Pro balkoną iškritusią mergytę nuo tragiškos lemties išgelbėjo atsitiktinumas

 • Teksto dydis:

Pirmadienio pavakarę Kaune, Šiaurės prospekte, pro balkoną iškritus mergaitei, gimusiai 2009 m, policija tebesiaiškina įvykio aplinkybes, tačiau dar pernai su ja yra bendravę Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos (VVTAĮ) atstovai.

Po nelaimės nepilnametė gydoma Kauno klinikų reanimacijoje. Jos sveikatos būklė neatskleidžiama.

„Šios informacijos suteikti negaliu, nes neturiu pacientės artimųjų sutikimo“, – portalui kauno.diena.lt teigė Kauno klinikų atstovė žiniasklaidai Eglė Audickaitė.

Tačiau, pirminiais kauno.diena.lt turimais duomenimis, viskas galėjo baigtis dar liūdniau, jeigu po balkonu nebūtų augę krūmai, kurie sušvelnino pasekmes.

„Šiuo metu dėl įvykio pradėtas aplinkybių patikslinimas. Siekiant nepakenti nepilnamečio asmens interesams, papildomos informacijos neteikiame“, – antradienio rytą portalui kauno.diena.lt komentavo Kauno policijos atstovai.

Į pavakarę policija išplatino pranešimą, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas, o jį organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 4-ojo skyriaus prokurorai.

Tyrimas pradėtas dėl piktnaudžiavimo tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis. Baudžiamajame kodekse nurodoma, kad „tas, kas piktnaudžiavo tėvo, motinos, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis fiziškai ar psichiškai gniuždydamas vaiką, palikdamas jį ilgą laiką be priežiūros ar panašiai žiauriai elgdamasis su vaiku, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų“.

Kol kas oficialiai neatskleidžiama, ar nelaimės metu mergaitė namuose buvo viena, ar kartu namuose buvo ir kitų asmenų. Tačiau, portalo kauno.diena.lt duomenimis, mažametė visai be priežiūros palikta nebuvo.

Noriu pabrėžti, kad nebuvo pranešimo apie smurtą ar kitas bėdas šeimoje.

VVTAĮ atstovų teigimu, šeima, kurioje auga mergaitė, yra tvarkinga. „Vaiko teisių gynėjai bendravo su mergaite praeitais metais.  Noriu pabrėžti, kad nebuvo pranešimo apie smurtą ar kitas bėdas šeimoje“, – akcentavo tarnybos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vedėjas Arūnas Malinovskis.

Kauno miesto policijos budėtojas portalui kauno.diena.lt vakar sakė, kad pranešimą apie nelaimingą atsitikimą policija gavo 16.52 val.

„Iš Šiaurės prospekto 99-ojo namo daugiabučio balkono ketvirtame aukšte iškrito mergaitė. Negaliu pasakyti, ar ji tuo metu namuose buvo viena, ar dar kažkas buvo iš jos artimųjų. Nukentėjusioji išvežta į Kauno klinikas“, – sakė policijos budėtojas.

Primename, kad praėjusios savaitės ketvirtadienį panaši nelaimė įvyko Savanorių prospekte. Liūdna, tačiau pro vieno iš čia esančio daugiabučio langą iškritusio penkiamečio gyvybės išgelbėti nepavyko.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rita

Rita portretas
Gimdytojai dirba, kad šeimą išlaikyti. Stovyklos neįperkamo. Ar vaikų teisių komentarai neperžengia Duomenų apsaugos įstatymo ? Medikai ir policija laikosi bdar - vaikų teisės, lnk ir tv3 žurnalistai - ne. Prašom Kauno dienos žurnalistus tuo pasidomėti - plati ir gili tema.

marina thebault kosel

marina thebault kosel portretas
Lietuvoje kritimas pro langą moteriai reiškia pirmo laipsnio žmogžudystę. Panašią avariją Kaune išgyveno jauna mergina, pasisekė jai. Apie įvykį gali rašyti bet kas. Taigi nužudymas ar bandymas nusižudyti? žodžio „balkonas“ vartojimas skaitytojui sukelia skausmingą ir nemalonų mirtiną įspūdį. Sic tranzito gloria mundi

Anonimas

Anonimas portretas
Isgimdytojai sedejo prie kompiuterio. Tevais tokiu nepavadinsi.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių