„Žalgiris“ 64 taškų skirtumu pažemino „Techasą“

Penktąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo be kluptelėjimų žengiantis Kauno "Žalgirio" klubas.

Pirmenybių vicečempionai savų sirgalių akivaizdoje net 64 taškų skirtumu 115:51 (34:9, 25:15, 32:11) nušlavė Panevėžio "Techasą".

Panevėžiečiams tai buvo pirmoji nesėkmė antrosiose rungtynėse.

Kur kas žvaliau mačą pradėjo aikštės šeimininkai. Žalgiriečiai jau trečiąją minutę pirmavo septyniais taškais - 7:0. A.Petrovičiaus auklėtiniai nenustojo smagintis aikštelėje. "Techasas" vis dar liko neatidaręs savo taškų kraičio, o "Žalgiris" bėgo į priekį - 11:0. Pirmąjį tašką panevėžiečiai pelnė tik beveik įpusėjus kėliniui - 1:11. Įsibėgėjusį šalies vicečempionų traukinį stabdyti sekėsi vis sunkiau.

Palūžusi Aukštaitijos ekipa tik iš šalies stebėjo siautėjančius sporto halės šeimininkus - 1:22. "Techaso" atakos galiausiai buvo vaisingos, bet žalgiriečiams tai buvo nė motais - 28:5. Po pirmųjų dešimties minučių kauniečiai pirmavo net 25 taškais - 34:9.

Pirmuosius keturis taškus antrajame kėlinuke pelnė "Techasas" (13:34), bet čia pat sekė "Žalgirio spurtas 7:0 - 41:13. Situacija aikštėje kiek nusistovėjo, tačiau skirtumas išliko daugiau nei akivaizdus - 18:46. Tiesa, kėlinio pabaigoje žalgiriečiai surengė dar vieną sėkmingą žaidimo atkarpą. Pavyzdingą puolimą demonstravę "Žalgirio" krepšininkai po antrojo ketvirčio pirmavo 35 taškais - 59:24.

Po pertraukos vaizdas nesikeitė. Greitomis atakomis žalgiriečiai talžė varžovų gynybą ir įgijo 40 taškų pranašumą - 67:27. A.Petrovičiaus kariaunai to nebuvo gana. Šeimininkai ir toliau mindė atvykėlius iš Aukštaitijos sostinės - 77:29. Prieš lemiamą mačo dalį "Žalgirio" žaidėjai galėjo pasigirti net 56 taškų persvara - 91:35.

Ketvirtajame kėlinyje beliko sutvarkyti formalumus. Žalgiriečiai sutriuškino "Techasą" rezultatu 115:51.

"Žalgiris": T.Klimavičius (10 atk. kam.) ir M.Pocius po 15, A.Milaknis 13, D.Šalenga 11, M.Kuzminskas 10, M.Brownas ir T.Delininkaitis po 9, O.Samhanas (10 atk. kam.), P.Jankūnas (7 atk. kam.) ir M.Begičius po 8, D.Collinsas 5 (10 atk. kam., 12 rez. perd.), A.Čapinas 4.