Gabiausi uostamiesčio moksleiviai žaismingai muzikuos su Klaipėdos kameriniu orkestru

  • Teksto dydis:

Ilgiausiai ir aktyviausiai Klaipėdoje gyvuojantis edukacinių koncertų ciklas „Žaismingos muzikos orkestras“ tęsia savo kelionę ir kviečia pasiklausyti 28-osios programos. Scenoje kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru pasirodys gabiausi Klaipėdos muzikinio ugdymo įstaigose besimokantys moksleiviai. Skambės muzika fortepijonui, saksofonui, trimitui, fleitai, smuikui, violončelei, akordeonui ir net kanklėms.

Gyvuoja 14 metų

„Žaismingos muzikos orkestro“ pavadinimas per 14 metų, praėjusių nuo pirmojo koncerto 2009-ųjų vasario pabaigoje, jau yra žinomas visoje Lietuvoje. Kasmet kuriamos naujos šio ciklo programos, dalis sėkmingiausių kartojamos ir net išvyksta į gastroles kituose Lietuvos miestuose. Įsimintiniausios programos publiką kviečia į teatralizuotus koncertus, tampa muzikiniais spektakliais, į žaismingą muzikavimą įtraukia auditoriją, pristato įvairių menų sintezę.

Daugelis pirmuosiuose ciklo koncertuose pasirodžiusių atlikėjų jau užaugo ir net pasirinko muzikos profesionalo kelią. Tiek jiems, tiek kitas veiklos sritis pasirinkusiems jauniems žmonėms pasirodymas „Žaismingos muzikos orkestro“ programose Klaipėdos koncertų salės scenoje sukelia šilčiausius prisiminimus.

Klaipėdos koncertų salė kartu su miesto muzikinio ugdymo institucijomis vaikams padeda atrasti savo kelią į muziką.

Išbandys jėgas scenoje

Stasio Šimkaus konservatorija, Eduardo Balsio menų gimnazija ir Jeronimo Kačinsko muzikos mokykla šįkart bendradarbiauja su Klaipėdos koncertų sale rengiant „Žaismingos muzikos orkestras XXVIII“ programą. Jų ugdytiniai geriausiai pasirodė 2022-ųjų lapkritį įvykusioje programos perklausoje ir dabar turi puikią galimybę pagroti su Mindaugo Bačkaus vadovaujamu Klaipėdos kameriniu orkestru, išbandyti jėgas scenoje, kurioje įprastai koncertuoja patyrę profesionalai.

Koncerte jaunajai kartai atstovaus gausus būrys Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos moksleivių. Tai Meda Stonytė (kanklės), Julija Sasnauskaitė (fleita), Barbora Bačkutė (smuikas), Grantas Kleinauskas (trimitas), Matas Stabingis ir Matas Normantas (fortepijoninis duetas), Mintara Juzaitytė (saksofonas), Simas Martinkus (dirigentas). Violončele grieš Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos mokinė Danielė Anoškinaitė, smuiku – Antonina Tarasova iš tos pačios mokyklos. Akordeonu gros Klaipėdos J. Kačinsko muzikos mokyklos mokinys Žygimantas Vyšniauskas.

Spalvinga programa

Koncerto pavadinimą atlieps žaisminga ir spalvinga programa. Skambės viena dalis iš charakteringo koncerto akordeonui ir styginiams, kurį sukūrė ispanų kompozitorius Gorka Hermosa. Wolfgango Amadeuso Mozarto Koncerto fleitai, arfai ir orkestrui lėtoji dalis nuskambės neįprastai, nes vietoj arfos bus muzikuojama kanklėmis. Publika klausysis kito ispano Pablo Sarasate’s populiariojo kūrinio „Navarra” smuikų duetui su orkestru. XX a. prancūzų kompozitoriaus Darius’o Milhaud siuitos „Skaramušas“ uždegančią finalinę dalį „Brazileira“ netikėtai interpretuos fortepijoninis duetas kartu su saksofonu ir orkestru.

Prasminga, kad koncertą ves Jonė Girdzijauskaitė, kuriai „Žaismingos muzikos orkestro“ koncertų tradicija yra puikiai pažįstama. Būdama Klaipėdos Vydūno gimnazijos moksleivė, ji dalyvavo ne viename ciklo koncerte. Tarp jų – pirmojoje ciklo programoje 2009 m. ir 2012 m. kelis kartus rodytoje, net Vilniaus ir Kauno scenas užkariavusioje 9-oje ciklo programoje, skirtoje kūno perkusijai ir neįprastiems mušamiesiems instrumentams.

Visai šeimai skirtas koncertas „Žaismingos muzikos orkestras XXVIII“ Klaipėdos koncertų salėje vyks vasario 23 d. 12 ir 18.30 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių