Kaip rašoma ugniagesių paros įvykių suvestinėje, apie 14 val. buvo gautas pranešimas dėl nelaimės Kaune, Gervių g. 5.
Gelbėtojai gavo Kauno medikų informaciją, kad Lampėdžių ežere, batutų parke ant vandens, 10 metrų nuo kranto susižalojo 22 metų mergina. Ugniagesių pagalba buvo reikalinga pargabenant ją į krantą.
Atvykę ugniagesiai gelbėtojai nukentėjusiai uždėjo kaklo įtvarą, paguldė ant stabilizavimo lentos ir pargabeno į krantą.
Greitosios pagalbos medikams mergina skundėsi skausmais juosmens srityje. Ji paaiškino, jog pramogavo vandens atrakcionų parke ir krito nuo vieno iš daugybės batutų, siekusių maždaug 4-5 metrus.
Mergina nebuvo praradusi sąmonės, aiškiai apibūdino ją kamuojančius sveikatos sutrikimus.
Dėl nugaros apatinės dalies ir dubens sumušimo merginai buvo suleista nuskausminamųjų vaistų, ji nuvežta į Kauno klinikas.
Po portalo kauno.diena.lt publikacijos, traumą patyrusi mergina pati susisiekė su redakcija ir informavo, kad medikai diagnozavo stuburo slankstelio lūžį. Laimei, paralyžiaus nėra.
Žada stiprinti saugumo priemones
„Water Inn Kaunas“ vadovas Robertas Razgus apgailestavo dėl įvykusios nelaimės.
„Tai pirmas toks nutikimas mūsų parke, todėl neabejotinai reaguosime ir stiprinsime saugumo priemones, kad tokie įvykiai nepasikartotų. Nuo šiol į pradinį instruktažą įtrauksime sudėtingesnių figūrų aptarimą ir pateiksime daugiau patarimų, kaip saugiau griūti nuo batuto. Taip pat padidinsime ant batutų budinčių gelbėtojų skaičių nuo dviejų iki keturių“, – į įvykius reagavo R.Razgus
Vadovas patikslino, kad mergina, lipdama ant pripučiamo ledkalnio formos batuto, nukrito nuo jo ir susitrenkė nugarą į užlipimo plokštumą. Ant batuto nuolat budintys du parko gelbėtojai nedelsiant iškvietė ugniagesius gelbėtojus, o šie – medikus.
Iki atvykstant pagalbai, gelbėtojai nejudino merginos, bendravo su ja. Parko atstovų teigimu, batutų aukštis siekia maždaug 3 metrus.
Mergina, kaip ir visi kiti parkų lankytojai, buvo išklausiusi privalomą instruktažą apie elgesį ant vandens batuto, dėvėjo gelbėjimosi liemenę.
R.Razgus svarstė, kad galbūt mergina lipdama pavargo ir neišsilaikė. Tuo metu ant batuto pramogavo apie 10 žmonių.
Vadovas tikino, kad atskiro pasirengimo pramogavimui ant batuto nereikia. Esą vienu metu pramogauja įvairaus amžiaus žmonės.
„Į atskiras amžiaus grupes pramogautojų neskirstome. Kviečiame pramogauti šeimas kartu su vaikais, nes batutų parke figūros yra išdėstytos pagal sudėtingumą – nuo lengviausių, tinkamų vaikams, iki sunkiausių, kurias gali įveikti suaugusieji arba vaikai kartu su tėvais“, – aiškino R.Razgus.
Lietuvoje yra septyni tokie vandens atrakcionų parkai.
Naujausi komentarai