Jauno teatro dienos – teatro pavasaris Klaipėdoje (programa)

 • Teksto dydis:

Ankstyvas pavasaris kasmet visoje Lietuvoje tampa kino švente, tačiau uostamiestis jau šeštą kartą pavasarį pasitinka teatre. Kovo 12–17 dienomis festivalis „Jauno teatro dienos“ sugrįš į Klaipėdą ir žada vėl laužyti teatrines tradicijas, plėsti publikos akiratį bei suburti jaunų teatro kūrėjų komuną.

Skirta įvairiai publikai

Įvairiapusė festivalio programa, nemokamų renginių gausa, atviros menininkų ir publikos diskusijos – šiemet Jauno teatro dienos atsigręš į žiūrovus, siekdamos glaudaus jų ir šiuolaikinio teatro ryšio.

Šiemetinė festivalio programa išsiskiria renginių įvairove. Į ją sugrįš šokis ir kinas, bus tęsiama festivalio misija klaipėdiečiams pristatyti jaunus teatro kūrėjus iš Lietuvos ir užsienio, taip pat vėl bus ieškoma teatrališkumo netradicinėse erdvėse. Renginį organizuojantis Klaipėdos jaunimo teatras tvirtino, kad toks programos pasirinkimas yra susijęs su siekiu festivalyje pamatyti kuo įvairesnę publiką.

„Jau kelerius metus festivalis „Jauno teatro dienos“ nebėra skirtas tik teatro žiūrovams. Taip, programoje išlieka spektakliai, tačiau trečius metus iš eilės vyks kūrybinės dirbtuvės ir jų rezultatai kartais gali atrodyti artimesni šiuolaikinio meno ar performanso gerbėjams. Kiekvienas žiūrovas yra laukiamas mūsų renginiuose, kuriuose visada gali tikėtis eksperimentų ir drąsos. Šiemet dauguma festivalio renginių yra nemokami, tad naujų įspūdžių išalkę lankytojai tikrai nieko nepraras, o galbūt netikėtai atras naujas, patrauklias meno sritis,“ – sakė Klaipėdos jaunimo teatro meno vadovas ir režisierius Valentinas Masalskis.

Kad žiūrovams būtų patogiau orientuotis plačioje Jauno teatro dienų (JTD) programoje, kiekvienas renginys turi savo sritį – tai JTD muzika, JTD drama, JTD kinas, JTD tema ir kitos.

12 spektaklių – per du vakarus

„Prieš metus festivalis apšilo didžiausioje koncertinėje įstaigoje Klaipėdos mieste – „Švyturio“ arenoje. Nors pradžioje baiminomės urbanistinių, šaltų arenos koridorių, tačiau jie tapo puikia scenografija ten vykusioms teatro kūrybinėms dirbtuvėms. Šiemet festivalis jau aprėps visas arenos erdves, net pagrindinę salę“, – organizatoriai išdavė, kur šiemet vyks tradicinės JTD kūrybinės dirbtuvės.

JTD dirbtuvėse jaunų profesionalų sukuriami originalūs pasirodymai perkopė teatrinių etiudų lygį ir šių metų festivalyje taps trumpametražiais spektakliais. Įkvėpimo kūrėjai ieškos specialiai atrinktuose lietuvių autorių kūriniuose – tekstuose, paveiksluose ir muzikoje. Iš profesionalių režisierių, aktorių, scenografų, dramaturgų sudarytos šešios komandos dvi dienas kurs viena tema ir kovo 13 bei 15 dienomis pristatys du skirtingus spektaklių rinkinius. Pasirodymai galės būti stebimi ir kaip spektaklių ciklas, ir kaip nepriklausomi performansai, tad žiūrovams paliekama laisvė prisijungti prie peržiūros ar palikti ją kada norisi.

Dirbtuvėse kurs jauni režisieriai Povilas Makauskas, Monika Klimaitė, Mantas Jančiauskas, Eglė Kižaitė, Aleksandras Špilevojus, Giedrė Kriaučionytė. Tiesioginę peržiūrų transliaciją bus galima ir gyvai stebėti internete, Jauno teatro dienų „Facebook“ paskyroje. Darbų peržiūros vyks kovo 13 ir 15 d. 18 val., po to lauks kūrėjų diskusijos su žiūrovais, jas ves teatrologės Kristina Steiblytė ir Kamilė Žičkytė.

Kultūros fabrike – svečiai, drama ir šokis

Parodomojoje festivalio programoje – vėl didelė spektaklių įvairovė. Pirmieji pasirodys festivalio svečiai iš Latvijos – „Dirty deal teatro“. Kovo 14 d. 19 val. Kultūros fabrike jie parodys spektaklį „Žvėriška meilė“, kuriame klaus: žvėris žmoguje ir žmogus žvėryje – ar mes tikrai žinome, kur viena prasideda, o kita baigiasi?..

Spektaklis „Žvėriška meilė“ vyks latviškai, tačiau žiūrovų patogumui – sinchroninis vertimas į lietuvių kalbą. Vertimo bus galima klausytis savo išmaniajame telefone įdiegus „Interactio“ programėlę, vienkartines ausines publika gaus renginio vietoje. Organizatoriai prašo į spektaklį „Žvėriška meilė“ atvykti 20 minučių iki pradžios, kad galėtų padėti prisijungti prie renginio vietos „Wi-Fi“, įdiegti vertimo programėles ir prireikus paaiškinti, kaip jomis naudotis.

Kovo 15 d. Kultūros fabrike rubrikoje „JTD drama” bus parodytas Kauno nacionalinio dramos teatro spektaklis „Keturi“ pagal V.Pelevino romano „Čiapajevas ir Pustota“ ištraukas. Šis spektaklis į JTD programą įtrauktas taip pat neatsitiktinai: jo režisierė Kamilė Gudmonaitė dar šį pavasarį pradės repeticijas Klaipėdos jaunimo teatre, kur statys savo naują spektaklį. Būtent festivalyje „Jauno teatro dienosׅ“ klaipėdiečiai galės susipažinti su viena perspektyviausių Lietuvos režisierių.

Baigiamasis festivalio spektaklis žymės šiuolaikinio šokio sugrįžimą į JTD programą. Jaunos šokėjos ir choreografės A Lisičkinaitė ir G.Grinevičiūtė pristatys spektaklį „B ir B dialogas“. Žaismingais B&B merginų personažais scenoje tampančios šokėjos spektaklyje ieškos atsakymo, kas šiandien tiek kasdieniame gyvenime, tiek teatre trukdo būti atviram. „B ir B dialogas“ vyks kovo 16 d. 18 val.

Po šių spektaklių kūrėjų ir publikos diskusijas ves teatrologės K.Steiblytė ir Goda Dapšytė.

Su jaunatvišku maksimalizmu

Festivalio „Jauno teatro dienos“ renginių įvairovę papildys rubrika „JTD tema“, kurioje numatyta dramaturgės Gabrielės Labanauskaitės-Dienos paskaita-užsiėmimas „Kaip užsiauginti savo kūrybiškumą“. Susitikime bus svarstoma, kaip ugdyti kūrybiškumą, kaip lavinti fantaziją ir vaizduotę, o pagaliau – ir valią, nes bet kokiems darbams reikia ne tik įkvėpimo, bet ir ryžto bei pastangų. Paskaita vyks kovo 16 d. 12 val. Kultūros fabrike.

Į festivalio programą šiemet sugrįš kinas. Ankstesnėse Jauno teatro dienose buvo pristatomi trumpametražiai jaunųjų Lietuvos kino režisierių filmai, o šiemet toks kinas bus kuriamas paties festivalio metu. Visą savaitę Klaipėdoje reziduos kino kūrėjai ir ieškos įkvėpimo. Jų scenarijai festivalio metu taps filmais, kurių premjeros – kovo 16 d. 14 val. Kultūros fabriko kino salėje.

Šiemet tęsiasi ir kūrybinių mainų tarp Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) ir Klaipėdos universiteto Menų akademijos (KU MA) tradicija. Trečio kurso vaidybos studentai festivalio metu mokysis kino paslapčių su režisieriumi ir scenaristu Maratu Sargsyanu. Kovo 12 d. 19 val. Kultūros fabrike LMTA ir KU MA studentai festivalio lankytojams pristatys ir savo muzikaliąją pusę – nemokamoje peržiūroje parodys šokio kompoziciją „Tango“ ir muzikinį spektaklį „Koncertas“.

Festivalį „Jauno teatro dienos“ užbaigs grupės „Garbanotas bosistas“ koncertas socialiniame klube „Raketa“. Neopsichodelinį roką ir indie folk roką derinantys atlikėjai prieš kelerius metus M.A.M.A. apdovanojimuose buvo pripažinti geriausia alternatyvios muzikos grupe. Įsitikinti tuo klaipėdiečiai galės festivalio uždarymo vakarėlyje.

„Šiemet Jauno teatro dienų programa kaip niekada plati. Ko gero, tokį pasirinkimą lemia ir mūsų kaip organizatorių kūrybinis maksimalizmas. Tikimės, kad ir publika yra tokia – atvira, ieškanti ir drąsi. Šiemet laukia labai įdomi festivalio savaitė, ruošiamės jai ir nekantriai laukiame,“ – kalbėjo viena iš festivalio organizatorių, Klaipėdos jaunimo teatro aktorė Ieva Pakštytė.

Jauno teatro dienas iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Daugiau informacijos apie festivalį ir jo programą galima rasti interneto puslapyje www.jtd.lt ir Jauno teatro dienų „Facebook“ paskyroje. Bilietus platina „Tiketa.lt“.

Festivalio programa

Kovo 12 d. 19 val. – JTD muzika: šokio ir muzikos spektakliai „Tango“, „Koncertas“ Kultūros fabrike. Nemokamai.

Kovo 13 ir 15 d. 18 val. – JTD arena: trumpametražiai spektakliai – atvira kūrybinių teatro dirbtuvių darbų peržiūra „Švyturio“ arenoje. Nemokamai.

Kovo 14 d. 19 val. – JTD svečiai: Latvijos „Dirty Deal teatro“ spektaklis „Žvėriška meilė“ (rež. M.Lacis) Kultūros fabrike.

Kovo 16 d. 19 val. – JTD drama: Kauno nacionalinio dramos teatro spektaklis „Keturi“ (rež. K.Gudmonaitė) Kultūros fabrike.

Kovo 17 d. 12 val. – JTD tema: G.Labanauskaitės-Dienos paskaita-užsiėmimas „Kaip užsiauginti savo kūrybiškumą“ Kultūros fabrike. Nemokamai.

Kovo 17 d. 14 val. – JTD kinas: trumpametražiai filmai – atvira kūrybinių kino dirbtuvių darbų peržiūra Kultūros fabrike. Nemokamai.

Kovo 17 d. 18 val. – JTD šokis: G.Grinevičiūtės ir A.Lisičkinaitės šokio spektaklis „B ir B dialogas“ Kultūros fabrike.

Kovo 17 d. 21 val. – JTD muzika: grupės „Garbanotas bosistas“ koncertas klube „Raketa“.


Šiame straipsnyje: Jauno teatro dienosteatras

NAUJAUSI KOMENTARAI

jan.

jan. portretas
Programa neįdomi, o gerai tai, kad nėra kokio nors RABAŠAUSKO spektaklio. Visai suvysčiau.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių