„Žalgirio“ svajonė žaisti ketvirtfinalyje sudužo Tel Avive

2012-02-24 10:37
„Žalgirio“ svajonė žaisti ketvirtfinalyje sudužo Tel Avive / Artūro Morozovo nuotr.

Ketvirtadienio vakare Kauno „Žalgiriui“ Tel Avive nepavyko pasinaudoti paskutine proga prasimušti į ULEB Eurolygos ketvirtfinalį. Namuose žaidę „Maccabi Electra“ krepšininkai šventė pergalę rezultatu 70:66. „Top 16“ etape tai jiems buvo trečioji pergalė per penkerias rungtynes. „Žalgiris“ per tiek pat rungtynių dar nėra pajutęs pergalių skonio.

Įspūdingai pirmąjį rungtynių kėlinį sužaidę žalgiriečiai po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 14 taškų skirtumu. Į rūbines didžiąjai pertraukai komandos išėjo kauniečiams tebepirmaujant. Lemiamas ir itin nesėkmingas „Žalgiriui“ buvo paskutinis ketvirtis. Jo metu Izraelio komanda išsiveržė į priekį ir sėkmės nebepaleido iki pat rungtynių pabaigos.

Rungtynės
Tel Avivo „Maccabi Electra“ startinis penketas: Demondas Malletas, Keithas Langfordas, Devinas Smithas, Lioras Eliyahu, Richardas Hendrixas.
Kauno „Žalgirio“ sta
rtinis penketas: Mantas Kalnietis, Dainius Šalenga, Sonny Weemsas, Paulius Jankūnas, Milovanas Rakovičius.

Rungtynes žalgiriečiai pradėjo trijomis sėkmingomis atakomis ir išsiveržė į priekį. Po taiklių D.Šalengos ir P.Jankūno tritaškių kauniečiai įgijo dviženklį pranašumą (3:14) ir privertė varžovų trenerį Davidą Blattą prašyti minutės pertraukėlės. „Maccabi Electra“ krepšininkams sunkiai sekėsi įveikti svečių gynybą, o patiems apsiginti sekėsi sunkiai. Po D.Collinso tritaškio kauniečių persvara siekė 13 taškų (9:22). Besibaigiant kėliniui amerikietis šeiminkams „įsūdė“ dar vieną tolimą metimą (11:25).

Antrąjį ketvirtį „Žalgiris“ pradėjo penkiais S.Weemso taškais iš eilės (13:30). Netrukus Izraelio komanda pelnė dešimt taškų be atsako ir privertė minutės pertraukėlės prašyti Aleksandrą Trifunovičių. Kauniečių taškų badą nutraukė P.Jankūnas ir M.Popovičius (25:35). Tačiau, netrukus Tel Avivo krepšininkai vėl įsibėgėjo. A.Trifunovičius apeliuodamas į abejotinus teisėjų sprendimus užsidirbo techninę pražangą. Tai leido šeimininkams priartėti vieno metimo atstumu (33:35).

Į aikštelę po didžiosios pertraukos komandos grįžo kiek sustingusios. Per pirmąsias keturias trečiojo kėlinio minutes jos abi pelnė tik 6 taškus. Iki kėlinio pabaigos likus tik trims minutėms, „Maccabi Electra“ žaidėjai tebuvo įmetę 4 taškus. Sėkmingiau puolę žalgiriečiai atsiplėšė dešimties taškų atstumu (37:47). Tačiau, šeimininkams užteko porąkart surengti rezultatyvias atakas ir persvara tapo pavojingai nedidelė. Po trijų kėlinių žalgiriečiai buvo priekyje 5 taškais (44:49).

Lemiamą ketvirtį „Maccabi Electra“ krepšininkai pradėjo pasiųsdami į nokdauną savo varžovus. Atkarpą jie laimėjo rezultatu 10:2 ir išsiveržė į priekį (54:51). Šeimininkų snaiperiai nenustojo bombarduoti žalgiriečių krepšio tritaškiais. Tai leido jiems susikurti net 7 taškų pranašumą (61:54). Kantriai žaisdami svečiai sumažino „Maccabi Electra“ pranašumą iki minimumo (65:64). Netrukus, likus žaisti kiek mažiau negu dviems minutėms, S.Weemsas persverė rezultatą sudėtingu dvitaškiu metimu. Vis dėlto, 4 iš eilės K.Langfordo taškai sugrąžino apčiuopiamą pranašumą šeimininkams likus žaisti 24,1 sekundės (69:66). Lemiama galėjusioje tapti atakoje S.Weemso tritaškį blokavo D.Smithas. „Maccabi Electra“ pranašumą padidino R.Hendrixas. Šeimininkai šventė pergalę rezultatu 70:66.

„Maccabi Electra“ taškus pelnė: K.Langfordas - 17, R.Hendrixas - 11 (9 atk. kam., 2 blk.), S.Schortsanitis - 10, D.Blu - 8, T.Papaloukas - 7 (7 rez. perd.), D.Smithas - 6 (6 atk. kam., 2 blk.), L.Eliyahu - 5, G.Pnini, T.Buršteinas ir Y.Ohayonas - po 2, D.Malletas - 0, J.Scheyeris nežaidė.
„Žalgiriui“ taškus pelnė: S.Weemsas - 20, D.Šalenga - 12, D.Collinsas - 11, M.Popovičius - 9, P.Jankūnas - 7 (9 atk. kam.), M. Kalnietis - 5, M.Rakovičius - 2, V.Lipkevičius, T.Delininkaitis, T.Klimavičius ir R.Javtokas (8 atk. kam., 2 blk.) - taškų nepelnė, M.Kuzminskas nežaidė.