Trūksta žodžių: iš Ukrainos labdaros organizacijos kaunietis išviliojo 18 tūkst. eurų ir įsigijo BMW

  • Teksto dydis:

Kauno apylinkės prokuratūros prokurorė teismui perdavė bylą, joje septynis kartus teistas vyras kaltinamas iš Ukrainos labdaros organizacijos išviliojęs 18 tūkst. eurų ir už juos įgijęs automobilį BMW.

G. M. kaltinamas sukčiavimu ir didelės vertės svetimo turto vagyste, penktadienį pranešė prokuratūra.

Bylos duomenimis, kaltinamasis pernai spalį per internetinę susirašinėjimų programą susisiekė su Ukrainos savanoriams padedančiu asmeniu ir pažadėjo už jų surinktus 18 tūkst. eurų nupirkti ir į Ukrainą pristatyti 49 vienetus sunkvežimiams skirtų padangų.

Įtariama, kad kaltinamasis, pateikdamas melagingus ir tikrovės neatitinkančius duomenis, išrašė sąskaitą bei pinigų paėmimo kvitą, jog priima 18 tūkst. eurų, priklausančių Ukrainos labdaros organizacijai.

Pasak prokuratūros, vyras sutartu laiku padangų nenupirko, jų į Ukrainą nepristatė, o pinigų negrąžino ir tokiu būdu įgijo didelės vertės svetimą turtą.

Įtariama, kad kaltinamasis G. M. iš labdaros fondo pasisavintus pinigus panaudojo savoms reikmėms ir iš šių pinigų įsigijo 13 tūkst. eurų kainuojantį penktos kartos BMW automobilį. Jis per tyrimą buvo rastas. Didžioji pasisavintos pinigų sumos dalis tyrimo metu grąžinta Ukrainos labdaros organizacijai.

Tas pats asmuo kaltinamas ir dėl to, kad imituodamas ketinimą pirkti dar vieną automobilį, pagrobė didelės vertės svetimą turtą.

Maždaug po mėnesio G. M. internete radęs parduodamo automobilio BMW RADA 5 GT skelbimą, susisiekė su jį parduodančiu asmeniu, susitarė dėl automobilio apžiūros ir vėliau, įsėdęs į šį automobilį su juo paspruko. Tokiu būdu kaltinamasis G. M. galimai pasisavino svetimą, didelės vertės turtą, kurio vertė – 18,5 tūkst. eurų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Kauno apylinkės prokuratūros Trečiojo skyriaus prokurorė Živilė Muliuolytė. Tyrimą atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai.

Kaltinamajam G. M. pareikšti kaltinimai pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl vagystės (178 str. 3 d.) bei sukčiavimo (182 str. 2 d.). Griežčiausia numatoma bausmė už šias veikas – laivės atėmimas iki aštuonerių metų.

Byla perduota nagrinėti Kauno apylinkės teismo Kauno rūmams.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Nu ir kas,labdaros pinigai bus pavogti pačiu ukrainos oligarchų.Mes juk žinome, kam tie pinigai ir kam jie atiteks.

Nustebino

Nustebino portretas
O cho, kiek daug kacapiškų kiaulių knisančių internete.

kažkaip krapų pinigai

kažkaip krapų pinigai portretas
per sienas į užsienius keliauja. Milijonais. Kiek ten rados nario boba į užsienį vežė? Čemodaną. Šaunuolis tas kas nuo sukčių nusuko. Sveikinu.
VISI KOMENTARAI 76

Galerijos

Daugiau straipsnių