikaltimai, kuriuos jis vėl pradėjo daryti vos už savaitės po paleidimo iš Rokiškio psichiatrijos ligoninės šių metų pradžioje.
Sulaikytas po naujo išpuolio
Kaip jau rašyta, kauniečiai sužinojo apie tai, kad P. Navickas – ne tik laisvėje, bet ir toliau daro nusikaltimus, tik po didelį atgarsį sukėlusių šiųmetės kovo 11-osios vakaro įvykių Savanorių prospekte.
Tą vakarą – apie 23.30 val. P. Navickas buvo sulaikytas netoli vieno iš šiame prospekte įsikūrusių prekybos centrų „IKI“, įtariant jį įžūliu apiplėšimu. Sulaikyti jį karštais pėdsakais policijai padėjo pilietiški asmenys, nelikę abejingi nukentėjusiojo prašymams padėti. Nors P. Navickas dar bandė pareigūnus pergudrauti, pats skambindamas į Bendrąjį pagalbos centrą – esą jo apiplėštas asmuo pavogė jo paspirtuką, dėl ko jis su šiuo ir konfliktavo.
Tačiau P. Navicko apiplėštas asmuo pareigūnams pasakojo, kad prie jo, ėjusio gatve, prišoko nepažįstamasis, kuris parvertė jį ant žemės ir, išsitraukęs iš kišenės sulenkiamą peilį, nupjovė jo rankinės, kurioje buvo piniginė bei dokumentai, petnešą. O po to su grobiu pabėgo. Tačiau netrukus turėjo įžūlumo grįžti – reikalaudamas, kad apiplėštasis eitų su juo prie bankomato ir padėtų pasinaudoti aukos piniginėje rasta banko kortele. Tai įvyko nukentėjusiajam dar nespėjus pranešti apie užpuolimą policijai. Plėšikui ir vėl grasinant peiliu, užpultajam teko jam atiduoti ir mobiliojo ryšio telefoną.
P. Navickas, pas kurį rasti pagrobti daiktai, buvo sulaikytas už 15-20 minučių netoli nusikaltimo vietos. Iš pradžių jis savo kaltės nebuvo linkęs pripažinti. Tačiau galiausiai pripažino. Tiesa, ir vėl su tam tikrais jo elgesį pateisinančiais niuansais. Jis teigė, kad mintis apiplėšti žmogų jam kilo, pamačius šį neapšviestame kieme. Be to, reikėjo pinigų pragyvenimui.
Pargriovęs nusižiūrėtąjį į aukas spyriu į kojas, išsitraukė ir peilį. Tačiau šiuo žaloti aukos neketino. Tik pagąsdinti – kad greičiau atiduotų, ką turi. Bet nupjovęs rankinės petnešą ir ją pagrobęs, po kurio laiko pamatė, kad apiplėštasis dar turi rankoje ir mobilųjį telefoną, todėl nusprendė pagrobti ir šį. O vėliau peržiūrėjęs pagrobtos rankinės turinį, rado banko kortelę, bet nežinojo jos PIN kodo. Dėl ko grįžo pas auką ir pareikalavo jį pasakyti. Galiausiai, įrėmęs peilį, vedėsi kortelės savininką link bankomato. Tačiau šis ties sankryža ėmė bėgti, pamatęs netoliese žmones. Tada P. Navickas ir nusprendė užbėgti įvykiams už akių, pats paskambindamas telefonu 112. Ir dėdamasis, kad pats nukentėjo nuo jo apiplėšto asmens.
Šokiruojanti įvykių seka
Ne vieną tada šokiravo, kodėl P. Navickas, kuris prieš 30 metų, būdamas keturiolikos, pagrobė ant Milikonių kalno aštuonmetę iš Šilainių, ją išžagino ir nužudė, numesdamas nuo Varnių tilto į Nerį, – laisvėje. Nes po šio Lietuvą sukrėtusio nusikaltimo P. Navickas, jau tada turėjęs Gestapo pravardę – dėl žiauraus elgesio su gyvūnais, buvo pripažintas nepakaltinamu, dėl ko jam buvo skirtas priverstinis gydymas griežto stebėjimo sąlygomis Rokiškio psichiatrijos ligoninėje.
Tačiau, remiantis įstatymais, reglamentuojančiais priverstinį tokių asmenų gydymą, kas pusę metų Rokiškio psichiatrijos ligoninės specialistai turi kreiptis į teismą dėl tokių ligonių stebėjimo ir gydymo sąlygų, jeigu jie dar nepasveiko, pratęsimo arba pakeitimo, jeigu gydymo rezultatai – akivaizdūs.
Buvo po kurio laiko skirtas tik ambulatorinis gydymas ir P. Navickui.
Tačiau pernai kovą po Kauno poliklinikos Kalniečių padalinio kreipimosi į Kauno apylinkės teismą dėl ambulatorinio stebėjimo ir gydymo P. Navickui pakeitimo į stacionarų, šis teikimas tenkintas. O pernai – rugsėjo pabaigoje Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmai tenkino ir Rokiškio psichiatrijos ligoninės teikimą dėl stacionaraus stebėjimo ir gydymo bendro stebėjimo sąlygomis P. Navickui pratęsimo. Tačiau jis buvo išleistas iš šios ligoninės, likus dar pustrečio mėnesio iki naujo, remiantis jau minėta tvarka dėl kas pusmetį privalomo tokių asmenų laikymo šioje įstaigoje sąlygų peržiūrėjimo, kreipimosi į teismą.
Kiek ekspertų, tiek nuomonių?
Portalui kauno.diena.lt pavyko išsiaiškinti, kad P. Navickas vėl buvo išleistas iš Rokiškio psichiatrijos ligoninės gydytis ambulatoriškai šiemet – sausio 10-ąją. Tačiau ne Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų, o Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų sprendimu.
Tiksliau – remiantis nutartimi, priimta pernai gruodį, šiame teisme baigus nagrinėti dar vieną P. Navicko bylą, kurią jis užsidirbo, 2020-ųjų gruodį Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmams tenkinus Rokiškio psichiatrijos ligoninės teikimą pakeisti jam stacionarų stebėjimą ir gydymą į ambulatorinį pagal gyvenamąją vietą.
Į šią bylą buvo sugulę šeši nuo 2022-ųjų balandžio pabaigos iki birželio pradžios padaryti nusikaltimai, inkriminuoti P. Navickui, tuo metu dirbusiam „Bolt Food“ kurjeriu,: elektrinio paspirtuko vagystė iš „Hyper Maximos“, automobilio „Toyota Prius“ raktelių vagystė iš lažybų punkto bei įsibrovimas į minėtą automobilį, elektrinio paspirtuko vagystė iš Kalniečių poliklinikos, įsibrovimas į vieną Kapsų gatvės butą, išlaužus jo plastikinį langą, ir ten rastų beveik 900 eurų vertės daiktų vagystė, patekimas į vieną Savanorių prospekto parduotuvę, išlaužus jos žaliuzes, bei ten buvusių keturių elektrinių paspirtukų, filmavimo kameros bei kitų prekių už bendrą 9700 eurų sumą vagystė bei neteisėtas šovinio, skirto šaudyti iš tam tikro kalibro šautuvų, karabinų bei kulkosvaidžių laikymas savo namų spintoje viename Savanorių prospekto daugiabutyje.
Šioje byloje P. Navickui buvo skirtas priverstinis gydymas ambulatorinėmis sąlygomis. Priimant šį sprendimą remtasi bylos nagrinėjimo metu teisiamajam skirtos stacionarinės psichiatrinės ekspertizės Utenos ekspertiniame skyriuje atsakymu, kad dėl konstatuoto lėtinio sveikatos sutrikimo jam turi būti skirtas ambulatorinis stebėjimas bei gydymas pagal gyvenamąją vietą. Remiantis šia teismo nutartimi, kuri nebuvo apskųsta, P. Navickas šiemet sausį ir grįžo iš Rokiškio į Kauną.
Agresyvėjo akyse
Kaip jau užsiminta, P. Navickas buvo išleistas iš Rokiškio psichiatrijos ligoninės šiemet sausio 10-ąją. O sausio 19-ąją Kauno teisėsaugininkai jo atžvilgiu pradėjo jau naują ikiteisminį tyrimą. Tada jis K. Petrausko gatvėje bandė pagrobti automobilį ir šį apgadino.
Vėliau įsibrovė į „Kauno spaudos“ kioską, esantį Savanorių prospekte. Ir taip pat ne tik šį apvogė, bet ir apgadino. Po to dar apvogė, išdaužęs langą, automobilį, stovėjusį Elektrėnų gatvėje.
Pradėjęs daryti nusikaltimus sausio 19-ąją, P. Navickas toliau juos tęsė ir sausio 20-ąją.
Įkliuvęs po šių vagysčių ar bandymų jas įvykdyti teisėsaugininkams, P. Navickas savo kaltę pripažino. Tačiau dėl to, kad nukentėjusiesiems nebuvo padaryta didelė žala, į teismą dėl jo suėmimo tada nesikreipta.
Tačiau po minėto akyse įžūlėjančio P. Navicko išpuolio kovo 11-osios vakarą Savanorių prospekte, sujungus naujausią ir sausio mėnesio jo bylas į vieną, jau nuspręsta kreiptis į teismą dėl jo suėmimo maksimaliam trijų mėnesių terminui.
Prokuroro prašymas tada tenkintas tik iš dalies, leidžiant suimti P. Navicką tik dviem mėnesiams. Toks sprendimas motyvuotas tuo, kad byla nėra didelės apimties, o P. Navickui vėl teks skirti psichiatrinę ekspertizę.
Byla išsipūtė
Nauja ambulatorinė teismo psichiatrijos ekspertizė P. Navickui buvo skirta netrukus po jo suėmimo praėjusį kovą. Prokuroro prašymu, ją skyrė Kauno apylinkės teismas.
Teismo psichiatrui ekspertui, kuriam P. Navickas, laikomas Kauno kalėjimo Tardymo izoliatoriuje, buvo nuvežtas apžiūrai, užteko šio vienintelio susitikimo su juo konstatuoti, kad jis – pakaltinamas, t.y. gali suprasti savo veiksmus, šiuos valdyti bei už juos atsakyti įstatymų numatyta tvarka. O, belaukiant šios išvados, gegužės pradžioje kreiptasi į Kauno apylinkės teismą ir dėl P. Navicko suėmimo pratęsimo dar trims mėnesiams. Ir šį kartą šis prokuroro prašymas tenkintas pilnai.
Dar kartą peržiūrėjus, ar po paleidimo iš Rokiškio psichiatrijos ligoninės šis skandalingas kaunietis nepadarė ir daugiau nusikaltimų, buvo konstatuota, kad per tuos nepilnus du mėnesius, kol buvo sulaikytas po apiplėšimo, P. Navickas jų padarė mažiausiai aštuonis. Bent tiek Kauno teisėsaugininkams pavyko išsiaiškinti. Nors jis parodymus ir duoda, tačiau tai daro, tik priremtas įkalčių. Nė vieno nusikaltimo, paties P. Navicko iniciatyva, atskleisti nepavyko.
Jau suėmus jį, ikiteisminis tyrimas, į kurį sujungos bylos dėl sausio mėnesio vagysčių bei kovo 11-osios apiplėšimo, pasipildė dar dviem nusikaltimais. Prie šio ikiteisminio tyrimo prijungtos dar dvi vagystės, įvykdytos prieš dvi dienas iki minėto apiplėšimo bei šio išvakarėse. P. Navickui pareikšti įtarimai kovo 9-osios vakare – apie 20 val. Kauno senamiestyje, Kurpių gatvėje, apvogus du „CityBee“ automobilius. Iš jų pavogtos kuro kortelės bei rakteliai. O kovo 10-ąją išdaužus vienos bendrovės, įsikūrusios Savanorių prospekte, langą, pagrobus iš jos paspirtuką.
Žodžiu, po paleidimo iš Rokiškio psichiatrijos ligoninės skandalingasis Gestapas toliau darė nusikaltimus įvairiose Kauno dalyse. Ir neaišku, ar visi jie atskleisti. O tai, ką pavyko išaiškinti, sugulė į septynis naujos P. Navicko bylos tomus.
Naujausi komentarai