E. Tombak pristatė aštuntąją knygą

Trečiadienio vakarą klaipėdiečiai rinkosi į Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešąją biblioteką pasiklausyti rašytojos, jogos mokytojos Evos Tombak knygos "Ar čia kas nors yra?" pristatymo.

Pasakojo šiurpius nutikimus

Knygos autorę kalbino Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktoriaus pavaduotoja Sondra Simanaitienė.

"Eva šią knygą įvardija kaip pačią svarbiausią, nors tai aštuntoji jos knyga. Cituoji labai daug psichologų, psichiatrų, mistines patirtis išgyvenusių instruktorių, kurie keliauja astraliniu kūnu ir moko sapnuoti sąmoningus sapnus. Tavo paletė – be galo spalvinga", – rašytoją pristatė S.Simanaitienė.

E.Tombak pasakojo, kaip gimė idėja rašyti šią knygą.

"Ši knyga keliavo labai ilgai. Pirmą kartą apie šią temą galvojau prieš šešerius metus. Aš save priskiriu prie racionalių žmonių ir man atrodė, ypač 2015-aisiais, kad tema apie mistinius reiškinius neturi nieko bendro su mano susidomėjimais. Taip atsitiko, kad, parašiusi knygą apie jogą "Laisvė basomis", daviau interviu vienai žurnalistei, kuri buvo išskirtinai gerai pasiruošusi. Po to interviu labai norėjau jai atsidėkoti ir pasikviečiau išgerti kavos. Tada atsitiko visiškai man neplanuotas dalykas. Maniau, kad mes kalbėsimės, bet išklausiau keistą monologą, trukusį apie 20 minučių", – prisiminimais pasidalijo knygos autorė.

Tai galėjo būti tik epizodas ir nieko daugiau, bet nuo to karto mane ėmė persekioti žmonių istorijos.

Žurnalistė autorei pradėjo pasakoti apie savo mistinius išgyvenimus, vaiduoklius, mirusio žmogaus skambučius į darbą ir kitus šiurpius dalykus.

Konsultavosi su specialistais

Rašytojai moters istorija kėlė siaubą, nes visiškai nebuvo pasiruošusi jos išgirsti.

"Tai galėjo būti tik epizodas ir nieko daugiau, bet nuo to karto mane ėmė persekioti žmonių istorijos. Mažai pažįstami žmonės pasipasakodavo savo keistus nutikimus. Tai tęsėsi apie pusę metų, ir tada aš suklusau", – sakė E.Tombak.

Pradėjusi rašyti kūrėja konsultavosi su psichologu, psichiatru, toksikologu, mokslininku, vaikų gydytoja, ginekologe, teisininke, astrologe ir kitais įvairių sričių ekspertais.

Sutiko skeptiką

Tačiau tik vienas iš visų jų buvo skeptikas.

"Man pasidarė įdomu, kaip galėtų komentuoti autoritetingi žmonės, kurių nuomonė priimama kaip svari. Buvo įdomu, kiek jų požiūriai vienas kitam antrina ir kiek prieštarauja. Buvau nusiteikusi, kad bus skeptikų, bet buvo tik vienas ir tas ne šimtu procentų", – prisiminė rašytoja.

Skeptikas buvo gydytojas anesteziologas, dirbantis Norvegijoje.

Jis pasidalijo savo patirtimi, kai gydė ketvirtos stadijos vėžiu sergančią moterį.

Artimieji paprašė atlikti operaciją, nors buvo aišku, kad ligonė mirs. Tik dėl atsitiktinumo po operacijos jai neišjungė deguonį palaikančių aparatų.

Tada gydytojas išgirdo keistus garsus, sklindančius iš palatos. Paaiškėjo, kad prietaisai, prijungti prie pacientės, ėmė duoti signalus, o tai reiškė, kad moteris – gyva.

Tokių ir panašių istorijų E.Tombak knygoje – apstu.

Knygą sudaro trys dalys. Pirmoji aprėpia mistines patirtis, antroji susijusi su haliucinogeninėmis kelionėmis, o trečioje – pokalbiai su įvairių sričių ekspertais.NAUJAUSI KOMENTARAI

O varge

O varge portretas
Verslas Australijoje žlugo. Jogos nebeužtenka... Dabar knygos apie mistiką, vaiduoklius. Gal per pandemiją tai paklausu? Ar septynios knygos Lietuvoje jau bestseleriai?

vidas l.

vidas l. portretas
Jau is rasinio supratau, apie ka knyga. Vaiduokliai, mirusiu skambuciai, velniai zino, kas dar.Nueikit i ligonone, kur ant baltu zirgu atjoja pacientai, galesit ir 1000 puslapiu knyga parasyti.Ar kas paskaiciavo, kiek tu neskaitomu rasytoju turime? Guli tos knygeles maksimose, norfose, siluose. Tik painiojasi alkanam einant tikros duonos nusipirkti.

o

o portretas
kur nuotraukoje sales vaizdas? kyla itarimas, kad pasnekesys vyko be klausytoju
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių