Po prekybos vietų patikrinimo – džiugios nuotaikos: pažeidimų nenustatyta

 • Teksto dydis:

Pareigūnai birželio 12 d. vykdė prevencinę priemonę Kaune, kurios metu tikrino, kaip laikomasi Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo normų, reglamentuojančių prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimus, bei tikrino vietas ir asmenis, kurie galimai užsiima nelegalia akcizais apmokestinamų prekių apyvarta.

Prevencinės priemonės metu didžiausias pareigūnų dėmesys buvo skiriamas juridiniams ir fiziniams asmenims, kurie anksčiau jau buvo bausti už analogiškas veikas. Kauno pareigūnus šios prevencinės priemonės rezultatai nudžiugino, visos priemonės metu tikrintuose prekybos vietose, kuriuose prekiaujama alkoholiniais gėrimais tvarkos pažeidimų nenustatyta.

Priemonės metu pareigūnai nustatė tik vieną pažeidimą – pas asmenį aptikta cigarečių su Baltarusijos Respublikos banderolėmis. Tas pats žmogus jau anksčiau jau buvo baustas už akcizais apmokestinamų prekių įsigijimą, laikymą, gabenimą, naudojimą ar realizavimą, pažeidžiant nustatytą tvarką, prekybą akcizais apmokestinamomis prekėmis be banderolių ar kitų specialių ženklų arba su seno pavyzdžio banderolėmis. Pradėta administracinio nusižengimo teisena, asmeniui už pakartotiną veiką gresia bauda nuo 200 iki 1100 eurų su cigarečių konfiskacija.

Kauno pareigūnai primena, kad mažmeninės prekybos ir viešojo maitinimo vietose dirbančių darbuotojų padarytas mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais tvarkos ar kitų alkoholinių gėrimų pardavimo, laikymo ir gabenimo reikalavimų pažeidimas užtraukia atsakomybę ir gali būti paskirta bauda nuo 30 iki 390 eurų. Asmenys, kurie pirmadieniais–šeštadieniais iki 10 valandos ir nuo 20 valandos, o sekmadieniais – iki 10 valandos ir nuo 15 valandos iš viešojo maitinimo įstaigų (barų, kavinių) išsinešė įsigytus alkoholinius gėrimus gali būti patraukti atsakomybėn, skiriant baudą nuo 14 iki 90 eurų su įsigytų alkoholinių gėrimų konfiskacija. O taip pat, kaip papildoma poveikio priemonė, šiems asmenims gali būti taikomas įpareigojimas dalyvauti alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos, ankstyvosios intervencijos, sveikatos priežiūros, resocializacijos, bendravimo su vaikais tobulinimo, smurtinio elgesio keitimo ar kitose programose.

Tokio ir panašaus pobūdžio prevencinės priemonės bus vykdomos ir ateityje. Pareigūnai primena, kad apie vietas, kur prekiaujama akcizais apmokestinamomis prekėmis, apie asmenis, užsiimančius tokia neteisėta veikla, policijai galite pranešti internetiniame puslapyje www.beseselio.lt, arba Bendruoju pagalbos telefonu 112.NAUJAUSI KOMENTARAI

T

T portretas
Yra kodel nebaudzia seimunu kad prikiso medziqgu i alkoholi nuo kuriu zmogus suviduriuoja ar taip galima daryti?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių