Pereiti į pagrindinį turinį

Iki gyvos galvos nuteistas V. Apolianskis veržiasi į laisvę, bet nesėkmingai

2024-09-13 12:31
BNS inf.

Iki gyvos galvos nuteistam Vytautui Apolianskui teismas nepakeitė įkalinimo bausmės į terminuotą, pranešė Šiaulių apygardos teismas.

P. Peleckio / BNS nuotr.

Kaip skelbiama Šiaulių apygardos teismo nutartyje 38 metų V. Apolianskas, atliekantis bausmę už trijų žmonių nužudymą ir dar 27 nusikalstamų veikų padarymą, teismo prašė laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę pakeisti terminuota laisvės atėmimo bausme.

Nuteistojo prašymas atmestas.

Šiaulių kalėjimas teikime teismui teigė, kad V. Apoliansko elgesys pasikeitė į teigiamą pusę, pateikta informacija apie nusikalstamo elgesio rizikos įvertinimą, socialinio tyrimo išvada.

Tuo metu prokuratūra nesutiko, kad bausmė turėtų būti pakeista. Jos duomenimis, per visą bausmės atlikimo laiką V. Apolianskas skatintas buvo tik penkis kartus, o baustas 25 kartus. Iš Šiaulių kalėjimo teismui pateiktos medžiagos ir iš paties nuteistojo parodymų matyti, kad yra pastangos valdyti nusikalstamo elgesio riziką, tačiau, anot valstybinės kaltintojos, jos vis dar nėra pakankamos daryti išvadą, jog V. Apoliansko elgesio pokytis yra toks akivaizdus, kad išėjęs į laisvę jis nekels jokios grėsmės.

Teismas, įvertinęs V. Apolianskui nustatytų kriminogeninių veiksnių skaičių, jo asmens bylos medžiagą, pažymėjo, kad teigti, jog nuteistojo pastangų jau pakanka skirtai bausmei sušvelninti, šiuo metu dar nėra pagrindo.

Anot jo, V. Apoliansko padaryta pažanga dar nėra akivaizdi ir įtikinanti, ji šiuo metu nesuteikia pagrindo išvadai, jog nuteistasis jau padarė išvadas dėl savo neteisėto elgesio pasekmių ar yra pasirengęs laikytis visuomenėje nustatytų normų, savo tikslų siekti tik teisėtais būdais. pataisos įstaigoje nesielgė nepriekaištingai.

Teisėjų kolegija atkreipė dėmesį ir į tai, kad vyras anksčiau buvo teistas ne kartą, jo padaryti nusikaltimai sunkėjo, jis negebėjo pasimokyti iš ankstesnių savo klaidų.

Kalėti iki gyvos galvos V. Apolianskas nuteistas 2006 metų kovo 2 dieną Kauno apygardos teismo nuosprendžiu, šioje byloje kaltais pripažinti dar trys jo į nusikalstamą veiką įtraukti vaikai – du broliai  ir mergina. Tačiau kaunietis realiai bausmę atlieka jau nuo 2004 metų kovo mėnesio už anksčiau padarytas kitas nusikalstamas veikas.

Visuomenėje itin didelio atgarsio sulaukę V. Apoliansko ir jo bendrininkų nusikaltimai padaryti 2003–2004 metais Kaune. Jų aukomis tapo įvairaus amžiaus kauniečiai, tarp kurių – nepilnamečiai ir garbaus amžiaus miestelėnai. Jie buvo užpulti, mušti, iš jų paimti įvairūs daiktai, pinigai.

Vieną senjorę V. Apolianskas užpuolė apie vidurdienį autobusų stotelėje. Nuo jo smūgio koja į galvą moteris nugriuvo ant šaligatvio. Iš bejėgės nukentėjusiosios paimti pinigai, asmeniniai daiktai. Kaunietė nuo patirtų sužalojimų vėliau mirė.

V. Apolianskas į nusikalstamą veiką įtraukė ne tik minėtus brolius ir merginą. Su šiais nepilnamečiais broliais V. Apolianskas įsibrovė į kito į nusikalstamą veiką įtraukto vaikino namus – V. Apolianskas duris atrakino iš šio vaikino pavogtu raktu. Tada iš nukentėjusiųjų buto pagrobta grynųjų pinigų, papuošalų ir įvairių daiktų, padarytas nuostolis – beveik pusketvirto tūkstančių litų.

Maždaug po dviejų mėnesių V. Apolianskas šį vaikiną itin žiauriai nužudė. Nukentėjusysis smaugtas virve, muštas buteliu, pagaliu, šiferiu, kelis kartus peiliu smogta į krūtinę, kaklą. Po to aukos kūną apipiltas benzinu ir padegtas. Vaikinas mirė patyręs dideles kančias. Su jaunuoliu susidorota neva dėl šio paskleistų apie V. Apolianską apkalbų.

Netrukus V. Apoliansko auka tapo dar vienas jaunuolis, kurį šis kaunietis nužudė vienoje Kauno mieste esančioje požeminėje perėjoje.

Vyras teisme savo kaltę neigė, tvirtino per ikiteisminį tyrimą save apkalbėjęs paveiktas pareigūnų.

Teismas kaunietį kaltu pripažino iš viso dėl 30 nusikalstamų veikų, tarp kurių ne tik nužudymai, bet ir plėšimai, vagystės, vaikų įtraukimas į nusikalstamą veiką, turto prievartavimas ir kitos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų