Jūros dieną plaukė drakono valtimis

Lietuvos jūrininkų sąjunga šeštadienį pakvietė klaipėdiečius paminėti Pasaulinę jūros dieną ir taip stiprinti Klaipėdos jūrinį identitetą. Ryškiausias šios dienos renginys buvo 20 vietų drakono valčių irklavimo varžybos.

Šventė turėjo prasidėti vidurdienį, tačiau viskas vyko ne visai taip, kaip buvo suplanuota – lietus gerokai praretino karinių jūrų pajėgų orkestro gretas, o ir klaipėdiečių į jos atidarymą susirinko mažiau nei tikėtasi. Rengėjai svarstė, gal pajūrio žmonės pabūgo lietaus.

Dangės krantinėje prie burlaivio „Meridianas“ rikiavosi skirtingų spalvų marškinėliais vilkintys žmonės. „Dangės ralyje“ buvo pasirengusios dalyvauti trylika komandų.

Po ilgai netrukusių sveikinimo kalbų komandos pradėjo ruoštis startui. Vienu metu galėjo plaukti tik trys valtys. Gaišta, kol jos buvo nuleistos ant vandens, kai kuriems ralio dalyviams dar teko aiškinti, kaip sinchroniškai irkluoti.

Renginio dalyvių laukė keturios įtemptos rungtys, kurių metu buvo renkami komandiniai taškai, bet pagrindinė jų buvo komandinio irklavimo rungtis – lenktynės 20-vietėmis drakonų valtimis.

Apie 13 val. prasidėjusios varžybos užtruko maždaug iki 17 val., kantriausieji laukė laimėtojų paskelbimo. Renginio dalyviai varžėsi dėl Klaipėdos miesto mero Arvydo Vaitkaus taurės.

Daivos Janauskaitės nuotr.

Bet ir be šios ceremonijos buvo ką veikti. Dalyviai dalyvavo įvairiose pramogose, viktorinose, stengėsi laimėti prizus, ragavo žuvienę.

Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojai surengė viktoriną „Su jūra mes didesni“. Taip vadinasi ir muziejaus parengtas ir išleistas meninis edukacinis leidinys, kuriame pristatoma trumpa Lietuvos tapsmo jūrine valstybe istorija ir brėžiami rytdienos horizontai su šių dienų jūros herojais, įkvepiant jaunus žmones atsigręžti į jūrą ir rinktis jūrines profesijas.

Vienas patraukliausių visos šventės renginių buvo Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro Jachtų modeliukų varžybos, kurios vyko prie Jono kalnelio.

Mažiau dėmesio susilaukė diskusija, kurioje diskutuota apie Klaipėdos – jūrinio miesto potencialą ir susidarančias kliūtis jam tinkamai skleistis. Meridiano skvere po palapinės skliautu sėdėjo tik diskusijos dalyviai, tuo metu pradėjo smarkiau lyti ir žmonės paskubėjo slėptis.

Daivos Janauskaitės nuotr.

Popietę nusigiedrijo ir į skverą prie „Meridiano“ atėjo daugiau žiūrovų.

Iki vakaro užtrukusi šventė padarė pradžią tradicijai tokiu būdu iš arčiau susipažinti su jūrinėmis organizacijomis, mokymo įstaigomis, pažinti Klaipėdą, kaip jūrinės valstybės centrą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių