KKKC Parodų rūmuose vyks meno projektas „Būkime herojais“ (renginio programa)

 • Teksto dydis:

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose rugsėjo 4 d., penktadienį, 18 val. pristatomas tarptautinis meno projektas „We can be heroes“ / „Būkime herojais“, 18.45 val. vyks performansas „Fluqus vedybos. Kentauro gimimas”, 19.30 val. Meno kieme – tapybos akcija „Laisvė“.

Projektas „We can be heroes“ / „Būkime herojais“, skirtas Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro 15 metų sukakčiai, – tai visų šių KKKC veiklos metų meno lauko dalyvių: užsienio šalių ir Lietuvos menininkų, kuratorių ir organizatorių, dizainerių, žurnalistų ir kritikų, meno gerbėjų, stebėtojų ir vertintojų, prisidėjusių prie Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro kūrimo ir tęsiančių KKKC evoliuciją, pokalbis šiandien.

„Būkime herojais“ per eksponuojamus meno kūrinius simboliškai įvardija kada nors įgyvendintus KKKC projektus, turėjusius įtakos ne tik paties centro vystomoms idėjoms ar ateities vizijoms, bet ir miesto bendruomenei. Projekto devizas išreiškia asmens ir visuomenės, kultūros ir natūros, objektyvumo ir tolerancijos, meno ir politikos bei daugybę kitų binarinių opozicijų, kurias gali įvardinti bet kuris iš mūsų. Pasakojimą projekte patikėta vystyti kiekvienam dalyviui – tiek menininkui, tiek žiūrovui. Kiekvienas jų yra atskaitos taškas, bet kurio menininko kūrinys gali tapti šios ritualinės kelionės laiku pradžia.

„Kažkada erdvė buvo belaikė, kai gyveno tik Dievai ir Herojai. Vėliau atsirado Planko siena, kurios savo galva pramušti mums nepavyksta, todėl vis dar tikime ritualais, galinčiais sunaikinti praeitį ir grąžinti mums veiksmo nekaltybę. Tarp visatos gimimo ir apokalipsės, iliuziniame faktais paremtame laike nelieka teigiamo ir neigiamo. Sau nepavaldaus erdvėlaikio planktone vienodą vertę gali įgyti fizika ir metafizika, gamtiniai ir socialiniai reiškiniai: lyčių lygybė ar sekundės etalonas, kraniometrija ar kvantinė mechanika, reinkarnacija ar genocidas... Idėja mumifikuoti esamąjį laiką gimė pokalbio su potencialiais jo dalyviais metu. Tai fantasmagoriška ritualo vizija, kuri niekada nenutrūksta ir vienu metu vyksta tiek praeityje – mūsų atmintyje, tiek dabartyje per atkartojamus išmoktus veiksmus, tiek ateityje – nes yra formuojama mūsų fantazijų, vilties ir iliuzijų. Mes tikime, kad aktyviai veikiant kiekvienam meno lauko dalyviui, įsiklausant į citatas ir stebint atsirandančias interpretacijas, projekto kontekste galime atrasti tik mums skirtą laiką ir erdvę – nors penkiolikai minučių“, – sako projekto iniciatorius, KKKC direktorius Ignas Kazakevičius.

Organizatorių nuotr.

Parodoje dalyvauja užsienio šalių ir Lietuvos menininkai, meno grupės, parodų kuratoriai, dizaineriai, architektai: Žygimantas Augustinas (LT), Maris Bishofs (LV), Li Bond (LV), Miķelis Fišers (LV), Patricija Gilytė (LT-DE), Algis Griškevičius (LT), Christian Helwing (DE), Jörg Paul Janka (DE), Gintaras Palemonas Janonis (LT), Andrus Joonas (EE), Michael Jonas (DE), Anatolijus Klemencovas (LT), Stefan Lindberg (DE), Meno grupė „Neznyje baby” (RU), Jūratė Rekevičiūtė (LT, in memoriam), Ričardas Rickevičius (LT), Remigijus Treigys (LT), Vygandas Šimbelis aka Das Vegas (LT-SE).

Parodos architektas Vilnis Putrams (LV).


18.45 val. performansas „Fluqus vedybos. Kentauro gimimas”: Laima Kreivytė, Inga Galinytė, Denisas Kolomyckis.

19.30 val. Meno kieme (Bažnyčių g. 4) tapybos akcija-hepeningas „Laisvė“. Menininkai Audrius Gražys, Irma Leščinskaitė, Rodionas Petrovas interpretuos Niujorko Laisvės statulos tema. Kviečiami prisijungti visi norintys!

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

Paroda „We can be heroes“ / „Būkime herojais“ veiks iki 2020 m. lapkričio 8 d.NAUJAUSI KOMENTARAI

kl

kl portretas
Lietuvių kalba būtų "Būkime didvyriais".Jau bent pavadinime klaidų neturėtų būti.Apie turinį-pagal skonį ir grožio supratimą.

Varge vargeli

Varge vargeli portretas
Man nepaprastai gaila tų jaunų žmonių, kurie nežino (ir, svarbiausia, nenori žinoti) kas yra menas. Jie, išugdyti lėkštos reklamos pobūdžio "klipų", žinodami tik šūkius:" laisvė", "demokratija", "aš noriu", "man taip gražu", "man taip atrodo", "tai mano saviraiška", "jūs nesuprantate", "jūs atgyvenos", "tai jaunimo menas", "ką noriu, tą darau" ir pan., bet kokius iškreiptos fantazijos "produktus" ima ir pavadina "šiuolaikiniu menu". Gal ir šiuolaikinis, bet tikrai – ne menas.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių