Grasinimai nužudyti
Kaip portalui kauno.diena.lt kalbėjo Ugnė D., konfliktai su buvusiu sugyventiniu prasidėjo nuo praėjusių metų lapkričio, kai ši, neapsikentusi nuolatinio girtavimo, nusprendė su policijos pagalba jį iškeldinti iš savo namų. Nuo tada, pasak kaunietės, ir tęsiasi kasdienis terorizavimas, kuris vasarą gerokai suaktyvėjo.
"Buvęs sugyventinis negali man atleisti už tai, kad rudenį nusprendžiau nutraukti santykius. Negalėjau pakęsti to, kad jis kone kasdien būdavo neblaivus, o namuose augo mažas mudviejų kūdikis. Kai tą kartą iškviečiau policiją, netrukus prasidėjo ir kiti jo išpuoliai, iš pradžių pasikartodavę protarpiais, tačiau vasarą vykstantys kasdien", – pasakojo Ugnė.
Anot pašnekovės, buvęs gyvenimo draugas rašo jai trumpąsias žinutes, skambina iš skirtingų telefono numerių ir šnopuoja į ragelį, juokiasi arba grasina nužudyti. Pasak jos, yra kitokių kenkėjiško minėto vyro elgesio padarinių: subraižyti moters artimųjų ir bičiulių automobiliai, sugadinti transporto priemonių ratai, galiausiai pavogtas asmeninis Ugnės automobilis.
Buvęs sugyventinis negali man atleisti už tai, kad rudenį nusprendžiau nutraukti santykius.
Patarė kaupti informaciją
Kaip jau minėta, pirmą kartą į pareigūnus pašnekovė kreipėsi praėjusių metų lapkričio 1 d., prašydama iškraustyti buvusį sugyventinį iš jos namų. Tačiau, nors buvusiam gyvenimo draugui buvo pareikšti kaltinimai smurtu, kaip sakė kaunietė, šis ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas dėl įrodymų trūkumo.
"Tyrėja patarė man rinkti įvairaus pobūdžio medžiagą – fotografuoti, įrašinėti pokalbius, saugoti atsiųstas trumpąsias žinutes. Ir tada, kai turėsiu įrodymų, kreiptis į teisėsaugą. Liepos mėnesio viduryje į Dainavos policijos komisariato duris ėmiau belstis vėl, o čia lankiausi ir rugpjūčio pradžioje, nes buvusio sugyventinio grasinimai taip ir nesibaigė", – detalizavo moteris.
Pavogė automobilį
Rugpjūčio pradžioje kaunietė sakė pareigūnams pateikusi pranešimą dėl asmeninio jos automobilio vagystės. Buvęs gyvenimo draugas, esą turėdamas atsarginį transporto priemonės raktelį, kurį ne kartą prašytas atsisakė grąžinti, automobilį pavogė.
"Tądien viską stebėjau stovėdama prie buto lango, o mano bičiulė įvykius sekė žvelgdama pro laiptinės langą ir matė, kaip buvęs sugyventinis įsėdo į mano automobilį ir nuvažiavo. Transporto priemonę pareigūnai naktį surado prie jo namų", – aplinkybes prisiminė pašnekovė.
Kaip pasakoja kaunietė, po šio įvykio minėtas vyras areštinėje praleido dvi paras, tačiau paskui buvo išleistas į laisvę. Maždaug savaitę nuo automobilio vagystės buvęs gyvenimo draugas išliko ramus. Deja, persekiojimas ir grasinimai netrukus vėl atsinaujino – esą pradėta terorizuoti ne tik ji, bet ir artimieji bei bičiuliai.
Namo – su policija
Ugnės teigimu, buvusio draugo išpuoliai tęsiasi iki šiol. Vyras esą nuolat stebi situaciją sėdėdamas automobilyje, kieme, po moters namo langais, nes niekur nedirba. Skambina telefonu, beldžiasi į duris ir grasina su ja susidoroti mažo vaiko akivaizdoje. Tokie veiksmai varo kaunietę į neviltį ir kelia baimę dėl asmeninio saugumo. Todėl ji teigė visomis išgalėmis sieksianti, kad buvęs gyvenimo draugas būtų sulaikytas.
"Kartą jis rašė trumpąsias žinutes, sakė, kad laukia prie namų ir mane užmuš. Tuomet iškviečiau policiją, kad pareigūnai palydėtų mane į namus. Buvau palydėta. O vėliau tą pačią naktį buvęs gyvenimo draugas neblaivus bandė laužtis į mano namus. Policija jį sulaikė, bet po kelių valandų išleido iš areštinės", – teigė kaunietė.
Bandė susitarti taikiai
Ugnė tikina su buvusiu gyvenimo draugu mėginusi susitarti taikiai – siūlė lydėti jį pas specialistus dėl pernelyg dažno girtavimo. Jei jis bus blaivus, pažadėjo netgi susitikti dalyvaujant vaikui. Tačiau esą buvęs sugyventinis išsiblaivyti nepanoro.
"Tą dieną buvęs gyvenimo draugas man paskambino ir pasakė, kad atvežčiau vaiką, nes žadėjau, o kai pasakiau, kad neatvešiu, nes jis neblaivus, pagrasino mane nužudyti, nes jis esą neturi ko prarasti. Teigė, kad įvykdęs nusikaltimą iš įkalinimo įstaigos po tam tikro laiko išeis, o štai aš iš kapų neatsikelsiu", – atviravo pašnekovė.
Portalo žurnalistams mėginant su buvusiu moters sugyventiniu susisiekti telefonu, nurodytu numeriu atsiliepęs asmuo, paklausus jo vardo ir pavardės, pasakė esantis kitas žmogus. Vėliau bandant dar kartą patikrinti pastarąjį faktą, telefonas buvo išjungtas.
Keturi ikiteisminiai tyrimai
Kaip teigė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Justina Kazragytė, šiuo metu Kauno pareigūnai atlieka keturis ikiteisminius tyrimus, susijusius su kaunietės Ugnės atveju.
Pasak jos, 37 metų vyrui pareikšti įtarimai dėl vagystės ir grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą, ar žmogaus terorizavimo. Šiuo metu atliekami tolimesni ikiteisminių tyrimų procesiniai veiksmai.
Teigė, kad įvykdęs nusikaltimą iš įkalinimo įstaigos po tam tikro laiko išeis, o štai aš iš kapų neatsikelsiu.
"Įtariamajam paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir įpareigojimas nesilankyti ir nebendrauti su nukentėjusiąja. Jam gresia laisvės atėmimas iki šešerių metų", – paaiškino J.Kazragytė.
Pašnekovė priminė, kad visais atvejais, kilus bet kokiai galimai grėsmei ar pavojui, asmuo turi kreiptis skubios pagalbos telefonu 112. Tuomet gavę pranešimą policijos pareigūnai nedelsiant į jį sureaguos ir atvyks.
Taip pat privalu informuoti policijos pareigūnus apie atvejus, kai pažeidžiamos kardomosios priemonės. "Kai, asmeniui nurodžius nesiartinti prie nukentėjusiosios, jis šį įpareigojimą pažeidžia, apie tai policijos pareigūnai nedelsiant informuoja tyrimą organizuojantį ir jam vadovaujantį prokurorą, kuris priima sprendimus dėl griežtesnės kardomosios priemonės skyrimo", – pridūrė Kauno apskrities atstovė.
Jei jus paveikė perskaityta informacija, šiais kontaktais galite kreiptis pagalbos:
Skubi pagalba | 112 |
Pagalba galvojantiems apie savižudybę arba ieškantiems pagalbos artimajam Svetainėje pateikiama informacija yra trumpa, atsižvelgiant į konkrečius kiekvienos tikslinės grupės poreikius |
www.tuesi.lt |
Pagalba ir aktuali informacija nusižudžiusiųjų artimiesiems Nemokamos savitarpio pagalbos grupės įvairiuose miestuose |
www.artimiems.lt |
Patikima informacija apie emocinę sveikatą ir psichologinę pagalbą | www.pagalbasau.lt |
Psichologinių krizių pagalbos centras Psichologinių krizių valdymo paslaugos teikiamos asmenų grupėms įvykus kriziniam įvykiui, kai ūmiai pasireiškia psichologinė krizė |
1815 (I–V 9.00–19.00 val., VI 9.00–15.00 val.) https://www.hi.lt/psichologiniu-kriziu-pagalbos-centras-tel-1815/ |
Krizių įveikimo centras (individualios psichologo konsultacijos gyvai, per Skype ar Messenger) Mūsų savanoriai psichologai, psichoterapeutai šešias dienas per savaitę budėjimų metu teikia skubią psichologinę pagalbą sudėtingas gyvenimo situacijas išgyvenantiems žmonėms |
+370 640 51555 Antakalnio g. 97–47, Vilnius (I–V 16.00–20.00 val., VI 12.00–16.00 val., švenčių dienomis ir sekmadieniais nedirba) |
Asmens sveikatos priežiūros specialistams ir sveikatos mokslų studentams prieinamos nemokamos, konfidencialios ir operatyvios emocinės ir psichologinės pagalbos tinklas |
+370 606 07205 Susidūrus su registracijos anketos gedimais |
Jaunimo linija Emocinė parama jaunimui, budi savanoriai konsultantai |
+370 800 28888 (visą parą kasdien) Pokalbiai internetu |
Vaikų linija Emocinė parama vaikams, budi savanoriai konsultantai, profesionalai |
116 111 (I–VII 11.00–23.00 val.) Pokalbiai internetu |
Linija „Doverija" Emocinė parama paaugliams ir jaunimui rusų k., budi savanoriai konsultantai |
+370 800 77277 I–VII (kasdien) 16.00–19.00 val.
|
Vilties linija Emocinė parama suaugusiesiems, pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai |
116 123 (visą parą kasdien) Pokalbiai internetu |
Pagalbos moterims linija Emocinė parama moterims, pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai |
+370 800 66366 (visą parą kasdien) Atsako per 24 val. |
Mamos linija Mamoms, kurios ieško emocinės pagalbos anonimiškai |
Telefonas laikinai nepasiekiamas į laiškus atsakoma (I-IV 10.00–20.00 V iki 18.00) |
Ankstukų pagalbos linija Nemokama psichologinė pagalba |
+370 612 03 800 (I–VII 00:00–24:00) |
Vyrų linija Emocinė parama vyrams, telefonu konsultuoja specialistai |
+370 670 00027 (I–V 10.00–14.00 val.) Rašyti laišką |
Pagalbos vyrams linija „Nelik vienas" |
+370 604 11119 (I–VII,18.00–22.00 val.) Atsako per 72 val. |
Tėvų linija Emocinė parama tėvams, pagalbą teikia psichologai |
+370 800 90012 (I–V 9.00–13.00 val. ir 17.00–21.00 val.) Konsultacija suteikiama per 7 darbo dienas |
Sidabrinė linija Prireikus pagalbos, jaučiant poreikį būti išklausytam, ar tiesiog norint susirasti bendramintį nuolatiniam bendravimui telefonu, nedvejodami skambinkite nemokamu telefonu |
+370 800 80020 (I–V 8–22 val., VI–VII 11–19 val.) |
Skambučiai šiais numeriais yra nemokami. Skubi psichologinė ar psichinė pagalba psichikos sveikatos centre visada suteikiama be eilės.
Naujausi komentarai