Kaligrafijos ruduo Klaipėdoje

 • Teksto dydis:

Jau visai netrukus Klaipėdoje vėl bus daug ir įdomių kaligrafijos meno kūrybinių dirbtuvių. VšĮ „Prof. A.Kliševičiaus kaligrafijos ir rašto meno mokykla“ rugsėjį ir spalį kvies susitikti su kaligrafais iš Suomijos, JAV ir Lietuvos.

Mokyklos kvietimu atvyksianti profesionali kaligrafė iš Suomijos Pauliina Yliniitty rugsėjo 27–30 d. kartu su dirbtuvių dalyviais kurs ažūriniais raštais dekoruotą raidę „K“. Kodėl būtent „K“? Todėl, kad raide „K“ prasideda Klaipėdos, šiais metais mininčios 770 metų jubiliejų, pavadinimas. Dirbtuvėse išmokę ažūru dekoruotų raidžių kūrimo principų, jų dalyviai galės rašyti nepakartojamo grožio dedikacijas savo miestui, sveikinimus artimiems žmonėms, sukurti tekstą, kuris gal net taps savita interjero dekoro dalimi. Kūrybines dirbtuves P.Yliniitty ves anglų kalba. Bendrauti padės ir vertėja.

Mokyklos dalyviams jau pažįstamas kaligrafas, grafikos dizaineris Linas Spurga (jaun.) rugsėjo 26–30 d. ves gotiškosios fraktūros kaligrafijos dirbtuves. Fraktūra yra XVI a. atsiradusi gotiškojo šrifto atmaina. Sukurta imperatoriui Maksimilianui I kaip spaudos šriftas, šiandien fraktūra puikiai tinka kaligrafiniam rašymui. Šiose dirbtuvėse bus įdomu ir praėjusių metų gotiškojo šrifto dirbtuvių dalyviams, ir naujokams.

Didelio susidomėjimo sulaukė kaligrafijos kaip meditacijos užsiėmimai, A.Kliševičiaus kaligrafijos ir rašto meno mokyklos surengti šių metų pavasarį. Šį rudenį, spalio 5–7 d., visi, kuriems įdomu pažvelgti į kaligrafiją kaip į meditaciją, kviečiami į kūrybines dirbtuves, kuriose bus galimybė tyrinėti gyvybiškai svarbų žmogaus santykį su suvokimu, kvėpavimu, mąstymu, judesiu ir pan. Skirtingi pojūčiai, meditatyvūs judesiai ir kvėpavimas rašant šriftą padės rasti savyje begalinį kūrybinės išraiškos potencialą. Kūrybines dirbtuves ves profesionali kaligrafė Gina Jonas (JAV), turinti 41 metų patirtį šioje srityje, ir neuroedukatorė ir neuropraktikė Ona Bajorinienė. Kūrybines dirbtuves G.Jonas ves nuotoliniu būdu anglų kalba. Bendrauti padės ir vertėja. O.Bajorinienė kūrybines dirbtuves ves lietuvių kalba.

Rudens kūrybinės rašto meno dirbtuvės vyks Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ir Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus galerijoje. Dalyvausiantiems užsiėmimuose bus išduoti sertifikatai. VšĮ „Prof. A.Kliševičiaus kaligrafijos ir rašto meno mokykla“ bendradarbiauja su Pedagogų švietimo ir kultūros centru, įgyvendinant pedagogų kvalifikacijos tobulinimo programas. Į visas kūrybines dirbtuves būtina išankstinė registracija e. p. ruta@ink4.art.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių