Eurolyga: „Caja Laboral“ – „Žalgiris“ 88:92

„Žalgiris“ iškovojo trečiąją pergalę Eurolygoje – Kauno krepšininkai svečiuose nugalėjo Ispanijos čempionę Vitorijos „Caja Laboral“ ekipą.

Mačą komandos pradėjo šių sudėčių: „Caja Laboral“ – M.Teletovičius, S.Baračas, P.Ribas, F.San Emeterijas ir D.Loganas, „Žalgiris“ – P.Jankūnas, T.Watsonas, A.Milaknis, D.Šalenga ir D.Collinsas.

Iki pirmojo kėlinio vidurio - apylygė kova. Kauno ekipoje išsiskyrė T.Watsonas, pelnęs 6 taškus. Po klaidos gynyboje nesportine pražanga buvo nubaustas A.Milaknis ir Vitorijos komanda atsiplėšė - 15:8. Netrukus aikštės šeimininkai surengė dar kelias rezultatyvias kontratakas iš eilės - 20:10. Varžovus tritaškiu pristabdė M.Kalnietis - 16:20. Kėlinio pabaigoje žalgiriečiai persvėrė rezultatą savo naudai - po M.Kalniečio dėjimo 24:22.

Antrąjį kėlinį „Žalgiris" pradėjo M.Pociaus dvitaškiu ir baudos metimu - 27:22. Gynyboje užtikrintai darbavosi M.Begičius. Ispanijos čempionams pavyko sugrąžinti pusiausvyrą - po M.Teletovičiaus tritaškio jie pirmavo 40:39. „Žalgiris" nesutriko - po dviejų kėlinių kauniečiai buvo priekyje 43:41.

Pirmosios rungtynių dalies akcentai. Rezultatyviausi žaidėjai: M.Teletovičius 9 taškai, P.Ribas, M.Huertas ir M.Rančikas po 7 bei M.Kalnietis 9, T.Watsonas 8, M.Begičius 7. Komandų rodikliai („Caja Laboral" - „Žalgiris"): dvitaškiai - 10/21 (47 proc.) ir 15/23 (65 proc.), atkovota kamuolių - 13:24, klaidos - 2:8.

Įpusėjus trečiajam kėliniui - vėl pusiausvyra 52:52. Ryškesnės persvaros neįgijo nė viena komanda, prieš ketvirtąjį kėlinį 64:63 - „Žalgirio" naudai.

Kauniečiai susikaupę pradėjo paskutinę mačo atkarpą. Po taiklių M.Kalniečio, M.Begičiaus, P.Jankūno metimų - priekyje „Žalgiris" 73:68. Pasiteisino „Caja Laboral" spaudimas - aikštės šeimininkai priartėjo 79:80. Likus žaisti 1 minutę, prasidėjo nervų karas ir baudų metimų loterija. Tvirtesni buvo žalgiriečiai - pergalė 92:88.

Iš rungtynių protokolo. „Caja Laboral" - „Žalgiris" 88:92 (22:24, 19:19, 22:21, 25:28). M.Rančikas 24 taškai, M.Teletovičius 17, M.Huertas 14, P.Ribas ir D.Loganas po 7, F.San Emeterijas 5, B.Olesonas ir S.Baračas po 4, M.Haislipas ir N.Bjelica po 3/M.Begičius 18 (6 atkovoti kamuoliai), M.Pocius 16 (4 rezultatyvūs perdavimai), M.Kalnietis 14 (4 atkovoti kamuoliai), P.Jankūnas 12 (13 atkovotų kamuolių), T.Watsonas 11 (7 atkovoti kamuoliai), T.Delininkaitis 9, A.Milaknis 6, D.Collinsas 4, T.Klimavičius 2. Komandų rodikliai: dvitaškiai - 21/39 (53 proc.) ir 27/43 (62 proc.), tritaškiai - 10/27 (37) ir 6/19 (31), baudų metimai - 16/19 (84) ir 20/24 (83), atkovota kamuolių - 21 ir 43, perimta - 6 ir 5, rezultatyvūs perdavimai - 12 ir 9, klaidos - 7 ir 16.

Iki šiol paskutinį kartą Eurolygoje žalgiriečiai ir Vitorijos krepšininkai buvo susitikę 2007–2008 m. sezoną. Tąkart pirmąją dvikovą Kaune 95:92 laimėjo „Žalgiris“, o antrąją savo aikštėje 84:66 – „Caja Laboral“ pirmtakė „Tau Ceramica“.

Tuose mačuose iš šiandienės „Žalgirio“ sudėties dalyvavo M.Kalnietis, D.Šalenga, P.Jankūnas, D.Collinsas, A.Milaknis.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisEurolyga