Eurolyga: „Asseco Prokom“ - „Žalgiris“ 69:72

2010-12-10 13:40
Eurolyga: „Asseco Prokom“ - „Žalgiris“ 69:72 Eurolyga: „Asseco Prokom“ - „Žalgiris“ 69:72 Eurolyga: „Asseco Prokom“ - „Žalgiris“ 69:72 Eurolyga: „Asseco Prokom“ - „Žalgiris“ 69:72 Eurolyga: „Asseco Prokom“ - „Žalgiris“ 69:72 Eurolyga: „Asseco Prokom“ - „Žalgiris“ 69:72 Eurolyga: „Asseco Prokom“ - „Žalgiris“ 69:72 Eurolyga: „Asseco Prokom“ - „Žalgiris“ 69:72 Eurolyga: „Asseco Prokom“ - „Žalgiris“ 69:72 Eurolyga: „Asseco Prokom“ - „Žalgiris“ 69:72 Eurolyga: „Asseco Prokom“ - „Žalgiris“ 69:72 Eurolyga: „Asseco Prokom“ - „Žalgiris“ 69:72 Eurolyga: „Asseco Prokom“ - „Žalgiris“ 69:72

Pirmo Eurolygos rato dvikovoje lapkričio pradžioje Kaune „Žalgiris“ 74:68 šventė pergalę, tačiau tuomet „Asseco Prokom“ strategas lietuvis Tomas Pačėsas atvirai žėrė priekaištus rungtynių arbitrams, kurie, trenerio teigimu, atėmė pergalę iš Lenkijos čempionų.

Su „Asseco Prokom“ žalgiriečiai žaidė ir VTB Vieningosios lygos rungtynėse lapkričio 28-ą. Tuomet išvykoje rungtyniavę kauniečiai šventė užtikrintą pergalę 73:60.

Žalgiriečiai teigia, kad šios rungtynės kovojant dėl vietos „Top 16“ etape bus vienos iš svarbiausių. „Laimėję šias rungtynes žengtume didelį žingsnį į „Top 16“ etapą. Rungtynės labai svarbios, tačiau negalėčiau pasakyti, kad esame įsitempę ir jaučiame psichologinę atsakomybę“, - prieš rungtynes teigė Dainius Šalenga.

Komandos dvikovą pradėjo šiais starto penketais: „Žalgiris“ – M. Pocius, M. Kalnietis, T. Delininkaitis, T. Klimavičius, M. Begičius, „Asseco Prokom“ - J. Giddensas, D. Ewingas, J. Jagla, R. Varda, P. Szczotka.

1-asis kėlinys. Pirmuosius taškus galingu dėjimu į krepšį pelnė M. Begičius po puikaus M. Kalniečio perdavimo. Tačiau vėliau Kauno vidurio puolėjui sunkiai sekėsi stabdyti R. Vardą, kuris pelnė keturis taškus iš eilės.

Likus kiek mažiau nei 4 minutėms iki pirmojo kėlinio pabaigos T. Watsonas išveda "Žalgirį" į priekį pelnydamas du taškus su pražanga. Po netaiklios Lenkijos komandos atakos, taiklų metimą su pražanga "pakartojo" M. Pocius. Rezultatas 8:13 "Žalgirio" naudai.

Kaunieičiai demonstruoja puikų komandinį žaidimą. Likus dviem minutėms iki kėlinio pabaigos jau aštuoni Kauno žaidėjai buvo atidarę savo taškų sąskaitą.

2-asis kėlinys. Pirmuosius taškus pelno R. Varda, kurio sąskaitoje jau 6 taškai. Dvi kauniečių atakos baigėsi nerezultatyviai. „Asseco Prokom“ gretose toliau smaginasi R. Varda pelnydamas savo 8 tašką. Pirmuosius tašką antrajame kėlinyje kauniečiams pelno T. Watsonas nuo baudų metimo linijos, po to, kai „Asseco Prokom“ bando jį grubiai sustabdyti baudos aikštelėje.

Pro šalį skrieja tolimas M. Pociaus metimas. Iš karto po to jį aikštelėje keičia D. Šalenga. P. Jankūnas išprovokuoja savo varžovą ir pelno du taškus su pražanga. Vėliau nuo savo varžovų pabėgęs D. Collins pelno dar du taškus. Rezultatas 25:28 (kauniečių naudai).

T. Pačėsas trumpam sodina savo komandos lyderį R. Vardą, tačiau mato, kad be jo komandai nepavyksta pelnyti taškų. R. Varda vėl aikštelėje.

Likus dviems minutėms iki kėlinio pabaigos minutės pertraukėlės metu prie Lenkijos komandos suolelio prasideda kivirčas - tuo, kad T. Pačėso sprendimu sodinamas ant suolo nepatenkintas J.R. Giddensas.

3-asis kėlinys. Po T. Delininkaičio perdavimo ir varžovų pražangos baudos aikštelėje pirmuosius trečiojo kėlinio taškus pelno M. Begičius nuo baudų metimų linijos. Rezultatas lygus. Dvi minutes komandos keitėsi nerezultatyviomis atakomis, kol R. Varda nepelnė savo 17 taško. Lenkijos komanda kauniečių nesustabdo be pražangų. Rezultatą dar kartą lygina T. Delininkaitis.

Rezultatyviausiai kauno komandoje žaidžia T. Watsonas ir P. Jankūnas atitinkamai pelnę 8 ir 7 taškus.

M. Pocius likus keturioms minutėms iki kėlinio pabaigos pataiko pirmą Kauno komandos tritaškį metimą. Gynėjas iš karto pasitaikius progai leidžia dar vieną tolimą metimą. Taiklus, tačiau teisėjas rodo, jog buvo užminta tritaškio linija.

Lenkijos čempionai atsako rezultatyviomis atakomis iš baudos aikštelės. "Žalgirio" gretose pasirodo snaiperis A. Milaknis.

4-asis kėlinys. A. Milaknį metimo metu su pražangomis stabdo „Asseco Prokom“ gynėjai. Pirmasis baudos metimas skrieja pro šalį. Antrasis taiklus. T. Pačėsas leidžia ilsėtis savo rezultatyviausiam žaidėjui R. Vardai.

Tritaškis D. Collinso metimas išveda kauniečių komandą į priekį. Po „Asseco Prokom“ klaidos prie baudų metimo linijos stoja D. Šalenga.

Likus žaisti keturioms minutėms vėl siausti pradeda R. Varda. Jo tolimas metimas mažina "Žalgirio" persvarą iki trijų taškų. Po šio metimo T. Watsonas priverčia varžovų vidurio puolėją prasižengti. Du baudos metimai taiklūs.

Likus dviem minutėms iki mačo pabaigos prasideda nedidelis M. Pociaus šou, kurio metu gynėjas drąsiai veržiasi į varžovų baudos aikštelę ir pelno taškus.

Likus 40 sekundžių iki sirenos tritaškį metimą pataiko „Asseco Prokom“ gynėjai. Neužilgo penktąjį kartą prasižengia T. Watsonas. 18 sekundžių likus iki rungtynių pabaigos „Asseco Prokom“ išsiveržia į priekį vienu tašku.

Taiklus P. Jankūno metimas išveda į priekį, o pergalę užtvirtino M. Pociaus taškai.