Kauno ugniagesių gelbėtojų tyrėjai, kuriems į pagalbą atvyko kolegos iš Vilniuje įsikūrusio Gaisrų tyrimo centro, penktadienį popiet dar negalėjo patekti į gaisravietę dėl pavojaus, kad gali sugriūti ugnies paveiktos pastato konstrukcijos. Todėl nuspręsta tyrimą pradėti nuo kolegų atsivežtos bepilotės skraidyklės pakėlimo į orą.
Buvo pavojus ir ugniagesių gelbėtojų, kurie pasikeisdami gesino šį gaisrą, apie kurį, kaip jau rašyta, buvo pranešta apie 21.30 val., patikslintais duomenimis, iki 3 val. nakties, gyvybėms. Dėl ekstremalių pastarojo meto gamtos sąlygų jiems mažų mažiausiai grėsė šilumos smūgis.
Į šį jau ilgiausiai malšintu ir sunkiausiai likviduotų pastarojo meto gaisrų tituluojamą gaisrą buvo pasiųsta apie dešimt autocisternų iš Kauno bei Kauno rajono.
Pasak bendrovės „Alevista“ direktoriaus Algirdo Prochorskio, nelaimės metu įmonėje buvo vos keli pakavimo darbus atlikę darbininkai, kurie ir pranešė apie gaisrą. Tačiau, jo epicentras buvo visai kitame pastato gale buvusiame vištienos gamybos ceche. Būtent iš ten, anot liudininkų iš pravažiuojančių automobilių, ir pradėjo veržtis dūmai.
Bendrovės vadovas linkęs sieti nelaimę su išvakarėse vykusiais elektros įtampos svyravimais, dėl ko į įmonę ne kartą kviesti specialistai iš valstybės valdomos energetikos įmonės „ESO“. Anot pašnekovo, problemos dėl to buvo visą dieną. Kurį laiką elektra iš viso buvo dingusi. Tačiau, iškviesti specialistai teigė neturintys galimybės įmonei padėti.
Pasiteiravus apie gaisro padarytus nuostolius, A.Prochorskis atsakė: „Leiskite susivokti“. Po to patikslino, kad sudegė 90 proc. įmonės, kurioje dirbo apie 80 žmonių. Išgelbėti tik šaldytuvai.
Pasak sunkai žodžius rinkusio pašnekovo, bendrovės turtas buvo apdraustas, tačiau ne tokiomis sumomis, kokie nuostoliai patirti.
Naujausi komentarai