Veterinarijos pareigūnų posėdyje Briuselyje - dėmesys naujausioms paukščių gripo suvaldymo priemonėm

  • Teksto dydis:

Vakar vykusiame Europos Sąjungos Tarybos Vyriausiųjų veterinarijos pareigūnų darbo grupės (CVO) posėdyje Briuselyje aptarti strateginiai veterinarijos klausimai.

Viena iš aktualiausių temų - paukščių gripas. Tai didžiausią žalą paukštininkystės verslui daranti liga. Kaip vieną iš efektyviausių būdų virusui suvaldyti jau kurį laiką yra svarstoma pradėti taikyti naminių paukščių vakcinaciją.

„Paukščių gripo suvaldymo klausimu gerokai pasistūmėta. Štai jau dvi šalys, Olandija ir Vengrija, pasirengusios mažuose ūkiuose išbandyti naminių paukščių vakcinaciją, vėliau atlikus tyrimus dėl poveikio žmonių sveikatai, kitus reikalingus vertinimus bus priimami sprendimai ar vakcinaciją taikyti plačiau. Net ir taikant griežčiausias biosaugos priemones, protrūkių bus sunku išvengti. Ypač stebint kokiais dideliais tempais virusas plinta. Posėdyje pritarėme, kad būtina surasti dar efektyvesnių priemonių ligai suvaldyti“, - teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Mantas Staškevičius.

ES Tarybai pirmininkaujanti Prancūzija labai daug dėmesio skyrė gyvūnų gerovei ir valstybių narių patirties pasidalinimui gerąja praktika. Čekijos delegacija pristatė vykdomą veiklą dėl vištų dedeklių narvų uždraudimo. Pasiteisinusią praktiką, kuri nutraukė rutininį kiaulių uodegų trumpinimą, pristatė Suomija. Šalyje jau 2003 buvo uždrausta karpyti paršelių uodegas. Draudimas pasiteisino, nes paršelių su pažeistomis uodegomis aptinkama ženkliai mažiau. Taip pat valstybė dengia apie 30 proc. kaštų reikalingų gerinti gyvūnų gerovę. Šalių narių atstovai posėdyje komentavo, kad tai geras ir sektinas pavyzdys.

Tarp kitų klausimų, CVO posėdyje Italijos atstovai pristatė naujausią situaciją šalyje dėl afrikinio kiaulių maro (AKM). Laukinėje faunoje Italijoje šiemet AKM buvo nustatytas net 118 vietų, o visai nesenai užsikrėtęs šernas aptiktas netoli Romos. Apie šiuos atvejus skelbė ir VMVT.

Posėdyje kalbėta apie biosaugos priemonių taikymo ir atsakingo jų laikymosi svarbą, šalys narės taip pat pasidalino gerąja praktika bei efektyviausiomis taikytomis priemonėmis siekiant suvaldyti viruso plitimą.


Šiame straipsnyje: VMVT 2018

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių