Tragedija sutinkant Naujuosius: teismas neapsisprendžia, ar jam labiau gaila kaltinamojo, ar aukos?

Kauno apylinkės teismas niekaip neapsisprendžia, ką daryti su Tautvydu Džiuga, pavaišinusiu 18-metę, su kuria sutiko Naujuosius, psichotropine medžiaga LSD, kurią pavartojus mergina mirė. Šiandien antrą kartą atidėtas nuosprendžio paskelbimas. Vietoj to užsiminta apie galimą dar vieną kaltinimą teisiamajam.

Paryčių detektyvas

Pranešimą apie šią tragediją – kad dviejų indų išsinuomotame bute Žaliakalnyje, viename M.Jankaus gatvės name, rasta negyva mergina Kauno policija gavo 2020-ųjų sausio 1-osios paryčiais – 6.41 val.

Apie tai pranešė velionei kviesti greitosios medikai, kurie dar bandė jau be gyvybės ženklų rastą 18-metę gaivinti. Juos kvietė kažkas iš šiame bute vykusių Naujųjų sutiktuvių, kuriose dalyvavo apie keliasdešimt žmonių, pusė iš jų – užsieniečiai, dalyvių.

Velionė, kuriai po savaitės turėjo sukakti devyniolika, buvo atvykusi sutikti 2020-ųjų šiame bute su drauge iš Vilniaus kitos savo draugės – indės, su kuria susipažino per studentų mainų programą „Erasmus“, kvietimu. Ši indė buvo minėtą butą nuomojančių savo tautiečių draugė. O 18-metę likimas į jį atvedė, parvykus tada Kalėdų atostogoms iš Anglijos, kurioje studijavo, ir prieš išsirengiant į Kauną dar spėjus aplankyti Visagine gyvenančius tėvus.

Tyrimas užtruko

Velionės šlapime buvo rasta psichotropinės medžiagos LSD. Tačiau jos palaikų skrodimas į klausimą, dėl ko 18-metė mirė, neatsakė. Tiksliau nebuvo nei patvirtinta, nei paneigta, kad ši tragedija susijusi, su kaip įtarta, galimu stipriai veikiančių toksinių medžiagų pavartojimu.

LSD buvo rasta ir jau minėtos septyneriais metais vyresnės velionės draugės indės bei šios vaikino lietuvio šlapimuose. Pas juos buvo aptiktas visas narkotinių ir psichotropinių medžiagų kokteilis.

Tik atlikus papildomus tyrimus konstatuota, kad 18-metės mirties priežastis – apsinuodijimas LSD, kas sukėlė pražūtingas komplikacijas. Jos artimieji neneigė, kad dukra turėjo sveikatos problemų.

Per beveik metus trukusį ikiteisminį šios tragedijos tyrimą nustatyta, kad ją lėmė įvykiai Kauno senamiestyje, o ne minėtame pobūvyje. Į Senamiestį, likus valandai iki vidurnakčio, 18-metė vyko su jau minėtomis savo draugėmis pasigrožėti naujametiniais fejerverkais.

Viena draugė netylėjo

Būtent Senamiestyje 18-metės draugė indė susitiko su savo vaikinu T.Džiuga. Tuo metu jiedu buvo bendradarbiai – dirbo Savanorių prospekte įsikūrusioje tarptautinėje įmonėje.

32-ejų T.Džiugai buvo pareikštas kaltinimas davus Senamiestyje 18-metei, kuri po septynių valandų jau rasta mirusi, LSD. Ikiteisminio tyrimo metu jis ne tik nepripažino savo kaltės, bet ir atsisakė duoti parodymus. Kaip ir jo mergina indė pasinaudojo teise neduoti parodymų prieš savo gyvenimo draugą.

Tačiau Senamiesčio vaizdo kamerų įrašus peržiūrėję teisėsaugininkai aptiko įkalčių, kurie buvo perduoti teismui kartu su T.Džiugos byla. Be to, ne visi minėtų įamžintų įvykių liudytojai pasirinko poziciją tylėti. Jiems padedant ir buvo atkurta visa įvykių seka.

Sudėtingas sprendimas

Atgal į Žaliakalnį 18-metė tąnakt grįžo jau tik su drauge iš Vilniaus. T.Džiuga su savo mergina inde nusprendė pratęsti Naujųjų sutikimą naktiniame klube. Ten juos ir užklupo SMS iš Žaliakalnyje tebesitęsiančio pobūvio apie tai, kad 18-metė gęsta akyse. Po jos T.Džiuga dar lėkė su savo drauge strimgalviais į Žaliakalnį, kur dar bandė pats iki greitosios medikų atvykimo mirštančiąją gaivinti.

Laimio Steponavičiaus nuotr.

18-metės agonijos liudytojais tapę kiti pobūvio dalyviai pareigūnams pasakojo, kad ji pradėjo prastai jaustis, vos grįžus iš miesto, – labai troškino, krėtė šaltis, pykino. Bet viskas buvo nurašyta alkoholiui, kuris buvo pradėtas vartoti dar prieš 18-metei išvykstant į miestą.

Ikiteisminis tyrimas dėl jos mirties priežasties buvo nutrauktas, konstatavus, kad psichotropines medžiagas velionė vartojo laisva valia – niekas jos to daryti nevertė ir neapgaudinėjo, kad tai yra kažkas kita. Velionės draugė vilnietė, kuriai taip pat siūlyta LSD, vartoti šiuos kvaišalus atsisakė.

Nutraukiant dėl 18-metės mirties pradėtą ikiteisminį tyrimą remtasi Aukščiausiojo Teismo išaiškinimu panašioje byloje, kurioje buvo priimtas toks pats sprendimas, kad vien kvaišalų platinimo fakto atsakyti už neatsargų kito žmogaus gyvybės atėmimą nepakanka. Nes mirtį sąlygoja ir neatsargus paties žmogaus elgesys.

18-metės, kuri buvo vienturtė, tėvai šio nutarimo neskundė.

Iškalbinga metamorfozė

Pagal pareikštą kaltinimą – davus viename Kauno senamiesčio skersgatvyje, esančiame šalia Rotušės, savo merginai bei šios 18-metei draugei, kuri tą pačią naktį mirė, LSD, T.Džiugai gresia laisvės atėmimas nuo dviejų iki aštuonerių metų.

Atvertus Kauno apylinkės teisme jo septynių tomų bylą, T.Džiuga jau savo kaltę pripažino. Ir davė parodymus. O savo atkaklų tylėjimą ikiteisminio tyrimo metu teisino tada jį gynusio advokato taktika bei iniciatyva.

Teisme T.Džiuga jau pasirodė su kita advokate. Ir teigė, kad labai gailisi dėl savo poelgio, padarė atitinkamas išvadas ir daugiau tuo neužsiima. Nors nebuvo užkietėjęs narkomanas ir bylon sugulusių įvykių metu. Tai buvo vos antras kartas, kai jis per pažįstamą įsigijo LSD. Šį kartą – specialiai Naujųjų sutikimui. Pirmą kartą vartojo šią psichotropinę medžiagą viename iš Kauno naktinių klubų. O prieš tai tik parūkydavo kanapių.

Prašė pasigailėti

T.Džiugos prisipažinimas ir gailėjimasis leido teismui pritaikyti jo bylai sutrumpintą įrodymų tyrimą, leidžiantį nebekviesti liudytojų. Jo byla išnagrinėta per porą valandų. Kadangi buvo pritaikytas sutrumpintas įrodymų tyrimas, trečdaliu sumažėjo ir prokuroro jam pasiūlyta bausmė, iš kurios liko dveji metai ir keturi mėnesiai įkalinimo. Siūlydamas tokią bausmę, prokuroras akcentavo, kad jokios kitos alternatyvos Baudžiamasis kodeksas už psichotropinių medžiagų platinimą nenumato. Tik laisvės atėmimą.

T.Džiugos advokatė prašė teismo visgi rasti galimybę skirti jos ginamajam bausmę, nesusijusią su laisvės atėmimu, nes tai – pirmoji jo akistata su Temide. Pats teisiamasis taip pat prašė jo pasigailėti.

Tautvydas Džiuga/Justinos Lasauskaitės nuotr.)

Siurprizai nesibaigia

Bylą nagrinėjęs teisėjas Alvydas Rimkevičius savo sprendimą turėjo paskelbti dar prieš dvi savaites. Tačiau tada jį atidėjo esą dėl bylos apimties ir sudėtingumo.

O šiandien A.Rimkevičius paskelbė, kad atnaujina šioje byloje įrodymų tyrimą, nes rašant nuosprendį nustatyta, kad galimai teisiamajam pareikštas netikslus kaltinimas kaltinant jį tik psichotropinės medžiagos platinimu. Teismas įžvelgia, kad jo veiksmuose galimai yra ir neteisėtas disponavimas kvaišalais be tikslo juos platinti.

Todėl būtina apklausti įvykio metu su teisiamuoju buvusią jo draugę indę bei velionės draugę vilnietę. O tuo pačiu – ir šios mamą, kuriai dukra galimai pirmoji pranešė apie jos draugę ištikusias sveikatos problemas, pavartojus LSD.

Anot tokį sprendimą priėmusio A.Rimkevičiaus, atnaujinus įrodymų tyrimą, į teismo posėdį bus kviečiama ir ekspertė, įvardijusi velionės mirties priežastį.

Beje, T.Džiugos draugė indė, kurią bandyta apklausti ikiteisminio tyrimo metu, pareiškė, kad jai būtinas vertėjas į hindi kalbą. Šio paieškos užtruko apie porą savaičių, nes Kaune jo rasti nepavyko. O galų gale radus, T.Džiugos draugė pasinaudojo teisę neduoti parodymų prieš esą savo sužadėtinį. Tokią pačią teisę ji turės ir teisme.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
stai ka reiskia visokiu tautybiu ir plauko uzsienieciu invazija nieko gero nelauk

Nausiedianc

Nausiedianc portretas
kastruot jį ir sterilizuot jo "indę" ! Kitaip kam reikęjo kvaitint velionę ???
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių