Po žmogžudyste pasibaigusio konflikto – įspūdingi aukos artimųjų ieškiniai

Sulaikant A.Taškevičių, iš jo paimtas ne tik minėtas legaliai įsigytas pistoletas „Makarov“, bet ir tokiais pačiais savigynos tikslais ir taip pat legaliai laikytas pistoletas „CZ 92“.

Labai sunkiu nusikaltimų įtariamą A.Taškevičių prašyta leisti suimti maksimaliam įstatymų leidžiamam terminui – trims mėnesiams. Tačiau prokuroro prašymą nagrinėjęs Kauno apylinkės teismas jo nepatenkino – A.Taškevičiui, atvežtam į posėdį su antrankiais, šie buvo nuimti teismo salėje. Jam buvo parinkta švelnesnė kardomoji priemonė – namų areštas, kuri tebėra skirta iki šiol.

Gresia ilgi metai belangės

Jeigu A.Taškevičiui bei jo advokatui nepavyks įrodyti, kad V.Silvestravičius buvo nušautas ginantis, o ne tyčia, kaip yra kaltinamas, jam gresia laisvės atėmimas nuo septynerių iki penkiolikos metų. Jokių jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių, pavyzdžiui, kad nužudė savo auką dėl chuliganiškų ar savanaudiškų paskatų, kankindamas ar kitaip itin žiauriai, ar siekdamas nuslėpti kitą nusikaltimą, už ką jau grėstų laisvės atėmimas iki 20-ies metų arba iki gyvos galvos, ikiteisminio tyrimo, kuris truko daugiau kaip pusmetį, metu nebuvo nustatyta.

V.Silvestravičius taip pat buvo teistas už ne vieną nužudymą. Šie buvo atskleisti tik pradėjus triuškinti „Daktarų“ nusikalstamą susivienijimą – kai kai kurie jo nariai pradėjo bendradarbiauti su teisėsauga.

Iškalbinga biografija

1993-iųjų spalį V.Silvestravičius Kaune, Ašigalio gatvės degalinėje, nušovė kitą šio nusikalstamo susivienijimo narį, su kuriuo konkuravo dėl tos pačios merginos, vėliau tapusios jo žmona.

Šis nusikaltimas, kurį Virgelis įvykdė neteisėtai laikomu pistoletu, buvo atskleistas tik po 17 metų.

Kalėjo V.Silvestravičius ir už vieno „Daktarų“ vadeivos – Egidijaus Abariaus, pravarde Goga, pagalbinio darbininko nužudymą 2000-aisiais. Pastarasis anksčiau kalėjo su pačiu Henriku Daktaru ir buvo šio tarnu už grotų. O pradėjęs tarnauti naujam šeimininkui – Gogai, buvo įtartas pedofilija. Nužudytojo palaikai, užkasti Kulautuvos miške, buvo rasti tik po devynerių metų.

Virgelio karjeros „Daktarų“ nusikalstamame susivienijime viršūnė buvo vadovavimas jo jaunimo atšakai, vadintai šampaniniais. Paskutinis V.Silvestravičiaus teistumas buvo devynerių metų laisvės atėmimas už 13 nusikaltimų, kuriuos, jo nurodymu, įvykdė minėta gauja. Tačiau teisiamas už juos Virgelis jau ir pats bendradarbiavo su teisėsauga, dėl to buvo įtrauktas į valstybės saugomų asmenų sąrašą ir už minėtus nužudymus anksčiau jam skirta bausmė buvo įskaičiuota į naująją – už vadovavimą „šampaniniams“. Po tokios iškalbingos aritmetikos jam labai greitai atsivėrė vartai į laisvę, kurioje Virgelio ir laukė bumerangas iš draugo nuo jaunystės laikų rankų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių