Prokuratūra skundžia sprendimą išteisinti Kauno teisėją R. Antanavičių

  • Teksto dydis:

Generalinė prokuratūra pateikė kasacinį skundą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui dėl žemesnės instancijos teismo sprendimo išteisinti teisėją Ramūną Antanavičių dėl bandymo papirkti kitą teisėją.

Kaip informavo prokuratūra, Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro Gintaro Jasaičio manymu, byloje turimi įrodymai visiškai pagrindžia teisėjui R. Antanavičiui pateiktus kaltinimus.

Apeliacinis teismas gruodį patvirtino žemesnės instancijos teismo sprendimą išteisinti minėtą teisėją. Teismas tuomet paskelbė, kad sutinka su Vilniaus apygardos teismo išvadomis šioje byloje, tačiau pakeičia išteisinimo pagrindą, t. y. kad teisėjas turi būti išteisintas kaip nepadaręs veikos, turinčios nusikaltimo požymių.

Ankstesniu sprendimu konstatuota, kad R. Antanavičius išteisinamas neįrodžius jo dalyvavimo padarius nusikaltimą.

R. Antanavičius kaltintas, kad 2017 metų birželį papirko Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėją Mindaugą Klemenį, perduodamas jam 600 eurų dydžio kyšį. Pasak kaltinimų, papirkimu siekta, jog M. Klemenis sušvelnintų vienam privačiam asmeniui policijos skirtą administracinę nuobaudą – sumažintų teisės vairuoti transporto priemones atėmimo terminą.

Vilniaus apygardos teismas pernai liepą paskelbė visiškai išteisinantis R. Antanavičių. Šio teismo teisėjas Gintaras Dzedulionis tuo metu sakė, kad pagrindinis bylos liudytojas M. Klemenis elgėsi prieštaringai ir nelogiškai, todėl abejoja jo, kaip liudytojo, patikimu.

Prokuratūra tuomet su išteisinimu taip pat nesutiko ir nuosprendį skundė Apeliaciniam teismui.

Baudžiamosios bylos nagrinėjimo metu teisėjo R. Antanavičiaus įgaliojimai buvo sustabdyti. Jis savo kaltę neigia.

Po Apeliacinio teismo verdikto nuosprendis įsiteisėjo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Eilinis žmogelis senei sedėtu už grotu o bantitai ir vagis ira senei iteisinti va jums laisve ir demokratija kas vagia milijonus tas ira gerbiamas žmogus o kas pavogs višta ses už grotu

durniu laivas

 durniu laivas portretas
kysio gavejas elgesi ,,priestaringai ir nelogiskai,, ir todel....isteisinamas.

toks jaunas

toks jaunas portretas
o jau supuves
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių