Teršalai į Nerį Vilijampolėje bėgo lietaus nuotekų vamzdžiu: ieškomi teršėjai

 • Teksto dydis:

Kauno aplinkosaugininkai tiria, kokie teršalai pirmadienį ties Brastos gatve 22 liejosi į Nerį, ir ieško teršėjų. 

Kauno ugniagesių paros įvykių suvestinėje nurodoma, kad kovo 8-osios vidurdienį gautas pranešimas, jog į upę per lietaus nuotekų vamzdį bėga teršalai.

Nuvykus į įvykio vietą paaiškėjo, kad pranešimas pagrįstas.

„Prie nuotekų vamzdžio pastatytos keturios polipropileninės bonos ir trys polipropileninės pagalvės teršalams surinkti. Aplinkos apsaugos darbuotojai surinko vandens mėginius“, – nurodė ugniagesių atstovai.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Dėl situacijos buvo informuoti ir Kauno miesto civilinės saugos specialistas, bendrovės „Sanresa“, „Kauno vandenų“ atstovai. Pastarieji taip pat paėmė vandens mėginius.

Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkys skyriaus Civilinės saugos ir mobilizacijos poskyrio atstovai portalui kauno.diena.lt teigė, kad į upę bėgęs skystis buvo šviesiai mėlynos spalvos be specifinio kvapo.

Aplinkos apsaugos specialistų prašymu sorbojančios bonos paliktos. 17.40 val. „Sanrestos“ darbuotojai surinko bonas ir sorbuojančias pagalves.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Apie melsvos spalvos bekvapes nuotekas kalbėjo ir Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybos Kauno aplinkos apsaugos inspekcijos (Kauno AAI) pareigūnai, pabuvoję įvykio vietoje.

Labai tikimės rasti teršėjus. Jau turime kelis įtariamuosius ir vykdome tyrimą.

Kartu su Kauno AAI aplinkosaugininkais atvykusi Aplinkos apsaugos agentūros laboratorija paėmė mėginius iš vamzdžio.

„Kauno AAI pareigūnai vakar kartu su „Kauno vandenų“ atstovais patikrino aplink esančias teritorijas, iš kurių galimai galėjo patekti melsvos spalvos bekvapės nuotekos į lietaus nuotakyną. Šiuo metu vykdomas tyrimas dėl galimo teršėjo nustatymo ir laukiama nuotekų tyrimų rezultatų“, – komentavo aplinkosaugininkų atstovė Jurgita Jasiūnienė.

Anot jos, ši vieta inspekcijai žinoma, „spalvotos nuotekos bėga ne pirmą kartą“. „Labai tikimės rasti teršėjus. Jau turime kelis įtariamuosius ir vykdome tyrimą. Pabrėžiame, kad nuotekos neturėjo jokio kvapo, būdingo cheminėms ar kitoms pavojingoms medžiagoms“, – teigė J. Jasiūnienė.

"Kauno vandenų" atstovai pasidalijo savo turima informacija. "Preliminariai nustatyta, kad spalvotos nuotekos pateko iš buvusios AB “Vilkas” teritorijos, kur anksčiau buvo įsikūręs kojinių fabrikas „Silva“, o dabar vykdomos daugiabučių kvartalo statybos. Lietaus nuotekų išleistuvas ties Brastos g. 22D namu nėra bendrovės balanse. YIT „Kausta“ šioje teritorijoje vykdė ir vykdo gyvenamojo kvartalo Brastos gatvėje statybas, todėl šis išleistuvas priklauso minėtam rangovui", – portalą kauno.diena.lt informavo "Kauno vandenų" viešųjų ryšių specialistas Andrius Nenėnas.

Jis pridūrė, kad AAD Kauno valdyba ir UAB “Kauno vandenys” tęsia tinklų patikros darbus, ir tik vėliau bus galima pateikti preliminarias išvadas, dėl ko nuotekos pateko į Nerį, kas yra už tai atsakingas ir ar jos yra kenksmingos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
vakarais prie varnių tilto šūdai plaukia , bet apie tai nieko
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių