Nustatyti dar keli paukščio gripo atvejai

  • Teksto dydis:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT) informuoja, kad Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, ištyrus pristatytų paukščių gaišenų mėginius, 2023-05-19 patvirtintas labai patogeniškas paukščių gripas H5N1 (toliau – LPPG)

1. Marijampolės r. sav. – 1 kiro gaišena, rasta Pašešupio parke prie upės;

2. Šiaulių r. sav. – 24 rudagalvių kirų gaišenos, rastos  Bubių tvenkinio saloje;

3. Kauno r. sav. – 1 kiro gaišena, rasta prie Kauno marių HES;

4. Panevėžio r. sav. – 2 kirai gaišenos, rastos Papušių kaime.

VMVT, gavusi tyrimų rezultatus, nedelsiant ėmėsi visų neatidėliotinų priemonių: LPPG virusu užkrėstose vietose pastatė informacinius ženklus apie nustatytą ligą, kuriuose nerekomenduojama žmonių lankymasis, lesinti laukinius paukščių. Informavo vietos savivaldybes ir visuomenę apie nustatytu PG protrūkius. VMVT ir toliau vykdys laukinių ir naminių paukščių stebėseną. Visos paukščių gaišenos  tiriamos PG atžvilgiu.

Specialistai įspėja

*  Nesilankyti vietose pažymėtose "LPPG užkrėsta vieta", nelesinti laukinių paukščių, vengti kontakto su laukiniais paukščiais. 

* Jei kontaktą su laukiniais paukščiais vis dėl to turėjote laikykitės griežtos asmens higienos ir jokiu būdu nesilankykite naminių paukščių vietose. 

* Aptverti ir apdengti naminių paukščių laikymo ar buvimo vietą, eliminuoti bet kokį galimo kontakto pasireiškimą su laukiniais paukščiais.

* Laikyti paukščių lesalą uždarose patalpose.

* Nenaudoti atvirų paviršinių vandens telkinių naminiams paukščiams girdyti.

* Paukščių gripą galite parnešti ir įsigiję jau sergančių naminių paukščių iš neregistruoto augintojo ar prekybininko. Pirkite naminius paukščius tik iš legalių pardavėjų.

* Medžiotojams rekomenduojama elgtis atsargiai apdorojant paukščius, laikytis biologinio saugumo priemonių, išsivalyti ir dezinfekuoti naudotą inventorių.

Į nustatytus paukščių gripo vietas  - neiti!


Šiame straipsnyje: VMVTpaukščių gripas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Eikit sau

Eikit sau portretas
Rado viena nugaišusį paukštį tai kelia bangas.Virusu buvo,yra ir bus. Ir kas čia tokio?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių