VTB lyga: „Žalgiris“ nepaliko vilčių Lenkijos čempionams

„Žalgirio“ krepšininkai pratęsė pergalių seriją VTB Vieningosios lygos turnyre: Gdynėje kauniečiai įveikė Tomo Pačėso treniruojamą „Asseco Prokom“ 73:60.

Tai buvo jau ketvirtoji „Žalgirio“ pergalė B grupėje iš tiek pat galimų bei trečioji Tomo Pačėso auklėtinių nesėkmė.

Pirmosiomis rungtynių minutėmis dominavo žalgiriečiai - 5:0, tačiau Tomo Pačėso auklėtiniams pavyko išsiveržti į priekį - 7:5. DeJuano Collinso, Omaro Samhano ir Martyno Pociaus taškų dėka „Žalgiris“ susigrąžino iniciatyvą – 11:9. Nors lenkai atsakė tritaškiu, šaltakraujiškai baudas sumetė M.Pocius, o du taškus pridėjo Mantas Kalnietis, perėmęs kamuolį ir tiksliai užbaigęs žaibišką ataką - 15:12. Kėlinuką dvitaškiu ir tiksliu baudos metimu užbaigė Mirza Begičius – 18:16.

Antrojo ketvirčio pradžia rezultatyvumu neišsiskyrė. Po Pauliaus Jankūno dvitaškio „Žalgiris“ buvo priekyje 20:16, tačiau aikštelės šeimininkai surengė kelias rezultatyvias atakas ir išlygino rezultatą - 20:20. Iniciatyvos ėmėsi M.Kalnietis – penki jo taškai ir Artūro Milaknio tritaškis privertė T.Pačėsą sušaukti minutės pasitarimą, nes atkarpą lenkai pralaimėjo 0:7 (28:22). Po pertraukėlės „Asseco Prokom“ krepšininkai priartėjo - 28:30, bet baudas pataikė kauniečių kapitonas P.Jankūnas – 32:28. Tačiau lenkai ketvirčio pabaigoje sugebėjo vėl aptirpdyti atsilikimą, o pranašumą išsaugoti padėjo dvi taiklios Dainiaus Šalengos baudos – 34:33.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje pasikeitė iš esmės. Žalgiriečiai ėmė dar agresyviau darbuotis tiek puolime, tiek gynyboje. Po penkių D.Collinso ir dviejų M.Pociaus taškų skirtumas išaugo iki 44:35. Netrukus baudas įmetė M.Pocius, M.Begičius, o iš vidutinio nuotolio pataikė O.Samhanas ir „Žalgiris“ turėjo solidų pranašumą – 52:37.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje P.Jankūnas pelnė keturis taškus iš eilės - 58:44. Nors lenkai atsakė tritaškiu, netrukus sudėtingą metimą pataikė M.Kalnietis, o iš vidutinio nuotolio taikliai šovė Tomas Delininkaitis - 65:51. „Žalgiris“ diktavo savo sąlygas iki pat finalinės sirenos - 73:60 (18:16, 16:17, 20:9, 19:18).

Nugalėtojams D.Collinsas (6 rezultatyvūs perdavimai) ir M.Kalnietis pelnė po 12 taškų, M.Pocius ir P.Jankūnas (6 atkovoti kamuoliai) – po 10, A.Milaknis - 8, M.Begičius - 7, O.Samhanas ir T.Delininkaitis – po 6, D.Šalenga - 2. „Asseco Prokom“ žaidėjų gretose pasižymėjo Ratko Varda, surinkęs 13 taškų.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisVTB