Nelaimė tilto statybvietėje: pateiktos dalinės ekspertų išvados

Sausio pabaigoje statant naująjį tiltą per Nerį įvyko nelaimė, kurios metu žuvo vienas "Kauno tiltų" darbininkas. Kol kas nenustatyta, dėl ko įvyko tragedija. Neaišku, ar nepažeistos paties tilto konstrukcijos ir ar jį bus saugu toliau montuoti ir vėliau – eksploatuoti.

Konstrukcijų pažeidimai

Naujojo tilto statybų aikštelėje įvykus tragiškai nelaimei, įvairios institucijos ėmėsi tirti įvykio aplinkybes. Kaip dienraščiui minėjo tiltą stačiusios bendrovės "Kauno tiltai" generalinis direktorius Aldas Rusevičius, jie ir patys samdėsi ekspertus.

"Sausio pabaigoje įvykusios skaudžios nelaimės tilto ties Kleboniškiu statybvietėje aplinkybės šiuo metu tiriamos. Tyrimą atlieka įvairios institucijos – Valstybinė darbo inspekcija, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija bei Kauno apygardos prokuratūra. Įvykio tyrimą inicijavo ir bendrovė "Kauno tiltai". Tam pasitelkėme dvi nepriklausomas ekspertų bendroves. Dalis tyrimo jau atlikta", – teigė A.Rusevičius.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Jis pažymėjo, kad jau aiškios išvados, susijusios su technine tilto dalimi ir galimais konstrukcijų pažeidimais. Paaiškėjo, kad pats tiltas nepažeistas, tačiau teks remontuoti nelaimės metu apgadintas laikinas konstrukcijas, kurios reikalingos tiesiant tiltus.

"Tyrėjai atliko tilto konstrukcijos vertinimą ir nustatė, kad pagrindinės konstrukcijos – perdanga ir atramos – nepažeistos. Ekspertai neaptiko poslinkių ar deformacijų, statinio konstrukcija atitinka apskaičiuotas projektines reikšmes. Įvertinus perdangos ir atramų būklę, konstatuota, kad tilto statybos darbus galima tęsti nepertvarkant konstrukcijų. Tačiau tyrimo metu nustatyta laikinų įrenginių, skirtų konstrukcijos tempimui, pažeidimų. Įrenginius ketiname keisti ir pertvarkyti, kad galėtume atnaujinti statybos darbus", – ekspertų išvadomis dėl techninės naujojo tilto būklės pasidalijo "Kauno tiltų" generalinis direktorius.

Kol kas tilto statybos darbai dar nebus atnaujinti. Kitą savaitę planuojama tik sutvarkyti laikinas konstrukcijas. Statybos darbai bus pratęsti tik tuomet, kai tyrimus baigs kitos institucijos.

"Vieninteliai darbai, kurie artimiausiu metu bus vykdomi, tai įvykio metu sulankstytų laikinųjų statybos konstrukcijų šalinimas. Sprendimą atnaujinti tilto statybos darbus priims atitinkamos institucijos, įvertinusios visas aplinkybes", – apie tai, kad neaišku, kada statybų aikštelėje vėl visu tempu darbuosis tilto statytojai, kalbėjo A.Rusevičius.

Aiškinasi aplinkybes

Techninė naujojo tilto per Nerį būklė jau įvertinta, tačiau dar nežinoma, dėl kokių priežasčių įvyko skaudi nelaimė. Kol kas dar laukiama išvadų, kodėl nelaimės dieną pajudėjo konstrukcijos ir prispaudė darbininką.

"Dar nenustatytos nelaimės priežastys. Galime tik patikinti, kad, atsižvelgdami į tyrimų išvadas, imsimės visų priemonių, kad tokių nelaimių ateityje nepasikartotų", – teigė "Kauno tiltų" vadovas.

Jis nurodė, kad šiuo metu yra imamasi papildomų priemonių pačiai statybvietei apsaugoti.

Atsižvelgdami į tyrimų išvadas, imsimės visų priemonių, kad tokių nelaimių ateityje nepasikartotų.

"Atsižvelgdami į metų laiką ir prasidėjusį ledonešį, imamės priemonių tiltui ir statybų aikštelei apsaugoti. Upės teritoriją aplink tiltą stebime nuolat, tam pasitelkiame dronus ir kameras, kad prireikus laiku galėtume imtis būtinų veiksmų. Taip pat sėkmingai prevenciškai panaudojome techniką, laužančią ledą upės vagoje. Šie mechanizmai ir toliau bus objekte, kad kilus realiai grėsmei nedelsdami galėtume imtis veiksmų", – komentavo A.Rusevičius.

Žuvo darbininkas

"Kauno diena" primena, kad statant naują tiltą per Nerį sausio 27 d. žuvo žmogus, dar keturi darbininkai buvo sužaloti.

Tuomet Kauno policija aiškino, kad žuvo 1972 m. gimęs darbininkas. Sužeistieji – gimę 1957 m., 1964 m. ir 1987 m. Vietoje medikų apžiūrėtas ir 1979 m. gimęs asmuo. Sužeisti asmenys buvo nukelti specialiųjų tarnybų. Tačiau dėl sudėtingų tilto konstrukcijų ne iš karto pavyko ištraukti žuvusio darbininko palaikus, tam reikėjo specialios technikos.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Įvykio vietoje buvęs Valstybinės darbo inspekcijos Kauno teritorinio skyriaus vedėjas Adas Baliukevičius "Kauno dienai" teigė: "Nelaimė įvyko atliekant tilto statybos darbus, tiksliau – traukiant metalinę konstrukciją. Lūžus traukiamajai konstrukcijai buvo prispausti keturi ant pastolių dirbę asmenys. Vienas jų žuvo."

Anot A.Baliukevičiaus, pirminiais duomenimis, nei nesibaigiantis snygis, nei oro temperatūra nelaimei įtakos neturėjo.

Statybos darbus atliekančios bendrovės "Kauno tiltai" generalinis direktorius A.Rusevičius tuomet patvirtino, kad nelaimė statybų aikštelėje įvyko griuvus tilto konstrukcijos pastoliams. "Esame giliai sukrėsti dėl įvykusios tragedijos ir reiškiame nuoširdžiausią užuojautą žuvusio kolegos šeimai. Bendraujame su jos nariais, tiek jiems, tiek kitiems nelaimės metu nukentėjusiems darbuotojams ir jų šeimoms teiksime visą įmanomą pagalbą ir paramą. Bendradarbiaujame su įvykį tiriančiomis tarnybomis", – sakė A.Rusevičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Statybnioks

Statybnioks portretas
Jei lūžo PASTOLIAI- tai jau Darbų vykdymo projekto klaida. Deja, tenka konstatuoti, kad darbų vykdymo projektai ne visada kvalifikuotai sudaromi.

hmm

hmm portretas
jeigu šaltis ir drėgmė metalinėms traukimo konstrukcijoms neturėjo įtakos, vadinasi lūžo dėl defektų arba klaidų projekte. vienok keista, juk statybininkai puikiai žino kad šalant metalas traukiasi ir darosi trapus.. neveltui ir technologinės pertraukos numatytos. Panašu kad jau deda pradžią kažkieno apkaltinimui ;)
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių