Trečiadienio pavakarę uostamiestyje duris atvėrė unikali keramikos paroda. Visą mėnesį eksponuojamus darbus sukūrė regos negalią turintys vaikai. Parodos rengėjai kviečia ne apžiūrėti skulptūrėlių, o jas paliesti ir pažinti taip, kai su pasauliu susipažįsta mažieji neregiukai.
Ne žiūrėti, o liesti
Trečiadienio pavakarę Herkaus galerijos antrajame aukšte atidaryta paroda „Matau pasaulį kitaip“ unikali tuo, jog visi jos eksponatai skirti pažinimui ne regint, o liečiant.
Kiekvienas mažųjų skulptorių darbas patalpintas specialiose dėžėse į kurias galima įkišti rankas ir liečiant vaizduotėje susikurti skulptūrėlės vaizdinį.
Projekto ambasadorė menininkė Nomeda Marčėnaitė pasakojo jau seniai norėjusi surengti parodą, kurioje, kitaip nei kitose parodose, prie eksponatų būtų perspėjimas „(ne)liesti“.
Organizatoriai tikino, kad parodos atidarymo tikslas yra parodyti, jog regėjimas yra nevienintelis būdas pažinti ir suvokti pasaulį.
Taip pat siekiama ugdyti jauniausiųjų parodos lankytojų požiūrį į regėjimo negalią turinčius ir socialiai pažeistus vaikus.
„Tai yra ypatinga, nes tokiu būdu lankytojai ir kūrėjai neakivaizdžiai pajunta vienas kitą, susipažįsta“, – pabrėžė projekto iniciatorė, VšĮ „Verslas ir menas“ direktorė Eglė Jokužytė.
Kūrė kartu
Visus parodos eksponatus sukūrė Klaipėdos regos sutrikimų turintys vaikai bei Lapių vaikų globos namų ugdytiniai.
„Vieni neturi galimybės regėti, o kiti – augti šeimoje. Sunku net ir pasakyti, kurie yra paliesti skaudžiau. Daug labiau savyje užsisklendę vaikai yra vaikų globos namų, tačiau po kiek laiko pastebėjome ir jų šypsenas“, – prisiminė projekto ambasadorė.
Specialiose ryškiaspalvėse dėžėse eksponuojama daugiau nei 20 dirbtuvėse dalyvavusių vaikų darbelių.
„Vaikai labai produktyvūs, stengiamės eksponuoti bent po vieną vaiko darbą“, – patikino N.Marčėnaitė.
Pirmuosius kūrinius jaunieji uostamiesčio kūrėjai lipdė dar šių metų vasario viduryje. Kūriniams skirtas molis atkeliavo iš Panevėžio.
Išlaisvino vaizduotę
Vasarį į keramikos dirbtuvėles susirinkusiems vaikams buvo siūloma lipdyti savo įsivaizduojamą draugą. Vaikai nestokojo fantazijos ir pakoregavo sumanytojų planus.
„Mes planavome, kad lipdysime draugą, tačiau vienas berniukas nulipdė namą ir kai jo paklausiau, kodėl jis nulipdė namą, tai jis atsakė, kad jo draugas yra name. Nenorėjome jų sprausti į rėmus, siūlėme tik temą“, – pasakojo N.Marčėnaitė.
Ši paroda yra vienas iš projekto „Matau pasaulį kitaip“ renginių, skirtų įtraukti regos negalią turinčius bei socialiai pažeistus vaikus į kūrybos procesą, visuomeninį gyvenimą.
Parodos atidarymo metu mažiausieji lankytojai galėjo dalyvauti dirbtuvėlėse ir konkurse „Sukurk atviruką nematančiam draugui“.
Geriausi parodos metu gimę kūriniai papuoš 2015 m. kalendorių, kuris bus išspausdintas įprastu Brailio raštu.
Naujausi komentarai