KKKC Meno kieme – kūrybinių dirbtuvių ciklas „Meno šeštadieniai“

 • Teksto dydis:

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Meno kiemo dirbtuvėse (Daržų g. 10, Klaipėda) 2022-ųjų vasario ir kovo šeštadieniai skirti kūrybinei veiklai ir tęstinei pažinčiai su menininkais – dirbtuvių rezidentais.

Žiemos pradžioje jau atšventę įkurtuves vykusiose kūrybinėse dirbtuvėse, trys KKKC Meno kiemo rezidentai: grafikė, iliustratorė Diana Monkevičiūtė-Rakauskienė, menininkė Aglaja Ray ir tapytojas Rodionas Petrovas vėl kviečia miesto bendruomenę į svečius kartu ieškoti kūrybinio įkvėpimo.

Dirbtuvėse „Meno šeštadieniai“ išbandysime naujus saviraiškos būdus, nesvarbu, ar mokysimės naujos rankdarbio technikos, ar išsitepsime pirštus kvepiančiais aliejiniais dažais. Mūzai prisivilioti užsukite pasižvalgyti po Parodų rūmų ekspozicijas, o pagauti inspiracijos susitikime kūrybinėse dirbtuvėse.

Vasario 19 d., šeštadienį, 13 val. – praktinės spalvų pažinimo dirbtuvės „Spalvos kontekstai“ su Rodionu Petrovu. Kūrybinės dirbtuvės skirtos norintiems pažinti, kaip paletėje sukuriama spalvų sistema tapybos darbui, kaip keičiasi spalvos ir kontekstualizuojasi skirtingi atspalviai maišant dažus ir tapant jais ant drobės, kokią įtaką daro spalvinė aplinka skirtingų spalvų suvokimui.

Vasario 26 d., šeštadienį, 12 val. odinio knygos skirtuko dirbtuvės su Diana Monkevičiūte-Rakauskiene. Kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai susipažins su geometrinio, augalinio, jūrinio ornamento kūrimo ypatybėmis, susikurs savąjį ir jį išraižys linoraižinio technika. Dalyvių sukurtos ir ornamentais papasakotos istorijos spaudžiant persikels ant odinio knygos skirtuko.

Kovo 5 d., šeštadienį, 12 val. „Iškoduoti ™: menas mąstyti“ – tarpdisciplininis menas ir jo praktika su menininke Aglaja Ray.

I dalis: Aglaja Ray pristatys savo tarpdisciplininio meno praktikas: „Technoteologija“ (2020 m.), „Transhumanizmas ir dirbtinė amžinybė“ (2020 m.), „Nanotechnologijų chimeros: fantastikos žanro sunykimas“ (2021 m.) bei „Lenktynės su kiborgais“ (2022 m.). Užsiėmimo metu išgirsite naudingų patarimų, į ką derėtų atsižvelgti kuriant savo tarpdisciplininio meno projektą.

II dalis: bendro tarpdisciplininio įvykio kūrimas. Naudojant tris medijas (kūnas / video / materija) bus kuriamas bendras šiuolaikinio meno kūrinys.

Apie menininkus

Diana Monkevičiūtė-Rakauskienė – grafikė iliustratorė. Baigė Kauno dailės gimnaziją, vėliau – Vilniaus dailės akademiją, šiuo metu Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuoja dailės terapiją. Nuo paauglystės savo kūrybos žiniomis dalinosi su kitais vesdama dailės užsiėmimus.

Menininkės kūryboje svarbi ornamentika. Autorė ornamentus kuria iš to, ką mato aplinkui – ją įkvepia fachverkinių namų architektūrinis žaismas, Baltijos jūros augmenija, gyvūnija, pramoninių rajonų kaminų dryžiai, krovininių laivų bokštai ir visa kita, ką menininkė atranda gyvendama Klaipėdoje.

Aglaja Ray (Eglė Tamulytė, g. 1988 m. Šakiuose) Vilniaus dailės akademijoje 2012 m. įgijo grafikos bakalauro laipsnį, 2020 m. – magistro laipsnį. 2016 m. Lietuvos kultūros ministerijos jai suteiktas oficialus meno kūrėjos statusas. 2016 m. laimėjo prestižinę Ary Stillman premiją. Menininkė yra pristačiusi per 60 personalinių ir grupinių parodų Lietuvoje ir visame pasaulyje. Jos kūryba tyrinėja santykį tarp technologijų ir teologijos, darbai varijuoja nuo abstrakcijos iki konceptualios iliustracijos. Aglaja Ray save pristato kaip tarpdisciplininio meno kūrėją.

Rodionas Petrovas (g. 1985 m.) Vilniaus dailės akademijoje 2011 m. įgijo dailės magistro laipsnį. 2011 ir 2013 m. JCE Bienalės laureatas, 2012, 2013, 2014 m. – „Jaunojo tapytojo prizo“ finalininkas. Surengė 12 personalinių parodų ir dalyvavo daugiau kaip 30 grupinių parodų Lietuvoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Austrijoje, Rusijoje, Vengrijoje, Slovakijoje ir Kinijoje.

Kūrybinės dirbtuvės „Meno šeštadieniai“ KKKC Meno kieme:

Vasario 19 d., šeštadienį, 13 val. praktinės spalvų pažinimo dirbtuvės „Spalvos kontekstai“, lektorius – Rodionas Petrovas (rekomenduojamas dalyvių amžius – nuo 16 metų).

Vasario 26 d., šeštadienį, 12 val., odinio knygos skirtuko dirbtuvės, lektorė – Diana Monkevičiūtė-Rakauskienė

Kovo 5 d., šeštadienį, 12 val., „Iškoduoti ™: menas mąstyti“ – tarpdisciplininis menas ir jo praktika su menininke Aglaja Ray.

Kūrybai reikalingomis medžiagomis dalyviai bus aprūpinti.

Dalyvių skaičius ribotas, būtina registracija.

Dirbtuvių bilieto kaina:

Vasario 19 d. ir kovo 5 d. – 12 eurų / asm. Trukmė 3 val.

Vasario 26 d. – 4 eurai / asm. Trukmė 1,5 val.

Bilietą kviečiame įsigyti dirbtuvių metu KKKC Parodų rūmų kasoje. Daugiau informacijos rasite čia.

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti viešinami įvairiose medijos priemonėse.

Esant karantino ribojimams, lankytojų prašoma laikytis saugumo reikalavimų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Tapybos kūrinuose – gėrio ir blogio konfrontacija
  Tapybos kūrinuose – gėrio ir blogio konfrontacija

  Penktadienio vakarą Klaipėdos savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje nedidelė grupelė klaipėdiečių susipažino su kompozitoriumi, tapytoju, režisieriumi, kultūros sostinės „Kaunas 2022“ ambasadorium...

 • Festivalio šviesa – nuoširdžios vaikų šypsenos
  Festivalio šviesa – nuoširdžios vaikų šypsenos

  Klaipėdiečiai ir miesto svečiai lietingą liepos 2-osios šeštadienį dalyvavo nacionaliniame Lietuvos globojančių šeimų vasaros festivalyje „Vaikai yra vaikai“. ...

 • Klaipėdos pilies džiazo festivalyje – unikalus projektas
  Klaipėdos pilies džiazo festivalyje – unikalus projektas

  NATO ir Ukraina dar niekada nebuvo taip dažnai minimos žiniasklaidos priemonėse, kaip per pastaruosius keletą mėnesių. Kariaujančios valstybės siekis tapti šios organizacijos nare šiandien atrodo sunkiai įmanomas, jos perspektyvos miglot...

  2
 • Keliaujanti opera „Tarnaitė ponia“ atvyksta į Klaipėdą
  Keliaujanti opera „Tarnaitė ponia“ atvyksta į Klaipėdą

  Klaipėdos koncertų salės organizuojamo Vasaros koncertų cikle pirmą kartą skambės opera! ...

 • Po atviru dangumi – miuziklų vakaras
  Po atviru dangumi – miuziklų vakaras

  Vasaros vakarui puikiai tinka nuotaikinga miuziklų muzika, kurios melodijas niūniuoja visas pasaulis. Liepos 5 dieną, antradienį, 19.30 valandą organizatoriai kviečia į Brodvėjų po atviru dangumi – Klaipėdos choro „Aukuras“ su bendr...

 • Baltijos baleto teatro „Mindaugas“ atgims Palangoje
  Baltijos baleto teatro „Mindaugas“ atgims Palangoje

  Liepos 6-ąją, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, vienintelį kartą pajūryje, Palangos koncertų salėje, Baltijos baleto teatras rodys spektaklį „Mindaugas“. ...

 • Šnarantys žolynai K. Darulienės drobėse
  Šnarantys žolynai K. Darulienės drobėse

  Įsibėgėjus vasarai, skubame susirinkti gražiausius vasaros žolynus, sugerti pievų kvapus ir jų aromatą užrakinti atminties skrynelėse, kad to gerumo užtektų ilgais rudens vakarais. Bet ar gali užrakinti ir išsaugoti vasaros kvapą, o panor...

  1
 • Baroti galerija švenčia 30-metį
  Baroti galerija švenčia 30-metį

  Klaipėdos apskrities dailininkų sąjungos Baroti galerija (Didžioji Vandens g. 2 / Aukštoji g. 1) liepos 1 d. 18 val. meno gerbėjus buria į savo 30-ojo gimtadienio šventę. ...

 • Audimo galerija pradėjo naują sezoną
  Audimo galerija pradėjo naują sezoną

  Klaipėdos etnokultūros centras birželį pradėjo Audimo galerijos naująjį sezoną. ...

 • Giruliuose – A. Jasenkos kūrybos vakaras
  Giruliuose – A. Jasenkos kūrybos vakaras

  Liepos 1 d. 17.30 val. Girulių bibliotekoje (Šlaito g. 10 A) vyks kompozitoriaus, tapytojo, režisieriaus, kultūros sostinės „Kaunas 2022“ ambasadoriaus Antano Jasenkos kūrybos vakaras ir personalinės tapybos parodos „Surfaces&ldq...

Daugiau straipsnių